Menü

A szájhigiénia fontossága a mindennapokban!

  • Dátum: 2015.06.18., 14:23

Rengeteg időt töltünk arcbőrünk ápolásával, testünk karbantartásával és frizuránk megújításával! De mi a helyzet fogaink és ínyünk állapotával? Vajon megfelelően és kellően hatékonyan odafigyelünk-e rá a mindennapokban?

Sajnos, a legtöbb ember meglepően kevés időt szán a megfelelő szájhigiéniára, holott havonta rendszeres járunk kozmetikushoz, fodrászhoz, viszont valamiért sokan úgy gondolják elegendő, ha évente egyszer ellátogatunk a fogorvoshoz. Pedig szakértőnk szerint 3 havonta érdemes lenne szájhigiéniai tanácsadásra is elmenni, hogy még időben megelőzhessük a nagyobb bajt. „A tanácsadás egy beszélgetéssel kezdődik, ahol a páciens elmondja a fogmosási szokásait, a felhasznált eszközöket, ezután megkérjük, hogy szopogasson el egy plakkfestő tablettát - amely az esetlegesen kimaradt vagy nehezen elérhető helyeket megfesti – így már a páciens is látja, hogy hol vannak a problémák. Javaslatot teszünk a fogmosási módszerre, a fogkefére és a fogkrémre is valamint az egyéb kiegészítő szájápolási eszközökre is, sőt ezek használatát meg is tanítjuk”- árulja el Belinszky Tímea, a CanariaDental klinikai fogászati higiénikusa, majd hozzáteszi, hogy érdemes felhívni a figyelmet a rendszeres polírozásra is, mert a rendszeres polírozással könnyebb eltávolítani a kávé, tea által és a színes ételek okozta létrejött elszíneződéseket.

30 perc bele kell, hogy férjen negyedévente mindenkinek!

„A tévhittel ellentétben ez a kezelés nem luxus, egy arckezelés töredékébe kerül” – mondja a szakember, akitől megtudtuk, hogy nagyon fontos, hogy a páciensben ne alakuljon ki a fogászati széktől való félelem. „Hozzánk rendszeresen járnak gyerekek is, akik mindig mosolyogva távoznak, hiszen tudják, nem kell félni a kezelésektől és így később sem alakul ki bennük a szorongás!”   Szájhigiéniai tanácsadásra leggyakrabban a 18-45 éves korosztály jár, ott is a nők vannak többségben. Pedig minden életkorban fontos lenne, hogy a megfelelő szájhigiénia biztosítása hozzá tartozzon a mindennapokhoz! „Az egész eljárás mindössze 30 percet vesz igénybe, ami valljuk be, hogy negyedévente mindenkinek bele kell, hogy férjen az idejébe. Belinszky Tímea, az első országos fogászati hálózat klinikai fogászati higiénikusa átfogó képet ad arra vonatkozóan is, hogy miért érdemes szinten tartani szánk higiéniáját? 

5  tipp, amit érdemes megfogadni fogaink és ínyünk egészségéért

1.       Naponta legalább kétszer (reggel és este) mossunk helyesen fogat!

2.        A fogászati problémákat a legegyszerűbben úgy kerülhetjük el, ha gondosan ápoljuk fogainkat, és rendszeresen ellenőriztetjük szájhigiénés állapotunkat!

3.       Válasszunk jó minőségű kis fejű, tömött és nagyon puha fogkefét.

4.       Fogselymezzünk vagy használjunk fogköztisztító keféket.

5.       Ha az ellenőrzések között nem telik el több mint fél év, akkor elkerülhető a komolyabb szájüregi problémák kialakulása, ami jó eséllyel megóv a számtalan egyéb fogbetegségtől is!

Forrás, fotó:
Lifestyle Communications

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.


Miért kell figyelni a PH-ra?

A pH rövidítése "potentia hydrogenii", azaz a hidrogénionok koncentrációja, a szervezet megfelelő sav-bázis egyensúlya pedig létfontosságú az egészségünk szempontjából. A skála 7-14-ig terjed, a semleges érték 7 (a tiszta vízé), ami alatt savasnak, felette lúgosnak nevezzük az oldatot. Ezt az értéket nagyon egyszerűen, otthon is megmérhetjük!