Menü

A síkvidék síbajnoka: mi lesz Miklós Edittel?

A románok és az osztrákok is kibuktak kicsit Miklós Edit síelő szocsi olimpiai eredményein. A magyar sportkedvelők közül sokan most hallottak először a nevéről, sportága sem túl ismert itthon, de a hölgy egy csapásra igen népszerű lett az országban.

Kezdjük azzal, hogy Miklós Edit nem síkvidéki, ahogyan azt az osztrák lapok írták a megelőzött alpesi sztárok orra alá dörgölve a magyar versenyző Szocsiban elért eredménye után. A hölgy Erdélyből származik és korábban román színekben versenyzett, de most már több éve magyarként indul a különböző megmérettetéseken.

Aki képben van a sportág történéseit, mindennapjait illetően, az már régóta ismeri Miklós Edit képességeit, azonban a síelő számára az igazi áttörést a szocsi téli olimpia jelentette. A 26 esztendős versenyző minden idők legjobb magyar ötkarikás síeredményét érte el azzal, hogy Oroszországban hetedik lett női lesiklásban. Edit ezt most a napokban megfejelte minden idők legjobb magyar Világkupa-helyezésével, a svájci Crans Montanában rendezett lesiklóviadalon ötödikként zárt, ezzel bebizonyítva, hogy az olimpiai siklás nem csak kifutott, egyszeri produkció volt.

Mint említettük, nemcsak a magyarok és a versenyszámban különösen érintett osztrákok kapták fel a fejüket Miklós teljesítményére, hanem a románok is, akik közül fura módon néhányan visszakövetelnék a korábban az ő színeikben induló síelő állami támogatását. Persze a pozitív hang jóval több volt, mint a negatív, ezeket az eredményeket a világ minden táján elismerik.

A folytatásban az a legfőbb kérdés, hogy mi „síkvidékiek” tudunk-e (akarunk-e) menedzselni egy topsíelőt, mert Edit nem elégszik meg ennyivel, a csúcsra törekszik. Az akarat elvileg megvan, és az ígéretek szerint a honi szövetség biztosítja a megfelelő felkészülés feltételeit. Drága sportágról van szó, ahol a legnagyobbak szakmai körülményei hihetetlenül magas szinten vannak. Hamarosan kiderül, hogy a döntéshozói ígéret és akarat felér-e Miklós Edit tehetségével és elszántságával.

Fotó:
pixabay.com

Atlétikai világbajnokság Budapesten!

Mint sokan tudjuk, a 2023-as atlétikai világbajnokság rendezési jogát Budapest kapta meg a Nemzetközi Atlétikai Szövetség 2018 decemberében tartott ülésén. Ez a 19. szabadtéri atlétikai világbajnokság, melyre 195 országból 2000 atléta érkezett.

Az eper szervezetre gyakorolt hatása

A nyár igazi jele a piacokon megjelenő friss eper, ami nem csak finom, de rendkívül egészséges is, mondhatni bűntelen élvezet.

Miért szednek sótablettát a futók?

Sokan esküsznek rá, mások pedig egyáltalán nem használják. De most akkor kell vagy sem? Mire jó a sótabletta?

Segíti-e az olimpia egy ország sportjának felemelkedését?

Előző cikkünkben arról elmélkedtünk, hogy vajon egy átlag hazai világverseny generál-e az utánpótlásnak több versenyzőt. Egyértelmű válasz nem adható, annyi bizonyos, hogy a kettő között nincs összefüggés. Az már egy másik kérdés, hogy néhány kiugró eredmény viszont érdeklődő fiatalokat hoz az adott sportágba. Ám azt már viszonylag objektíven meg tudjuk vizsgálni, hogy okozott-e sportági fejlődést egy olimpia az adott országnak. Maradjunk csak a XXI. századi olimpiáknál.

Az egészséges edző-gyermek-szülő háromszög a sport területén.

Amikor gyermekünket klubkeretek között sportolni adjuk, nagyon fontos, hogy megmaradjon a gyermek-szülő-edző háromszög stabilitása. Ennek fenntartásáért különösen a két felnőttnek kell sokat tenni, mert ha megbillen, vagy bármilyen törés következik be, annak a gyermek látja a kárát. Néhány sportág erre már konkrét leírásokat dolgozott ki.