Menü

Túrára fel!

Sokaknak igazi megkönnyebbülést jelentett, hogy véget ért a kánikula. Kora ősszel sincs azonban még rossz idő, igyekezzünk ezt kihasználni. Legyünk minél többet a szabadban, a friss levegőn, s töltekezzünk egy-egy erdei sétával.

A levelek többsége még zöldell a fákon, a természet ilyenkor szinte ragyog. Egy-egy erdei séta, kirándulás nemcsak remek kikapcsolódás, hanem igazi élmény_ miközben magunkba szívjuk a friss levegőt, éltető energiával töltekezünk. Ráadásul alaposan átmozgatjuk testünk minden porcikáját úgy, hogy gyakorlatilag észre sem vesszük.

A túrázás, kirándulás jótékony hatásai elvitathatatlanok. Sok emberen segített már a természet. Nincs ebben semmi ördögi, egyszerűen arról van szó, hogy a természet energiája akarva-akaratlanul hat az emberekre, feltölt, energetizál, s bizony ilyenkor mindent szebbnek látunk. Nem véletlenül tanácsolják a depressziótól szenvedőknek, a stresszes életmódot folytatóknak, hogy húzzanak bakancsot, s irány az erdő, a természet.

A túrázás egészségünkre gyakorolt pozitív hatása fizikálisan is szembetűnő. A rendszeres természetjárók jól tudják, a sok séta, kirándulás során javul a szervezet oxigén ellátása, és ez nemcsak a tüdőre, hanem minden egyes szervre, sejtre vonatkozik. Stabilizálódnak az anyagcsere folyamatok, javul az emésztés. Erősíti az immunrendszert, ezzel együtt pedig javul a szellemi teljesítő képesség és a koncentráció, a memória. Csökken a szív- és érrendszeri, a daganatos megbetegedések kockázata.

Séta, kirándulás közben fokozódik a test aktivitása, javul a vérkeringés, megnő a tüdő „munkaképessége” is. A csontok, inak, izmok is dolgoznak, ne csodálkozzunk, ha másnap enyhe izomlázat érzünk majd. Ám ez nem baj.

Tűzzünk ki célokat, másszunk meg dombokat, kilátókat, fedezzük fel a szűkebb és tágabb környezetünket. Gyalogosan. Hagyjuk hátra az autót, a tömegközlekedést, próbáljunk minél többet gyalogolni, járni egyet, sétálni, csak úgy. Élvezzük a napsütést, lélegezzünk mélyeket, figyeljük, ahogy testünket, minden porcikánkat átjárja a természet energiája. Élvezzük, hogy élünk, hogy lélegzünk.

Fotó:
pixabay.com

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.