Menü

„Mégis” eredményt hirdettek a norvég civil alap pályázatokon

  • Dátum: 2014.07.21., 22:13

Bár sok negatív hírt hallhattunk a norvég civil alapos pályázatok kapcsán, a norvég civil alap idei első pályázati blokkjában mégis eredményhirdetés született július 18-án, ami bizakodásra adhat okot, hogy Magyarország talán nem veszíti el az EU-tagállamokon kívüli nyugati országoktól kapott támogatásokat. A Norvégia, Izland és Liechtenstein által biztosított forrás egy részét olyan civil célokra fordítják, amelyekre a magyar állam nem tud keretet biztosítani. A jelen pályázati körben úgy tűnik, jó projektötletek születtek, mivel az éves keret 70%-kát oda tudták ítélni a közreműködő szervezetek.

A norvég civil alap első pályázati fordulója februárban zárult. Azon civil szervezetek (vagy szociális szövetkezetek) indulhattak a második körben, akik sikeresen átestek az elsődleges szűrőn. Ekkor szempontokat kaphattak a projektjük még jobb kidolgozására is. Így a második, és egyben záró körben 136 pályázó nyert támogatást, összesen 4.339.673 euró támogatást jelent a kis- és közepes projektek esetén. A szeptemberben várható, szintén kétfordulós pályázati körben a fentiek értelmében az éves keretösszeg 30%-ára lehet majd pályázni.

A civil alap pályázatai az alábbi hét témakörben támogatnak projekteket:

  1. Demokrácia és emberi jogok
  2. Női jogok és esélyegyenlőség
  3. Közösség és szervezetfejlesztés
  4. Ifjúsági és gyermek ügyek
  5. Környezetvédelem és fenntartható fejlődés
  6. Jóléti szolgáltatások nyújtása társadalmilag sérülékeny csoportoknak
  7. Társadalmilag sérülékeny csoportok megerősítése (fókusz: roma integráció)

A projektek alapelve az volt, hogy átlátható, a nemi esélyegyenlőséget biztosító és környezetileg, társadalmilag fenntartható pályázatok valósuljanak meg. A következő két hónapban várhatóak a szerződéskötések, a megvalósításra pedig 21 hónap áll a civil szervezetek rendelkezésére. A projektek tehát 2016. derekáig fognak tartani. Általános jellemzőjük, hogy viszonylag újszerű ötleteket kívánnak életre hívni, amelyek kedvező társadalmi hozadékkal és hozzáadott értékkel rendelkeznek.
Reméljük, hogy sok projektről tudunk majd beszámolni, amelyek sikeresen elindulnak, és kedvező célokat szolgálnak. 

Fotó:
pixabay.com

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tavaszi feltöltődés fontossága

Tavasz közeledtével ébredeznünk kellene pont úgy , mint a természetnek, de előfordul, hogy a tavaszi „kikelet” helyett, sokan bágyadtak, aluszékonyak, sőt sokan fejfájásról, szédülésről panaszkodnak.
Mára, már a tudomány is elismeri, „tavaszi fáradtság” létezik.