Menü

Nem lesz könnyű lesöpörni a birkózást a szőnyegről!

  • Dátum: 2013.03.14., 23:00

Olimpikonok adták vissza érmeiket, éhségsztrájk indult, USA és Irán összefogott – nem adja könnyen a bőrét a birkózósport.

Világméretű megmozdulás indult a birkózósport megmentéséért. Mint ismert, február 12-én a NOB váratlan döntést hozott: a birkózást javasolta levenni a 2020-as olimpiai játékok programjáról. A közösségi oldalakon számtalan fotó, felhívás kering, mely a NOB hibás döntésének megváltoztatására irányul.

A világ birkózósportjának több nagy alakja is teljes mellszélességgel kiáll a sportág mellett. Elsőként a bolgár birkózó szövetség elnöke, Valentin Jordanov jelentette be, hogy visszaküldi a NOB elnökének az atlantai olimpián szerzett olimpiai aranyérmét, majd újabb sporttársa csatlakozott hozzá. A moszkvai olimpián kötöttfogásban, 68 kg-ban második lengyel Adrzej Supron is visszaadja olimpiai ezüstérmét.

A világ birkózásának egyik legnagyobb alakja, a többszörös olimpiai-, világ- és Európa-bajnok örmény-bolgár birkózó, Armen Nazarian éhségsztrájkba kezdett, amivel egészen a március 22-én kezdődő Európa-bajnokságig tiltakozik a NOB döntése ellen.

A tradicionálisan ellenséges USA és Irán ebben a kérdésben egyetért. A szövetségek vezetői még meg is ölelték egymást a teheráni Világkupa verseny előtti összejövetelen.

Több fronton is kampányt indítottak a nemzetközi szövetség tagállamai, a Facebook-on bárki csatlakozhat a „Keep Wrestling in the Olympics!” felhíváshoz!

Természetesen a magyar birkózósport is minden fórumon igyekszik kifejteni tiltakozását, ahogy arról korábbi cikkünkben is beszámoltunk. Magyar Facebook oldal is indult "Mentsük Meg a Birkózást!" felhívással

Május 18-án, 11 nappal a NOB végrehajtó bizottságának szentpétervári ülése előtt – ahol végleges döntést hoz a NOB – rendkívüli kongresszust rendez Moszkvában a nemzetközi birkózó szövetség, a FILA. Bemutatják a tagországoknak a birkózás szentpétervári promóciós anyagát, megvitatják a sportág fejlesztési irányait, és úgynevezett átmeneti elnököt választanak. A sportág sorsa május 29-én dől el...

Kapcsolódó cikkünk:
Értékek a sárban: kirúgják a birkózást az olimpiáról?

Forrás: facebook.com/officialkeepwrestlingintheolympicsbirkozoszov.hu/

Atlétikai világbajnokság Budapesten!

Mint sokan tudjuk, a 2023-as atlétikai világbajnokság rendezési jogát Budapest kapta meg a Nemzetközi Atlétikai Szövetség 2018 decemberében tartott ülésén. Ez a 19. szabadtéri atlétikai világbajnokság, melyre 195 országból 2000 atléta érkezett.

Az eper szervezetre gyakorolt hatása

A nyár igazi jele a piacokon megjelenő friss eper, ami nem csak finom, de rendkívül egészséges is, mondhatni bűntelen élvezet.

Miért szednek sótablettát a futók?

Sokan esküsznek rá, mások pedig egyáltalán nem használják. De most akkor kell vagy sem? Mire jó a sótabletta?

Segíti-e az olimpia egy ország sportjának felemelkedését?

Előző cikkünkben arról elmélkedtünk, hogy vajon egy átlag hazai világverseny generál-e az utánpótlásnak több versenyzőt. Egyértelmű válasz nem adható, annyi bizonyos, hogy a kettő között nincs összefüggés. Az már egy másik kérdés, hogy néhány kiugró eredmény viszont érdeklődő fiatalokat hoz az adott sportágba. Ám azt már viszonylag objektíven meg tudjuk vizsgálni, hogy okozott-e sportági fejlődést egy olimpia az adott országnak. Maradjunk csak a XXI. századi olimpiáknál.

Az egészséges edző-gyermek-szülő háromszög a sport területén.

Amikor gyermekünket klubkeretek között sportolni adjuk, nagyon fontos, hogy megmaradjon a gyermek-szülő-edző háromszög stabilitása. Ennek fenntartásáért különösen a két felnőttnek kell sokat tenni, mert ha megbillen, vagy bármilyen törés következik be, annak a gyermek látja a kárát. Néhány sportág erre már konkrét leírásokat dolgozott ki.