Menü

Természetes álomhozók

Az alvászavar nem csak kellemetlen, hanem hosszabb távon komolyabb egészségi károsodást okozhat. Mi tehet az ellene, aki nem akarja gyógyszerrel tömni magát?

Az altató divatos dolog, egyszerűsége és hatékonysága vonzza az álmatlanságban szenvedőt, ám nem szabad, hogy a gyógyszer legyen az első próbálkozás a probléma leküzdésére. Persze akad olyan eset, nem is kevés, amikor drasztikusabb beavatkozásra van szükség, ennek ellenére sokan teljesen feleslegesen tömik magukba a pirulát.

Az alvászavar igen kellemetlen jelenség. Az ember pihenne, szüksége van rá a testének és a lelkének is, valami mégsem hagyja, megakadályozza a feltöltődést. A probléma a napi fáradtság, levertség és stressz mellett ráadásul hosszabb távon komoly károkat is okozhat. Ilyen az elhízás, vagy a szív és érrendszeri betegség.

Az emberiség számos természetes gyógymódot ismer a jó alvásra. Ezek elsősorban enyhe zavarok esetében, vagy megelőzésre használhatóak. Ebben a kategóriában viszont hatékonyak lehetnek mindenféle gyógyszeres kezelés nélkül is. A táplálkozás természetesen ebben is meghatározó. Közvetlenül lefekvés előtt más szempontok miatt sem ajánlatos túl sokat enni, ha mégis ezt tesszük a szép álmok érdekében fogyasszunk banánt, tejet, sajtot, mogyorót, vagy könnyű fehér húst. Ezeket az ételeket jó altatónak tartják, ellenben az energia dús, vitaminban gazdag társaiktól.

Ha hat óra után nem eszünk, ezeket a dolgokat meg is előzhetjük. Itt jön képbe a mozgás, több jóga és meditációs gyakorlat is létezik az alvászavarok enyhítésére.

Az alvászavarról tudni kell, hogy nem betegség, hanem tünet, valaminek a jele. Amíg azt a valamit nem találjuk meg, addig nehéz lesz bármit is tenni a problémával. Lehet, hogy a táplálkozás, lehet, hogy valamilyen lelki feszültség az ok. Ugyanakkor olyan prózai hátteret is találhatunk, mint a fekvőhelyünk nem megfelelő minősége, tájolása.

Fotó:
pixabay.com

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.