Menü

Az újdonság varázsa

Az „újdonság erejét” gyakran emlegetjük, és magyarázzuk vele a félrelépéseket, illetve egy régi kapcsolat újra cserélését. Pedig az újdonság varázsa egy hosszabb ideje működő párkapcsolatban is jótékony hatású lehet.

Egy tartós párkapcsolat olyan fontos dolgokat biztosíthat számunkra, mint a bizalom, megértés, megismerés, biztonság, kiszámíthatóság. Ezek az értékek azonban könnyen elértéktelenednek szemünkben, mikor úgy érezzük, kapcsolatunk ellaposodott, beleszürkült a hétköznapok egyhangúságába. Nagyon fontos tudni, hogy ez ellen lehet tenni, és érdemes is!

Be kell csempészni a szürke hétköznapok közé egy kis izgalmat, valamilyen szokatlant, váratlant. Legyünk kreatívak abban, hogy milyen új, közös élmények jelenthetnének újdonságot párkapcsolatunkban. Nem feltétlenül kell konkrét szexuális jellegű újdonságra gondolni ahhoz, hogy újból szenvedélyt vigyünk együttléteinkbe. Más élményekből származó izgalom is pozitív hatással lehet szexuális életünkre.

Fontos, hogy párunkkal a megszokott környezeten kívül (család, otthon) is töltsünk időt, amikor nem a megszokott szerepeinkben mozgunk, amikor más oldalunkat is megmutathatjuk, felszabadulva a mindennapos rutin alól. Ehhez nem kell egy egzotikus utazás, csak ötlet és elhatározás, hogy néha kiszakadjunk a mindennapokból. A lényeg, hogy legyen időnk egymásra hangolódni, beszélgetni olyan témákról is, melyek nemcsak a családi élet szervezésére korlátozódnak.

Az is fontos, hogy érdeklődésünk ne szűnjön meg párunk iránt! Ez rajtunk is múlik, igen is figyeljünk fel azokra a dolgokra, amelyek fontosak neki. Érdeklődésünket, kíváncsiságunkat mindig éreztessük párunkkal, ezáltal továbbra is fontos lesz neki véleményünk, és motivált lesz arra, hogy megossza velünk élményeit.

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

Ne éljünk a múlt fogságában

Az elmúlt években folyamatos veszteségélmények és válságok között élünk, erre pedig rárakodnak az egyéni gondok is. A krízisek egyik jellemzője a bizonytalanság. Elengedni valamit, vagy küzdeni érte? Ez a fajta ellentmondásosság meggondolatlannak tűnő, vagy látszólag teljesen érthetetlen, irracionális döntésekhez vezethet, viszont lehetőség is egyúttal. Az alábbi cikkben arra kaphatunk válaszokat, hogy milyen módszereket, gondolatokat vethetünk be az elengedés érdekében.