Menü

Milyen veszélyeket rejthetnek a kozmetikumok?

Bizonyos kozmetikumok gyakran tartalmaznak olyan szintetikus anyagokat, melyek kiválasztásánál nem a hasznosság és a természetesség a fő szempont, hanem hogy minél olcsóbb alapanyag legyen.

Például a tusfürdők többsége tartalmaz valamilyen szulfáttal végződő összetevőt. Ezek a habzó anyagok lemossák a bőr- flórát, vagyis nem segítik, hanem gátolják a bőr természetes védőrendszerének működését.

Ha természetesség hívei vagyunk, és szeretnénk kikerülni a káros kemikáliákat tartalmazó kozmetikumokat, akkor tusfürdő helyett például házi szappant (például olívaolaj vagy kókuszzsír alapú) érdemes használnunk. Sok fórumon találhatunk segítséget a szappanfőzéshez, és nem bonyolult technikákról van szó.

A következő kardinális pont, a dezodorok használata. Sokszor elhangzik, hogy a dezodorokban található alumínium származékok nagyon káros, rákkeltő anyagok. Az alumínium- só blokkolja a verejtékmirigyek működését, amely egyúttal gátolja a méreganyagok távozását a szervezetből. És bár manapság különösen ciki izzadni, mégis a legfőbb motiváció a dezodorok használatára, a kellemetlen szagok elkerülése, megszüntetése.

Régóta hangoztatott téma a dezodorokkal kapcsolatos ellenvetések. Talán emiatt is, mára már a drogáriák polcain külön polcokon vannak elhelyezve az alumíniummentes dezodorok. Ha nagyon elszántak vagyunk, és teljesen ki akarjuk zárni életünkből ezeket a kemikáliákat (káros összetevőket), akkor végtelenül egyszerű módon szódabikarbonátot is használhatunk. A szódabikarbonát szárazon, vagy feloldva (teában vagy vízben) is alkalmazható, amely természetes módon, mellékhatások nélkül segít távol tartani a szagkeltő gombákat, baktériumokat, és egyúttal gátolja a túlzott izzadást is.

A különböző parfümériák helyett akár illóolajokat is használhatunk, melyek segítségével abszolút természetes úton kellemes illatokhoz juthatunk. A nevük alapján esetleg tévesen arra következtethetünk, hogy az illóolajok eltömítik a pólusokat. Ez inkább a kőolaj származékokra igaz (például: vazelin, parafin olaj), az illóolajok, mint például az olívaolaj, makadámdió olaj könnyen felszívódnak, és még zsírós bőr kezelésére is alkalmasak.

A természetes bőrápolás elengedhetetlen eleme a sheavaj, amely rendkívül jól ápolja a bőrt, védi a bőr- flórát. A kókuszzsír is kiválóan alkalmazható testápolásra, és mivel nem tartalmaz mesterséges összetevőket (illatanyagok, színezék, tartósítószer) nem terheljük feleslegesen káros anyagokkal szervezetünket.

Fotó:
pixabay.com

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.