Menü

Hogy védjük meg magunkat és másokat?

Elértünk az évnek abba a szakaszába, amikor egyre több a meghűlt, náthás ember. Hogy kerüljük el, hogy védjünk meg másokat, hogyan éljük túl?

Van olyan szituáció, amikor nincs sok esély arra, hogy elkerüljük a gyorsan terjedő népbetegséget. Bármikor jöhet egy komolyabb influenzajárvány, de emellett még ott van a megfázás, nátha is. Minden évben rengeteg ember hűl meg ebben az időszakban. Ettől függetlenül mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy ne kapjuk el a vírust. Ezzel járunk a legjobban. A gyakori kézmosás mellett lehetőleg kerüljük a zsúfolt helyeket, étkezzünk megfelelően, vitamindúsan, fogyasszunk elegendő mennyiségű folyadékot, stb...

De mi van akkor, ha minden elővigyázatosság ellenére mi is megbetegszünk? Akkor is szükség van a tudatosságra. Vigyázzunk másokra, igyekezzünk nem megfertőzni embertársainkat. Ilyenkor például, akármennyire is munkaképesnek érezzük magunkat, jobb nem elmenni dolgozni. Az elővigyázatosság eszközei: zsebkendő, fertőtlenítés, távolságtartás.

Ha ez megvan, foglalkozhatunk magunkkal is. Ezen betegségek zömét vírus okozza, tehát semmiképpen sem ildomos magunknak esni gyógyszerekkel, antibiotikumokkal, de az esetleges különböző szövődményekkel kapcsolatban már más a helyzet. Ha nagyon súlyosnak érezzük a tüneteket, vagy esetleg hosszan elnyúlik a betegség és az állapotunk rosszabbodik, mindenképpen forduljunk orvoshoz. Amennyiben nincs ilyesmiről szó, akkor ki kell várni a betegségét elmúlását, miközben tüneteinket enyhíthetjük. Erre gyógymódok garmadája áll rendelkezésünkre.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.