Menü

Bőrápolás a hidegebb hónapokban

A hidegebb hónapokban a szeles idő, a központi fűtés száraz levegője bizony megviseli, érzékenyebbé teszi arcbőrünket. Éppen ezért arcbőrünk regenerálása, mélyhidratálása nagyon fontos.

A szakemberek azt tanácsolják, hogy ilyenkor napközben használjunk tejszerű krémeket, éjszakára pedig nem árt zsírosabb kozmetikai készítménnyel ápolnunk bőrünket.

Heti rendszerességgel érdemes bőrradírt is használni. Az elhalt hámrétegek eltávolítása azért fontos, mert így a tápanyag könnyebben bejut bőrünk mélyebb rétegeibe.

Ha már a bőrápolásról van szó, nem szabad megfeledkeznünk ajkunkról sem! Nemcsak esztétikai szempontból fontos ajkunk ápolása, hanem bizonyos fertőzések elkerülése miatt is. Általában nem is gondolunk bele, hogy ajkunk, testünk legérzékenyebb bőrfelülete. Ahogy említettük a hidegebb hónapokban különösen jellemző, hogy bőrünk és ajkunk kiszárad. Ugyanakkor a külső környezeti tényezőkön kívül érdemes szemügyre venni a belső okokat is. Télen például kevésbé észleljük a folyadékveszteséget, emiatt hajlamosak vagyunk kevesebbet inni. A kevés folyadékfogyasztás bizony bőrünk állapotára is rossz hatással van, gyakran okoz szájszárazságot is. Ilyen tünetekkel jár egyébként a B- vitaminhiány is, melyet például a következő élelmiszerek fogyasztásával pótolhatunk: tejtermékek, tojás, máj.

A vazelin alapú rúzsok és szájfények ugyan védik ajkunkat a kiszáradástól, de éjszakára mindenképpen alaposan mossuk le ezeket a kozmetikai szereket, mivel alattuk nem tud levegőzni a bőrünk. A legjobb, ha természetes anyagokkal ápoljuk bőrünket. Ajakápolót például házilag is készíthetünk a következő módon: méhviaszt gőz felett megolvasztunk, ehhez kakaóvajat keverünk, esetleg pár csepp E-vitamint is tehetünk hozzá. Ilyen módon természetes anyagokkal ápolhatjuk ajkunkat, megkímélve bőrünket a különböző kemikáliáktól, tartósítószerektől. Egyébként az olívaolaj, a mandulaolaj és a kókuszzsír is kifejezetten alkalmas a bőrápolásra.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.