Menü

Úszás, futás és egyebek a nyaralás alatt

A nyaralás valahol a teljes el és kiengedés szinonimája, szakítás minden olyasmivel, ami a hétköznapokra jellemző. Beleértve az egészséges táplálkozást és rendszeres testmozgást is.

Ha szabadság és nyaralás, akkor teljes kikapcsolódás – a legtöbb ember legalábbis így gondolkodik. Valakinek ez csak több alvást, evést és/vagy ivást míg másnak teljes napirend felborítást jelent. Nincs is ezzel gond, hiszen az elsődleges cél, hogy az ember mentálisan és fizikailag is kipihenje magát. A veszély abban rejlik, hogy a korábban gondosan kialakított napirendet egy ilyen nyaralás, vagy szabadság miatt később már képtelenek vagyunk visszaállítani. Ez különösen azoknál esélyes, akik nehezen szánják rá magukat a sportolásra és az izzadtságos rászoktatás után kiesnek a ritmusból, motivációjuk, akaratuk is visszaesik és már képtelenek újra visszatérni az egészség szempontjából kívánatos programokhoz.

 Elsősorban az ilyen típusú embereknek ajánlott, hogy igyekezzenek nem teljesen feladni megszokott ritmusukat. Egy átlagos nyaralás alatt bőven találhatunk magunknak olyan programokat, amelyek rendszeres napi testmozgást biztosítanak. Nem baj, ha kicsit (vagy jobban) elengedik magukat, de ha naponta meghagynak 20 percet, vagy fél órát a megszokott sportolásra, testük és agyuk nem fogja elfelejteni az otthon tanultakat. Azaz hazatérve nem kell újra elölről kezdeni mindent.

Az említett átlagos nyaralás alatt nem nehéz a napi programba csempészni egy kis úszást, vagy futást, de ott vannak a rövid idő alatt elvégezhető, egyszerű tornagyakorlatok is. Jó választás lehet a tenisz, a strandröplabda, vagy akár a legtöbb szállodában elérhető, animátorok által vezetett vízi torna is.

Fotó:
pixabay.com

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.