Menü

Ültessünk császárfát!

Ha árnyékot adó, értékes fát szeretnénk ültetni a kertünkbe, akkor a császárfa jó választás lehet. A május hónap még tökéletesen alkalmas arra, hogy a Kínából származó, kevésbé ismert fával gazdagítsuk udvarunkat.

A császárfa több okból is közkedvelt: Kiváló légtisztító és oxigéntermelő növény, viszont jól tűri a szennyezett levegőt. Oszlopos törzse igazán impozáns látványt nyújt, levelei pedig különösen nagyok (70 cm is lehet), így kiválóan védenek majd minket a nap tűző sugaraitól. Erre nem is kell túlságosan sokat várnunk, hiszen gyorsan nő, 3 évesen már teljes értékű fa válik belőle. Sokan napernyő-szerűen metszik az ágait, ha csak a felső lombkorona által nyújtott hűvösre áhítoznak, gyökerei pedig megakadályozzák a talajeróziót.

Tavasszal és télen is megörvendeztet minket a szépségével. Virágai akkor bújnak elő, amikor a legtöbb gyümölcsfa már elvirágzott. Meghosszabbítja számunkra a tavasz szépségeit: lila színű, 5-6 cm-es, fürtökben lógó virágai lila ruhás hölggyé öltöztetik a fát. Nem is beszélve a bódító parfümjéről, amit már messziről érezni lehet. Ha szeretjük az igazi, mézédes virágillatot, akkor minduntalan fel fogjuk emelni a földről császárfánk lehullott virágait. A levelei is kicsit később bontakoznak ki a tavasz végén teljes nagyságukban, mint a többi fáé, akkor viszont a közelgő nyár ígéretét suttogják.

Ősszel és télen pedig érdemes keresgélni a csúcsos, tojás alakú 3-4 cm-es terméseit, mert kiválóan használhatjuk dekorációk összeállításához.

A császárfa felhasználása sokrétű: a bútorokon kívül épületfaként, valamint hangszerek, hajók, hordók készítéséhez is használják. Ráadásul a fűtőértéke is kiváló. Leveleit takarmányként, zöldtrágyaként is alkalmazzák.

Lánygyermeket váróknak szép ajándék lehet egy császárfa csemete, ha van hely a kertben: a kínai hagyomány szerint ugyanis császárfát ültetnek a leány születésekor, amikor pedig férjhez megy, ebből készítenek bútorokat az ifjú pár számára. 

Fotó:
wikipédia

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba?

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba? Plüss nyuszi/csirke/kacsa vagy csoki nyuszi/csirke/kacsa a tökéletes választás! – olvasom az egyik állatvédő egyesület facebook oldalán és megmondom őszintén teljes mértékben egyetértek a felhívásukkal!

Munkahelyi motiváció?

Minden vezető sikeres cégre és lelkes munkatársakra vágyik, akik szakmailag kiválóak és minden nap a legjobb formájukat hozzák. A valóság azonban nem ilyen egyszerű. Még a legjobbnak tűnő munkatárs esetében sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy ugyanolyan teljesítményt nyújt napról-napra, és mindig maximálisan eltökélt. Jó hír, hogy vezetőként nagyban befolyásolhatjuk, hogy egy dolgozó mennyire tudja és akarja kihasználni tehetségét! Lássuk, hogyan!

8 különleges és elragadó húsvéti tradíció a világ különböző tájairól

Itthon a locsolkodás, rokonlátogatás, családi körben elfogyasztott finom ételek és természetesen a tojásfestés. Ezek mindenki számára jól ismert húsvéti tradíciók, azonban más nemzeteknél eltérő szokások uralkodnak, ismerjük meg ezeket is!

Jön a gofri világnapja!

Édes emlékezésre hívjuk a kedves olvasókat! Már meg sem lepődünk az abszurdabbnál abszurdabb világnapokról olvasva, de most tegyünk egy kivételt és beszéljünk arról, hogy március 25-én van a gofri világnapja!

Milyen betegségeket szedhetünk össze házi kedvenceinktől?

Több kutatás is bizonyítja és természetesen ezzel egyet is értek, hogy a háziállatok tartása jót tesz az egészségnek, az életmódunknak. Ha azonban nem figyelünk a higiéniára, akkor sajnos betegségeket is elkaphatunk a kis kedvenceinktől.