Menü

Egészséges ételek – vagy csak reklám az egész? A reggeliző gabonapelyhek

Az előzőekben megvizsgáltuk a reklámokkal leginkább megtámogatott ételeket és italokat, így foglalkoztunk a teljes kiőrlésű gabonafélékből, és a növényi olajokból készült ételekkel, nagyító alá tettük a gyümölcsleveket és sportitalokat, valamint a népszerű müzli szeleteket. Megkíséreltük, hogy felfedjük, számunkra megfelelő táplálékot nyújtanak-e.  Mai rohanó világunkban az egyszerűen és gyorsan elkészíthető, ízletesnek számító reggeli gabonapelyhek is nagy népszerűségre tettek szert. Tudhatjuk-e, hogy tényleg hasznosak, avagy sem szervezetünk számára…

Ahogy a régi mondás is tartja: „Ha egészséges akarsz lenni, reggel úgy egyél, mint egy király, délben, mint egy polgár, este, pedig mint egy koldus.” Mégis sokan egy tál gabonapehellyel kezdjük a napot… Korábban említettük, hogy számos egészségesnek hitt élelmiszer sokszor nem felel meg annak, amit a reklámokkal teletűzdelt élelmiszeripar állít. Tudományos okokkal magyarázható, hogy mely élelmiszerek jók az szervezetünknek, s melyek nem…

Azonban életmódunkból fakadóan a legtöbben szeretjük a napi étkezést gabonapelyhekkel, kezdeni. Ettől függetlenül jó, ha tisztában vagyunk vele, hogy néhányukban nagy mennyiségű olyan összetevő is van, amire szervezetünknek koránt sincs akkora szüksége, mint azt, ahogy egyes reklámok sugalmazzák. A legnagyobb probléma egyedül az, hogy szinte mindegyik gabona alapú. Néhányukban találtak már növényvédő szerek maradványait, egészségkárosító vegyszereket és géntechnológiával manipulált alkotókat is. de azért többségében nem ez a jellemző. Egyet azonban érdemes mindenkinek megfontolni: ha nem fogyasztunk teljes értékű reggelit vagy állandóan gyümölccsel és gabonapelyhekkel helyettesítjük, a szervezet lassan lemerül, hiszen testünk amúgy is egész délelőtt természetes méregtelenítési ciklusban van.

Akkor most mi is a helyzet ezzel a „király – polgár – koldus étkezéssel? Nos, az új kutatások azt eredményezték, ami az előbb említett régi hagyományoknak az ellenkezőjét mutatja, vagyis, hogy a reggeli kihagyása később csökkenti az éhségérzetet, stimulálja az anyagcserét, s nem utolsó sorban állandó nívón tartja a vércukor- és az inzulinszintet egész nap. Az időszakos böjtök segítenek megszüntetni az ételek utáni olthatatlan vágyat, valamint megteremtik az esélyt az ideális testsúly elérését. Ma már rengetegféle reggeliző gabonapehely létezik, a lényeg az, hogy ezekből azért érdemes otthon tartani 2 – 3 félét is. mert így a választékos ízek mellet egyáltalán nem válik unalmassá! Jó reggel(i)t mindenkinek!...

Fotó:
pixabay.com

A szem védelmét szolgáló vitaminok

A mindennapok során számos tényező veszélyeztetheti szemeink egészségét, így a száraz, meleg levegő, a dohányfüst, a huzat és a képernyő előtti munkavégzés, sőt a stressz is. Az ártalmas külső hatásokkal szemben sokat tehetünk, ha odafigyelünk a kiegyensúlyozott táplálkozásra. Melyek azok a vitaminok, nyomelemek, amelyek szemünk egészsége szempontjából nélkülözhetetlenek?

Jön a gofri világnapja!

Édes emlékezésre hívjuk a kedves olvasókat! Már meg sem lepődünk az abszurdabbnál abszurdabb világnapokról olvasva, de most tegyünk egy kivételt és beszéljünk arról, hogy március 25-én van a gofri világnapja!

A homoktövis fogyasztásának lehetőségei

A homoktövis névvel sokfelé találkozhatunk, nem csak gyógynövényként emlegetve, hanem ételek és italok alapanyagaként, de nézzük, hogy a belőle készült dolgokat mire használhatjuk.

A torma nem csak húsvétkor hasznos

A hazai tormafogyasztás nagyrészt az ünnepekhez kötődik: húsvétkor és karácsonykor kuriózumként kerül a torma az asztalra, de kevesen fogyasztják azt rendszeresen. Holott tormát, valamint a belőle készült krémet az év szinte minden időszakában kapni a boltokban. Valamint ezerszínű felhasználása mellett, számos pozitív hatása is van, amely miatt érdemes időközönként fogyasztani

Húsvét gyomorrontás nélkül

Ünnepek, alkalmak, családi evészete előtt érdemes végig gondolni, hogy mit tegyünk azért, hogy emésztési panaszok nélkül élvezhessük a finomságokat. Húsvét emésztési panaszok nélkül!