Menü

Legyünk ismét energikusak!

Sokan közülünk azt gondolják, hogy az egyetlen dolog, ami visszatart minket attól, hogy az álmainkat éljük, az időhiány. Ezért rengetegen gondolják, hogy az időmenedzsment egy meghatározó készség, ha el akarjuk érni a céljainkat, és életünkben valódi változást szeretnénk.

Természetesen ez nem olyan rossz elképzelés, hiszen az időmenedzsment valóban egy rendkívül fontos készség, és legtöbbünknek igenis több időre van szüksége, hogy azzal foglalkozhasson, amivel tényleg szeretne. A lényeg azonban, hogy ez a puzzle-nek csak egyetlen darabkája. A puzzle egy másik, nagyobb része, amin túl gyakran átsiklunk, az energiamenedzsment.

Most arra vetünk egy pillantást, sikerünknek miért olyan fontos része az energiamenedzsment, és hogyan kezelhetnénk jobban.

A produktivitás legnagyobb ellensége a kanapé

A legtöbb embernek rendszerint nagy tervei vannak, hogy mivel is fog foglalatoskodni egy adott napon. Talán szeretnénk egy kis időt áldozni a nyelvtanulásra. Esetleg egy finom házi menü készítésével foglalnánk el magunkat. De lehet, hogy csak edzeni akarunk, vagy kifizetni néhány számlát.

Akár így, akár úgy, nagy az esély arra, hogy ami valójában történik, az nem más, mint hogy hazaérünk, leülünk a kanapéra, és magunkba zuhanva elérünk egy pontot, ahonnan már nem tudunk felállni, és innentől kezdve semmi konstruktívat nem fogunk csinálni.

Amit ilyenkor érzünk, nem más, mint energiahiány. Miután megvacsoráztunk, talán úgy érezzük, hogy elfogyott a lelkesedésünk, és nem akarunk edzeni vagy kifizetni a számlákat. Az akaratunk megvan, hogy termékenynek érezzük magunkat, de az energiahiány visszatart. Valójában a kontrollálhatatlan csokievésről is csak az energiahiány tehet, ő vesz rá minket arra, hogy essünk kísértésbe, vagy arra, hogy halogassunk.

Hogyan nyerjük vissza az energiánkat?

Ennek egyik legegyszerűbb módja, ha este korábban nyugovóra térünk, és ha tehetjük, reggel később kelünk. Az alvást érdemes kissé előtérbe helyezni. Érdemes egy olyan étrendre is áttérnünk, amely segít az energiánk visszanyerésében, nem pedig kiszipolyoz minket.

Át kell írnunk a prioritási listánkat. Ahelyett, hogy az energiánkat olyan dolgokra áldozzuk, amelyek nem igazán számítanak – például, hogy túlzottan stresszelünk azon, hogy mit vegyünk fel -, érdemes megérteni, hogy a mentális energia korlátozott mennyiségben áll rendelkezésünkre, ezért takarékoskodnunk kell vele, és arra kell tartalékolnunk, amivel valóban foglalkozni akarunk.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tavaszi feltöltődés fontossága

Tavasz közeledtével ébredeznünk kellene pont úgy , mint a természetnek, de előfordul, hogy a tavaszi „kikelet” helyett, sokan bágyadtak, aluszékonyak, sőt sokan fejfájásról, szédülésről panaszkodnak.
Mára, már a tudomány is elismeri, „tavaszi fáradtság” létezik.