Menü

Még nem késő az immunerősítés

  • Dátum: 2014.11.16., 20:20

Még nem késő az őszi immunrendszer erősítés, már csak azért sem, mert az igazi tél egyelőre várat magára. Tippek és ötletek.

Gyakran visszatérő téma immunrendszerünk állapota. Az időjárás változásával szervezetünk működése is változik, mi pedig befolyásolhatjuk, hogy ez a lehető legegészségesebb módon menjen végbe.

Az egyik kritikus időszak éppen az ősz vége-tél eleje. Ilyenkor érdemes egy kicsit tudatosabban táplálkozni, hiszen van még időnk és lehetőségünk szervezetünk megfelelő felkészítésére.

Gyümölcs és zöldség. Vegyük és vigyük, amíg szezonjuk tart és frissek. Alma, körte, szőlő, sárgadinnye, padlizsán, brokkoli, paradicsom. Többféle formában és feldolgozási mód szerint, mind remek hatással van a vitalitásra, az energiaszintre és a szervezet védekezőképességére.

Hazánkban viszonylag kevesen hódolnak a tea szertartásnak, legalábbis, ami a zöld teák világát illeti. A fekete fajta sem rossz, csak a koffeintartalma nem feltétlenül hasznos és jó mindenkinek. A „zöldteázás” igazán izgalmas, változatos világ. A legjobb, ha nem ízesítjük semmivel, így is aromák százait próbálhatjuk ki. Finom és egészséges.

Az egészséges reggeliknél korábban már említést tettünk a natúr joghurtok és a kefirek jótékony hatásairól. Nos, ezek fogyasztása immunrendszer erősítés szempontjából is megfelelő hatásfokkal bír, akár napi rendszerességgel bevehetjük őket étrendünkbe.

Fotó:
pixabay.com

Az 5 leghatásosabb méregtelenítő étel

A helytelen táplálkozás miatt a testünkben sok salakanyag, a kötőszövetekben pedig sok felesleges víz halmozódhat fel. Ám akadnak ételek, amelyekkel könnyedén elkerülheted ezeket a problémákat!

A feldolgozott élelmiszerek káros hatásai

Az egészséges életmóddal foglalkozó szakemberek szerint a cukor, a finomított szénhidrátok után a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása miatt van komoly ok az aggodalomra. Egyre több dietetikus, életmódtanácsadó javasolja a feldolgozott élelmiszerek fogyasztásának visszaszorítását. Vajon tisztában vagyunk azzal, melyek ezek az ételek, italok?

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Fényvédők, smink, napsütés

A tudatos bőrápolás alapja, hogy már kora tavasszal, az első napsugarak megjelenésekor elkezdjük a fényvédő krémek használatát, azonban mit tegyünk, ha a fényvédelem mellett a sminkről sem szeretnénk lemondani nyáron?

Létezik krónikus napfényhiány

A D-vitamin a bőrön keresztül termelődik, a természetes napsütés hatására. Zsírban oldódik. Márciustól szeptemberig elegendő a napfény ahhoz, hogy elegendő vitaminhoz jussunk, ám a télen a vitaminkészleteink megcsappannak. Mit okoz a napfény hiánya és mit tehetünk ellene egészségünk megőrzéséért?