Menü

Sikeres volt a Női Karriernap Budapesten

Az első Női Karriernapot Budapesten rendezték meg 2014. június 14-én. A rendezvény sikere és résztvevőinek száma úgy tűnik, még a szervezőket is meglepte: a helyszín gyakorlatilag kicsinek bizonyult, a délelőtti regisztráció idején pedig hosszú sorok kígyóztak a Bálna rendezvényterme előtt. Nem meglepő módon a résztvevők zöme hölgy volt, csak a kiállítók között és szervezők között találkozhattuk néhány férfi kollégával.

Miért van szükség külön karriernapra a nőknek? Mert ők, a nők speciális helyzetben vannak a munkaerőpiacon. Nehezebben találnak állást, mint férfi társaik, életkoruk, élethelyzetük miatt pedig gyakran éri őket diszkrimináció. Szülés előtt, vagy kisgyermekkel sok esetben hátrányosan különböztetik meg a nőket. Ugyanez igaz az idősebb életkorúakra is, már nehezebben találnak állást, hiszen a fiatal munkaerő keresettebb. Nem is beszélve a fizetési különbségekről, mivel a nők átlagkeresete jelentősen alacsonyabb férfi társaiknál.

A Női Karriernapon nemcsak álláslehetőségekről tájékozódhattak a hölgyek: stílustanácsadás, önéletrajzfotó-készítés, idegen nyelvi szintfelmérő, rapid munkaerő-piaci és önéletrajz-tanácsadás, valamint előadások várták a hölgyeket, ahol szakmai és magánéleti témákról is tájékozódhattak. Mindez azért fontos, mert a női karrierív és munkavállalási lehetőségek szorosan összefüggenek a magánéletükkel, főként a családos nők esetében.

Így a NÓRA-háló, az országosan elérhető anyabarát munkaerő-piaci és esélyegyenlőségi tanácsadó hálózat választ adott néhány speciális kérdésre a kismamáknak, édesanyáknak azzal kapcsolatban, hogy ilyen élethelyzetben miként tudnak érvényesülni a munkaerőpiacon, és mit tehetnek azért, hogy kiküszöböljék az őket érő hátrányokat.

Úgy tűnik, hogy az első Női Karriernap nem az utolsó volt, a résztvevők és a kiállítók is bíznak benne, hogy minden évben megszervezik majd a rendezvényt. 

Fotó:
pixabay.com

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.