Menü

Mi vár ránk az olimpián?

  • Dátum: 2016.05.12., 15:10

Mi vár ránk az olimpián? - ezzel a címmel rendeztek szakmai konferenciát a minap a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) székházában. A kérdés sokrétű és sokakat izgat, a szervezők igyekeztek több oldalról is megvilágítani a 2016-os esztendő csúcseseményét, amely augusztusban lesz Brazíliában. A konferencia társrendezője az Országos Sportegészségügyi Intézet volt.

Elsőként az orvosi vizsgálatok és különböző védőoltások fontosságáról esett szó. A résztvevő sportolóknak kiutazás előtt mindenképpen érdemes minden lehetséges kockázatot kizárni, vagy a minimálisra csökkenteni, illetve az egészségügyi felkészülést programjuk részévé tenni. A hírhedt Zika-vírus elleni védekezés is fontos részét képezi ennek a folyamatnak, a kórokozóról külön előadásban hallhattak a résztvevők.

A magyar delegáció még a sportolók érkezése előtt feltérképezi (vagy már feltérképezte) a kinti körülményeket és részletekig megszervezi az operatív teendőket. A lényeg, hogy versenyzőink a lehető legjobb, legkényelmesebb helyzetben készülhessenek, versenyezhessenek. Illetve fontos a biztonságuk is, a Rio de Janeiróban rendezendő világesemény nagyon szigorú intézkedések mellett zajlik majd. A magyar csapat a terrorelhárítóktól külön koordinátort kap, aki kapcsolatban lesz a helyi szervekkel.

Atlétikai világbajnokság Budapesten!

Mint sokan tudjuk, a 2023-as atlétikai világbajnokság rendezési jogát Budapest kapta meg a Nemzetközi Atlétikai Szövetség 2018 decemberében tartott ülésén. Ez a 19. szabadtéri atlétikai világbajnokság, melyre 195 országból 2000 atléta érkezett.

Az eper szervezetre gyakorolt hatása

A nyár igazi jele a piacokon megjelenő friss eper, ami nem csak finom, de rendkívül egészséges is, mondhatni bűntelen élvezet.

Miért szednek sótablettát a futók?

Sokan esküsznek rá, mások pedig egyáltalán nem használják. De most akkor kell vagy sem? Mire jó a sótabletta?

Segíti-e az olimpia egy ország sportjának felemelkedését?

Előző cikkünkben arról elmélkedtünk, hogy vajon egy átlag hazai világverseny generál-e az utánpótlásnak több versenyzőt. Egyértelmű válasz nem adható, annyi bizonyos, hogy a kettő között nincs összefüggés. Az már egy másik kérdés, hogy néhány kiugró eredmény viszont érdeklődő fiatalokat hoz az adott sportágba. Ám azt már viszonylag objektíven meg tudjuk vizsgálni, hogy okozott-e sportági fejlődést egy olimpia az adott országnak. Maradjunk csak a XXI. századi olimpiáknál.

Az egészséges edző-gyermek-szülő háromszög a sport területén.

Amikor gyermekünket klubkeretek között sportolni adjuk, nagyon fontos, hogy megmaradjon a gyermek-szülő-edző háromszög stabilitása. Ennek fenntartásáért különösen a két felnőttnek kell sokat tenni, mert ha megbillen, vagy bármilyen törés következik be, annak a gyermek látja a kárát. Néhány sportág erre már konkrét leírásokat dolgozott ki.