Menü

Tennis Classics hatodszor, Rafter, Wilander, Ferrer és Tsonga Budapesten

Hatodik alkalommal kerül sor december 3-án a Tennis Classics elnevezésű gálára a Papp László Budapest Sportarénában, ahol a korábbi sztárok közül pályára lép Patrick Rafter és Mats Wilander, míg a jelen legjobbjai közül David Ferrer, Jo-Wilfried Tsonga, Tommy Haas és Markosz Bagdatisz ragad ütőt.

A szervezők keddi tájékoztatása szerint a hat kiváló játékos közül ötöt még sosem láthatott a hazai közönség, csak a volt világelső, hétszeres Grand Slam-tornagyőztes Wilander szerepelt már Magyarországon, három évvel ezelőtt. A 49 éves svéd klasszis a gála nyitómérkőzésén az ausztrál Rafterrel csap össze, aki ugyancsak vezette az ATP-világranglistát. A szerva-röpte stílusáról ismert, 40 esztendős játékos 1997-ben és 1998-ban nyert US Opent, 1999-ben pedig tagja volt a Davis Kupa-győztes válogatottnak.

A jelenlegi élteniszezők négyes torna formátumban küzdenek meg a magyar fővárosban, az elődöntőkben alulmaradt két játékos páros bemutatót tart a két "szeniorral", s ezt követi majd 20 órakor a finálé.

Az aktuális világranglistán Ferrer áll a legjobban, a 31 éves és mostanáig 20 tornagyőzelmet aratott, az idei Roland Garroson döntős spanyol a negyedik helyet foglalja el, de júliusban harmadik is volt.

Mögötte négy hellyel Tsonga következik, a francia közönségkedvenc 2008-ban döntőt vívott az Australian Openen, és eddig tíz versenyen nem talált legyőzőre. A térdsérülés miatt két hónapja nem versenyző, 28 éves sztár várhatóan jövő héten, Metzben tér vissza.

A 35 éves Haas most "csak" 13. a rangsorban, ám 2002-ben a második helyen is állt. A pályafutása során sérülései és műtétei miatt sokat kihagyott német játékos minden Grand Slam-tornán szerepelt már negyeddöntőben, és összesen 14 ATP-tornán diadalmaskodott.

A ciprusi Bagdatisz jelenleg csak 48. a világranglistán, de 2006-ban - amikor bejutott az Australian Open fináléjába - volt nyolcadik is. A showmannek sem utolsó, 28 éves játékos négy tornagyőzelemnél tart.   

A belépők elővételben már kaphatók a Tennis Classicsra.

Forrás:
MTI

Fotó:
pixabay.com

Atlétikai világbajnokság Budapesten!

Mint sokan tudjuk, a 2023-as atlétikai világbajnokság rendezési jogát Budapest kapta meg a Nemzetközi Atlétikai Szövetség 2018 decemberében tartott ülésén. Ez a 19. szabadtéri atlétikai világbajnokság, melyre 195 országból 2000 atléta érkezett.

Az eper szervezetre gyakorolt hatása

A nyár igazi jele a piacokon megjelenő friss eper, ami nem csak finom, de rendkívül egészséges is, mondhatni bűntelen élvezet.

Miért szednek sótablettát a futók?

Sokan esküsznek rá, mások pedig egyáltalán nem használják. De most akkor kell vagy sem? Mire jó a sótabletta?

Segíti-e az olimpia egy ország sportjának felemelkedését?

Előző cikkünkben arról elmélkedtünk, hogy vajon egy átlag hazai világverseny generál-e az utánpótlásnak több versenyzőt. Egyértelmű válasz nem adható, annyi bizonyos, hogy a kettő között nincs összefüggés. Az már egy másik kérdés, hogy néhány kiugró eredmény viszont érdeklődő fiatalokat hoz az adott sportágba. Ám azt már viszonylag objektíven meg tudjuk vizsgálni, hogy okozott-e sportági fejlődést egy olimpia az adott országnak. Maradjunk csak a XXI. századi olimpiáknál.

Az egészséges edző-gyermek-szülő háromszög a sport területén.

Amikor gyermekünket klubkeretek között sportolni adjuk, nagyon fontos, hogy megmaradjon a gyermek-szülő-edző háromszög stabilitása. Ennek fenntartásáért különösen a két felnőttnek kell sokat tenni, mert ha megbillen, vagy bármilyen törés következik be, annak a gyermek látja a kárát. Néhány sportág erre már konkrét leírásokat dolgozott ki.