Menü

Mozdulj!

Vannak, akik még a síelést gyászolják, de a legtöbben örülnek már a napsütésnek, ami hívogat ki a szabadba.

Bár nagyon meleg még nincsen, a napsütés már jelzi, hamarosan nem csak a naptári tavasz köszönt be, de egyre hosszabbak lesznek a nappalok és szerencsére egyre melegebbek is. Ilyenkor nézünk ki az ablakon és szinte érezzük az energiát, ami árad felénk.Nem sok ember bírja ki ilyenkor, hogy ne mozduljon ki, és nem is kell ellenállni az ilyen időjárásnak. A hőmérséklet persze még nem az igazi, de ha rétegesen, odafigyelve öltözünk a megfázást, influenzát is elkerülhetjük és még a levegőn is töltöttünk legalább egy délutánt.

A téli hideg előli bezárkózottság megterheli a szervezetet, akik nem űznek téli sportot, vagy a gyerekekkel nem mennek szánkózni, azok el is lustulhatnak, ráadásul lelkileg sem tesz jót, ha sokáig nem vagyunk friss levegőn (itt persze nem a munkába jutást értem friss levegőn). A mozgás igenis fontos része az életünknek, legyen az kirándulás, görkorizás, vagy akár egy kör futás a lakótelep körül, valamit, nem túlzás a kifejezés, muszáj mozognunk testi-lelki egyensúlyunk megőrzéséért.

Fotó:
sxc.hu

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

Ne éljünk a múlt fogságában

Az elmúlt években folyamatos veszteségélmények és válságok között élünk, erre pedig rárakodnak az egyéni gondok is. A krízisek egyik jellemzője a bizonytalanság. Elengedni valamit, vagy küzdeni érte? Ez a fajta ellentmondásosság meggondolatlannak tűnő, vagy látszólag teljesen érthetetlen, irracionális döntésekhez vezethet, viszont lehetőség is egyúttal. Az alábbi cikkben arra kaphatunk válaszokat, hogy milyen módszereket, gondolatokat vethetünk be az elengedés érdekében.

Az őszinteség fontossága

Előbb önmagunkkal kell őszintének lennünk ahhoz, hogy máshoz is őszinték lehessünk. A legtöbben azonban azt sem ismerjük fel, hogy még saját magunk elől is elrejtjük a gondolatainkat.