Menü

Ne dobd ki a banánhéjat!

Sok olyan élelmiszerünk van a háztartásban, melyet nem csak fogyasztásra használhatunk. Megtaláltam az ezerarcú szódabikarbóna számtalan használati lehetőségeit, ismerjük a kávézacc felhasználási módjait, az ecet, a citromlé sokoldalúságát, beszámoltunk számtalan házi praktikáról, és a sort folytatva újabb „újrafelhasználható” élelmiszert találtam. Avagy, miért ne dobjuk ki a banánhéjat!

A banán számomra nemcsak egy gyümölcs, hanem több annál: nagyon jó szénhidrátforrás, hasznos tápanyagok forrása, praktikus utazáshoz, hiszen még megmosni sem kell és nem romlik meg egyhamar, remekül telít és laktat. Nem okoz gyomorproblémát, mindenmentes élelmiszer, nasinak is jó, de desszertnek is megteszi sokszor, hiszen édes és finom, azonban a héja még több dologra használható. A banán tehát népszerű gyümölcs, nekem személy szerint a kedvencem, még a szénhidráttól félőknek is ajánlom, pláne sportolás után, a benne rejlő értékes tápanyagok miatt, azonban, ha elfogyasztottuk, a héjától nem érdemes egyből megszabadulni.

Meglepődtem, mikor ismerősöm egyszer ecsetelte, hogy egy bőrbetegsége miatt alkalmazza a banán héját, mely az érintett területre dörzsölve enyhítheti az olyan kellemetlen tüneteket, mint például a fájdalmat és a viszketést.

Sokáig volt szemölcs a kisfiam térdén, a vérehulló fecskefű általános gyógyír, de kevésbé ismert, hogy a banánhéj is hatásos lehet a szemölcs ellen, egy próbát megér. Éjszakára kell a szemölcsre rögzíteni és hagyni hatni néhány órán keresztül.

Rovarcsípésre még nem próbáltam, de állítólag rovarcsípések gyors kezelésére is felhasználhatjuk. A banánhéj belső felét a csípésre dörzsölve csökkenthetjük a viszketést, a duzzanatot és egyéb kellemetlen tüneteket.

Tinédzsereknek gyakran okoz problémát zsíros, pattanásos arcbőrük, erre is kiváló házi szer a banánpakolás. A pattanásos területre a banánhéj belső felét kell óvatosan bedörzsölni, hagyni néhány percig hatni, majd lemosni. A banánhéjban található vegyületek a bőr elszíneződéseit is halványíthatja, régi hegek esetén is eredményes lehet.

A banán előszeretettel alkalmazza a kozmetikai ipar, a szemkörnyéki ráncok ellen vívott harcban is célravezető lehet a banánhéjat bevetni a szépségünk érdekében. Nemcsak az arcbőrre, de a bőrcipőkre is megoldás lehet a banánhéj! A cipőket a banánhéj belső oldalával kell bedörzsölni, majd letörölni egy tiszta ronggyal.

A gyümölcs héja a gasztronómiában is hasznos alapanyag, ugyanis mesterszakácsok szerint finomabbá teszi a húst, de a gasztronómián kívül a kertészetekben is kedvelt. Profi kertészek néha elszórnak egy-egy banánhéjat a kertek különböző részein, mert a héjban lévő tápanyagok értékes vitaminokkal és ásványi anyagokkal látják el a növekedésben lévő virágokat, fűféléket és bokrokat.

Ha eddig szemétként gondoltál rá és eldobtad a banánhéjat, ezután ne tedd, hiszen nemcsak az egészségünkre, hanem az otthonunkra is bizonyítottan jótékony hatású lehet.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

Az almaecet sokoldalú felhasználása és előnyei

Az almaecet egy sokoldalú csodaszer. Amellett, hogy a konyhákban évek óta hódít a viszonylag olcsó áron kapható ecet, a fogyókúrázók körében is népszerű. Azonban milyen jótékony és pozitív hatásai vannak annak, ha minden nap belecsempészed az ételeidbe, vagy vízzel hígítva, mézzel édesítve, iszol néhány kortyot belőle?

Klímakarbantartás: miért fontos?

A hirtelen beköszönő nyárias meleg lassan aktuálissá teszi a klímahasználatot, s ekkor különösen ajánlott otthonunk, autónk fertőtlenítése, hiszen a klímarendszerben számos kórokozó megtelepszik. A klíma karbantartása több okból is fontos, ám a menete bonyolultabb, minthogy azt házilag is teljeskörűen el lehessen végezni.

Hogyan segíthetnek a kék színű ásványok?

A kék szín, a vízenergia színe. A víz pedig a tudást, az érzelmeket, az emberi kapcsolatot és az emberek közötti kommunikáció eleme. A kék szín a tudás, a nyugalom, a béke, az érzelmek és tudásvágy szimbóluma is.

Régi húsvéti szokások

A húsvét a kereszténység egyik legjelentősebb ünnepe. Ma már inkább a tavaszvárás, és a tavasz eljövetelének jele, amelyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak, és sokaknál vallástalan jelentéssel bír. Azonban az ünnephez rengeteg régi (ma már vicces) hagyomány kapcsolódik, amelyek közül olvashatunk néhányat ebben a cikkben.