Menü

Mentális betegségek, depresszió

Nem könnyű téma, de mindenképpen érdemes róla beszélni. A depresszióval, vagy a mentális betegségek valamilyen formájával legtöbbünk már találkozott életében. Vagy saját magunk által, vagy valamilyen hozzátartozó, társ, vagy barát okán.

Csoportmunka, ahogyan (nem) szeretjük

Akár normál, akár távoktatásban vegyünk részt, szinte elkerülhetetlen, hogy csoportban dolgozzunk. Ez ugyanígy a munkahelyen is elég gyakran előfordul. Ezért nagyon nagy erény, ha jól tudunk másokkal együtt működni. Márpedig ez nehezebb feladat, mint gondolnánk.

Érdemes-e megváltozni mások kedvéért?

: Egy bizonyos fokú simulékonysággal mindnyájan rendelkezünk. Ez azt szolgála, hogy a társadalomban, mint egységben akkor is megálljuk a helyünket, ha bizonyos csoportok működése a mi elveinkkel és mentalitásunkkal nem egyezik meg. De hogy meddig éri meg simulékonynak lenni, és mi az a fok, amely már inkább káros, mint hasznos, azt nagyon nehéz felfedezni.

Érdemes-e beolvadni a tömegbe, csak hogy jó viszonyban légy egy csoporttal?

Az igen hosszú cím igen konkrét, mégis sokak számára égető problémát takar. Aki egy munkahelyen, egy sportegyesületben, zenekarban vagy egy osztályban lévő közösség része, az előbb-utóbb szembesül ilyen kérdésekkel.

Mi vagy ki alakíthat ki jó csoportot?

Ha jól szétnézünk a világban, minden intézmény kisebb csoportokra osztja az emberek sokaságát. Csakhogy ezek nem önkéntes alapon alakulnak ki, és nem is feltétlenül szerencsés összetételűek. Mégis előfordul, hogy egy jó csoportdinamikával rendelkező, közösségnek tekinthető csoportosulás alakul ki. Ám ennek vannak bizonyos feltételei.

Perifériás befolyásolás

Egymásra sokféleképpen lehetünk hatással, akár szándékosan, akár véletlenül. De ha szándékosan próbáljuk meg valamilyen vélemény-változtatásra rávenni a társunkat, az manipulációnak számít. És ha minket próbálnak befolyásolni, fontos, hogy felismerjük.

Reklámok, és azok veszélyei – legyünk tudatosak!

A reklámok önmagukban nem veszélyesek. De ha általuk átalakítjuk a saját gondolkodásunkat, az már sokkal veszélyesebb. Nem azért, mert egyszer rossz döntést hozunk, hanem mert a cselekedeteink mechanizmusa a fejünkben megmarad, és mi sokszor fogjuk ugyanazt a hibát elkövetni. Legyünk tudatosak és kritikusak!

Széthúzás egy csoportban, intézményben, családban

Nincs olyan ember, aki a világon mindenkit kedvelne, és mindenkivel megtalálná a közös hangot. Márpedig naponta válunk csoportok tagjaivá, mint egy osztály, egy munkahelyi közösség, család, vagy egy baráti kör. A békesség kedvéért túl kell lépnünk a negatív érzelmeinken, és felülkerekedni a hirtelen reakcióinkon. Mutatunk pár hasznos tippet, amit az egyes helyzetekben alkalmazhatunk.

Álvilág vagy hasznos virtuális tér?

Egy felmérés szerint az emberek manapság attól félnek legjobban, hogy megszakad a kapcsolódásuk a külvilággal, hogy nem tudnak a megszokott módon kommunikálni. Hogy leáll az internetkapcsolat, hogy meghatározatlan időre megszűnik számukra a virtuális közeg. Vajon függőséget okozó álvilág, vagy hasznos virtuális tér a közösségi oldalak felülete?

30 napig napi 3 liter víz kihívás

Nagyszabású kihívás indul, mindenkit várnak, aki szeretne egészségesebben élni.A kihívás neve: Idd magad egészségesre!
A célja pedig, hogy a résztvevők 30 napon keresztül napi 3 liter vizet igyanak.

Legjobb csapatépítő játékok a közösség erősítésére

Az egymással való munka, sokszor ütközik akadályokba, nézeteltérésekbe. Ilyenkor érdemes csapatépítő tréningeket tartani – akár néhány könnyű, de vicces feladat által.

Elrettentő társadalomkép a facebook-on

Hogyan gondolkodik az új generáció, s mivel tölti a szabadidejét? A facebook-ról (majdnem) minden kiderül! Egy csoport révén bepillantást nyerhettem az elrettentő valóságba. Biztosan ezt akarjuk, emberek?

Mosolyóra

Hogyan tehetnénk a nevetést a mindennapok alkotóelemévé? A mosolynak és a nevetésnek ugyanis számos előnyös biológiai és a pszichét pozitívan befolyásoló hatása van. A nevetés révén igazoltan könnyebb bárkivel kapcsolatot építeni.