Menü

Gondolkodva játssz! – társasjátékok nyári estékre

Nagyon jó időtöltés, ha társasjátékokkal töltjük az időnket, és nem csak télen. Kellemes nyárestéken ücsöröghetünk a szabad levegőn, akár kettesben, akár nagyobb társasággal. Egy jó kis játék pedig elengedhetetlen eszköze a közös szórakozásnak.  Most a hétköznapiaktól kicsit eltérő társasokat ajánlunk: olyanokat, melyek révén (még) jobban megismerhetjük párunkat, barátainkat, vagy amelyek közös gondolkodásra ösztönöznek.

Identity Pszichológiai Társasjáték:

A pároknak, baráti társaságoknak, kollégáknak, 13 év feletti gyerekeknek javasolt társasjáték egyedi a táblajátékok között. Egyrészt játékos formában kínál gondolkodási lehetőséget saját magunkról, segíti önismeretünket, életeseményeink újfajta aspektusban való átgondolását. Másrészt hozzájárul társaink mélyebb megismeréséhez: teljesen új oldalait fedezhetjük fel játszópartnereinknek, közelebb kerülhetünk egymáshoz. Jó lehetőség arra, hogy minőségi időt tölthessünk együtt. A játékot sokan furcsállva fogadják a „pszichológia” szó hallatán – erről sokaknak inkább egy terápiás rendelés jut eszébe, nem pedig kellemes időtöltés. Pedig ez a játék élményt ad és leköt. Elgondolkodtat és eszünkbe juttat: legtöbbször azt, hogy „vajon miért nem tettük fel még ezeket a kérdéseket soha a társunknak, vagy önmagunknak?” Jó lett volna. De most is jó, egy eseménydús játékkal egybekötve.

Dixit Társasjáték

Ezt a társast elsősorban gyerekes családoknak, társaságoknak javasoljuk (8 éves kortól). A játékot egy gyermekpszichológus alkotta, de ismét nem kell megijedni: nagyon élvezhető és elgondolkodtató időtöltést nyújt. Már a rajzok által is elutazunk meseországba, nem véletlenül: egy francia illusztrátor fél évig készítette a játék grafikáját. 2010-ben egyébként az év játéka lett, amelynek alapját mi más, mint a mesék képezik. Amit nyújt: élvezhető közös gondolkodás, valamint terápiás és önbizalom-növelő hatás a gyerekeknél. Érdemes kipróbálni!

Ungame Keresztény Társasjáték

Az Ungame lényege szintén egymás és önmagunk megismerése, egy elgondolkodtató játékon keresztül. A társas egy része keresztény kérdéseket tartalmaz, Istenről, imádkozásról, és még sok hasonlóról. Érdekessége, hogy bár megvásárolható, otthon is el tudjuk készíteni, mert az internetről ingyenesen letölthető minden alkatrésze. A nem keresztény gondolkodásúak számára is inspirációt adhat egy saját agy- és lélekmozgató játék elkészítéséhez, tekintve, hogy a kártyák egy része bárki számára érdekes, vicces, valamint komoly kérdéseket tartalmaz. Talán alig van két olyan nap, vagy hét, hogy a kérdésekre egyforma választ tudnánk adni. 

Fotó:
pixabay.com

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

Ne éljünk a múlt fogságában

Az elmúlt években folyamatos veszteségélmények és válságok között élünk, erre pedig rárakodnak az egyéni gondok is. A krízisek egyik jellemzője a bizonytalanság. Elengedni valamit, vagy küzdeni érte? Ez a fajta ellentmondásosság meggondolatlannak tűnő, vagy látszólag teljesen érthetetlen, irracionális döntésekhez vezethet, viszont lehetőség is egyúttal. Az alábbi cikkben arra kaphatunk válaszokat, hogy milyen módszereket, gondolatokat vethetünk be az elengedés érdekében.

Az őszinteség fontossága

Előbb önmagunkkal kell őszintének lennünk ahhoz, hogy máshoz is őszinték lehessünk. A legtöbben azonban azt sem ismerjük fel, hogy még saját magunk elől is elrejtjük a gondolatainkat.

Érzelmeink kommunikációja - Az 5 szeretetnyelv

Mindannyian máshogy fogadjuk be a szeretetet, és fejezzük ki azt, amelyre neveltetésünk és személyes hajlamaink nyomán a legfogékonyabbá váltunk. Ezért fordul gyakran elő, hogy szeretetünk kifejezése nem ér célt, mert az üzenet küldője és befogadója nem érti meg egymást. Mi tehát a megoldás, és mit lehet tenni érzelmeink kifejezése érdekében?