Menü

Átok vagy áldás a vagyon?

Ha sok pénzed van, kétségtelenül sok mindent megtehetsz, amit szeretnél. Ugyanakkor a gazdagság akadály is lehet olyan dolgok elérésében, melyek mások számára természetesen adottak.

Sokan vágyakozva tekintenek a gazdagokra, irigylik őket. Mert távolról nézve ők mesebeli életet élnek, bármit megtehetnek, amit akarnak. De valójában ez korántsem így van. A legjobb bizonyítéka ennek, hogy a nagyon gazdag emberek többsége jár rendszeresen pszichológushoz vagy valamilyen terapeutához. Ezek a szakemberek pedig tanúsíthatják, hogy ugyan egész más problémákkal szembesülnek a vagyonosok és családtagjaik, de éppen úgy meg kell küzdeniük a maguk démonjaival, mint mindenki másnak. És hogy melyek ezek a démonok? A nagy vagyonnal rendelkező emberek legtöbbször igen elzártan élnek, csak egy szűk réteggel érintkeznek, és nagyon gyakori tapasztalatuk a félelem. Ők élő célpontok, nem csoda hát, ha bizalmatlanok és sokszor zárkózottak. Ez a fajta elzártság azonban emberi kapcsolataikra is hatással van.

A leggazdagabbaknál köztudottan általános szokás a testőr alkalmazása, és egyéb háztartási alkalmazottak foglalkoztatása. Ez csak elsőre tűnik kiváltságnak, ez a fajta életmód rendkívül megnehezíti, ellehetetleníti az intim családi élet megélését.

A gazdag emberek gyerekének lenni megint más, szintén nem könnyű sors. Látszólag mindenük megvan, amit szemük-szájuk megkíván, bármivel foglalkozhatnak és mindent megkapnak, amire vágynak. De ez a helyzet rendkívül demotiváló állapot. Nem, nem lehetnek azok, akik szeretnének, hiszen elve egy skatulyába születnek bele, amiben nehéz megőrizni vagy egyáltalán elérni az önazonosság állapotát. Ha valaki beleszületik egy rendkívüli jólétbe, az egészen másképp értékeli a vagyont. A „mindent megtehetek, amit akarok” alapállapot céltalanná teszi az életet, és gátolja a személyiség kibontakozását, fejlődését.

Kívülállóként nehéz megérteni ezeket a problémákat. Pedig sok jele van, hogy a gazdagság akár átok is lehet. Többek között a híresek, és nagyon gazdagok világában magas arányban vannak jelen a függőségi problémák. Ez is arra utal, hogy a sok pénz nem egyenlő a gondtalan, boldog élettel.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.