Menü

Nem szabad elcsábulni

Sok ember hajlamos túlenni magát sportolás után, aminek az az elsődleges oka, hogy úgy érezzük, elcsábulhatunk, hiszen edzettünk.

Ez téves érzés, mert sok esetben jóval több kalóriát fogyasztunk, mint amennyit korábban elégettünk. A jelenség különösen azoknál problémás, akik súlyproblémákkal küszködnek. Nekik érdemes egy-két praktikát követniük a farkasétvágy elkerülése érdekében.

Beválhat, hogy az edzést főétkezés előtti időpontra időzítsük, amúgy is asztalhoz ülnénk, így nem baj, ha kicsit nagyobb az étvágyunk. A másik dolog, egyáltalán nem tiltott rágcsálni sport után, ugyanakkor érdemes odafigyelni arra, hogy a táplálék valóban biztosít-e energiapótlást, vagy csak „szemét”.

Sok minden függ attól, hogy mennyit és milyen intenzitással edzünk. Fél órát lazán, vagy esetleg kettőt keményebben. Utóbbinál felértékelődik az energiapótlás szükségessége, míg előbbi esetében nem kell különösebb figyelmet fordítani az azonnal étkezésre, a szervezet ezt úgyis megoldja magától.

Visszatérve a farkaséhségre, a problémával küszködőknek szintén érdemes lehet kipróbálnia a gyakoribb étkezéseket. Igen, többször lehet enni, persze csak kis adagokat fogyasztva. A folyadékpótlás amúgy is szükséges, emellett a víz telít is, tehát valamennyire űzhető vele az éhségérzet.

A kalóriák számolását a menő fitneszgépek, okostelefonok maguk végzik, a szakemberek azonban felhívják a figyelmet arra, hogy ne higgyünk ezeknek (vagy legalábbis ne ezekből induljunk ki), hiszen ezek az adatok csak tájékoztató jellegűek, jelentősen eltérhetnek a valóságtól.

Fotó:
pixabay.com

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.