Menü

Sétálj az egészségedért!

A séta egyszerű, nem kerül semmibe, és az egyik legkönnyebb mód, hogy aktívak maradjunk, fogyjunk, és egészségesebbek legyünk. Sajnos a séta mint edzésforma, alulértékelt. Pedig tudományos bizonyítékok is vannak arra, hogy segít: csökkenti a krónikus betegségek kialakulásának kockázatát, például a cukorbetegségét, az asztmáét, az agyvérzését és néhány daganatféléét is.

Mielőtt sétálni indulunk: mindössze egy kényelmes pár cipőre van szükségünk. A lényeg tényleg csak annyi, hogy komfortos legyen. Viseljünk laza ruhát, hogy szabadon mozoghassunk, és inkább vékonyabb rétegeket válasszunk!

Induláskor: Lassan induljunk, és fokozatosan gyorsítsuk a sétánkat! Ahhoz, hogy a séta legtöbb előnyét ki tudjuk használni, a folyamatnak dinamikusnak, nagyjából közepes intenzitásúnak kell lennie. Ez azt jelenti, hogy ha megfelelő tempóban sétálunk, a pulzusunk megemelkedik, és izzadni kezdünk. Kezdésknek az a legjobb, ha körülbelül napi tízezer lépésnyit sétálunk. Egy átlagember naponta 3-4000 lépést tesz meg, tehát a tízezret elérni nem egy nagy ördöngösség. Az sem baj, ha az elején csak néhány percet sétálunk. Jó, ha intervallumokban dolgozunk: 10 percig közepes tempóban sétálunk, azután 10 percig lassabban, mint egy pihenőidőszakként használva ezt az időt. Kezdjük lassan a mozgást, és fokozatosan gyorsuljunk fel séta közben. A séta vége felé közeledve ugyanígy lassuljunk is. A végén, ha tehetjük, végezzünk nyújtógyakorlatokat!

Maradjunk motiváltak: A legkönnyebb mód, ha szokássá alakítjuk a sétát. Építsük be a napirendünkbe! Például: sétáljunk munkába menet vagy a boltba! Használjuk a lépcsőt a lift helyett! Mozogjunk egy barátunkkal! Jó ötlet, ha csatlakozunk, de ha erre nincs lehetőségünk, akkor létrehozunk egy sétaklubot. Így új barátokra is szert tehetünk, és a motivációnk sem vész el. Vegyünk rá másokat is, hogy aktív életet éljenek!

Állítsunk fel célokat: 10 perc alatt körülbelül 1000 lépést teszünk meg. A lépésszámláló egy remek találmány, így „lépést tudunk tartani magunkkal”. Lemérhetjük a napi átlagos teljesítményünket, és utána emelhetjük az adagot.

Sétára fel!

Forrás: www.nhs.uk

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.