Menü

Az óraátállítás hátulütői

  • Dátum: 2015.04.09., 10:35

Az óraátállítás létjogosultságáról gyakran esik szó, arról viszont már kevésbé, hogy ha nem alkalmazkodunk hozzá megfelelően, káros is lehet az egészségünkre.

Legyen az őszi, vagy tavaszi óraátállítás, szinte mindenki érezte már azt a megmagyarázhatatlan furcsaságot magában, amelyet az idő előre, vagy visszatekerése okozott. Fáradtság, levertség, stressz, kialvatlanság, rosszkedvűség, felborult ritmus – ezek a leggyakoribb tünetek, amelyeknek általában elég néhány nap és szép fokozatosan csökkenve eltűnnek. Helyreáll a rend. Igén ám, de mint ahogyan azt a legújabb kutatások bizonyítják, szervezetünknek igenis nehezére esik feldolgozni az óratekergetés okozta „sokkot”.

A nyári és téli időszámítás közötti váltogatás olyan hatásokat vált ki, amelyek alvászavart, illetve felborult bioritmust okozhatnak, és ennek komoly egészségügyi kockázatai vannak. Megnövekszik például a szívinfarktus kialakulásának esélye, de a koncentrációvesztés is komoly károkat okozhat.

Sok mindent nem tudunk tenni a dolog ellen, maximum annyit, hogy odafigyelünk testünk jelzéseire. Például nem hajtjuk túl magunkat, ha ebben az időszakban még nagyobb stresszt és fáradtságot tapasztalunk. A napi ritmus kialakítása ilyenkor igényel némi korrekciót, ami sokszor nem egyszerű, azonban minden csak akarat és szervezés kérdése. Fontos odafigyelni arra, hogy óraátállítás ide, vagy oda, a megszokott és bevált napi alvásmennyiség továbbra is meglegyen.

Fotó:
pixabay.com

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.