Menü

Előzzük meg a hajhullást

A hideg, télies időjárás kíméletlen az arcbőrünkkel és ezzel együtt a hajunkkal is. Hajhullás, töredezett hajvégek, zsíros haj, korpás fejbőr - hogy a problémák közül csak néhányat említsek. Persze ezek mind elkerülhetőek egy kis odafigyeléssel.

Sokunk szenved attól a problémától, hogy évszakváltáskor hullik a haja. A zimankó ellen ugyanis a fejbőr azzal védekezik, hogy a hajszálakat tápláló vérereket összébb húzza, így viszont gyengül a hajhagymák anyagcseréje, a tápanyag ellátottsága, ami miatt a hajszálak előbb elvékonyodnak, aztán kihullanak. A csípős hidegben a testünket is meleg ruhába öltöztetjük, gondoskodjunk hasonlóan a fejünkről is. Amikor röpködnek a mínuszok, s jön a kutya hideg, a fagyos szél húzzunk mindig fejfedőt: kalapot, sapkát, csuklyát, kapucnit. Bármit, ami védi a fejünket, a hajunkat. Gondoljunk arra is, hogy a természetes anyagból készült fejre valókban a fejbőrünk természetesen tud szellőzni, így megelőzhetjük a hajzsírosodást is.

Ahogy az arcbőrünket, úgy a hajunkat, a fejbőrünket is próbáljuk megfelelően hidratálni a hideg hónapokban. Számtalan ilyen pakolás közül választhatunk, de akár mi magunk is készíthetünk otthon. A házi hidratáló pakolás egyszerűen és gyorsan készíthetünk olívaolajból, tojás sárgájából és mézből. Az olívaolajat kombinálhatjuk kókuszolajjal, kecsketejjel, vagy gyógynövényes, kamillás, levendulás, zsályás, rozmaringos, mentás főzettel is. A pakolást nagyjából húsz percig hagyjuk hatni, azután kéz meleg vízzel öblítsük le. Figyeljünk arra is, hogy a hajszárítót ne a legmelegebb fokozaton használjuk, hiszen a túl forró hősugarak is károsíthatják a hajunkat. Az is megfontolandó tanács, hogy hajmosás után legalább egy másfél óráig semmiképpen se menjünk ki a szabadba, mert a fejbőrünk így tud a legkönnyebben megfázni és a hőingadozás bizony biztos hajhulláshoz vezet.

A sampon megfelelő kiválasztására is legyen gondunk, inkább gyógynövényes, természetes alapú szert válasszunk. Felesleges hajápoló balzsamot is használni, ugyanis sok esetben ez felel a fejbőr korpásodásáért.

Fotó:
pixabay.com

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.


Miért kell figyelni a PH-ra?

A pH rövidítése "potentia hydrogenii", azaz a hidrogénionok koncentrációja, a szervezet megfelelő sav-bázis egyensúlya pedig létfontosságú az egészségünk szempontjából. A skála 7-14-ig terjed, a semleges érték 7 (a tiszta vízé), ami alatt savasnak, felette lúgosnak nevezzük az oldatot. Ezt az értéket nagyon egyszerűen, otthon is megmérhetjük!

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.