Menü

Őszi immunerősítés gyógyteákkal

Itt a hideg ősz, ilyenkor sajnos könnyebb megbetegedni. A szervezetünknek akklimatizálódnia kell a hűvösebb időjáráshoz, és a szezon lejártával csökken a vitaminbevitelünk is, mert kevesebb zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk. Gyakori, hogy az öltözködésünk sem elég meleg és réteges, mert bizony nehéz lehet hozzászokni, hogy újra sálat kell hordani. Tovább nehezítheti a helyzetet, ha kisgyermek van a családban, aki az óvodából, iskolából gyakran hoz haza bacillusokat.

Az immunrendszerünket nem csak drága vitaminokkal erősíthetjük. Ilyenkor is a segítségünkre siet a természet kincsestára. Főzzünk hát finom gyógyteákat! A lándzsás útifűt a legtöbbet szirup formájában ismerik, amely köhögésre valóban kiváló gyógymód, de teaként sem utolsó, hiszen fantasztikus immunerősítő hatása van. A hársfatea szintén segít megküzdenünk a betegségekkel, és ne feledjük el a kamillát, valamint a hozzá hasonlatos margitvirágot sem.

Hogyan készítsük el? Forraljunk vizet (lehetőleg ne mikróhullámű sütőben melegítsünk!), ha fémedényben melegítettünk, akkor mindenképp öntsük át kancsókba, ebben ugyanis nem ajánlott gyógynövényeket áztatni. A porcelán-, vagy üvegedények sokkal inkább ajánlottak. Majd néhány csipetnyi gyógynövényt szórjunk a kancsóba, és öntsük rá a forró vizet. Úgy öt perc után pedig szűrjük le, vagy szűrővel vegyük ki az ázó gyógynövényeket. Hosszú ideig semmiképp ne hagyjuk a teafüvet a teában, mert a hársfának hosszú idő után már káros anyagai oldódhatnak ki. Ettől nem kell megijedni, csak állítsuk be a konyhai órát, vagy a telefonunkat, hogy emlékeztessen minket a tea leszűrésére.

A margitvirág főzetének kesernyés íze van, de a többi említett tea még natúran is nagyon finom. Az édesszájúak mézzel, vagy természetes édesítőszerekkel (például eritrittel) ízesíthetik a teájukat.
Egészségünkre!

A feldolgozott élelmiszerek káros hatásai

Az egészséges életmóddal foglalkozó szakemberek szerint a cukor, a finomított szénhidrátok után a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása miatt van komoly ok az aggodalomra. Egyre több dietetikus, életmódtanácsadó javasolja a feldolgozott élelmiszerek fogyasztásának visszaszorítását. Vajon tisztában vagyunk azzal, melyek ezek az ételek, italok?

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.