Menü

Ezerszínű társadalmi közöny

Válságok egész sora zajlik a szemünk előtt úgy, hogy közben látszólag semmit sem tehetünk ellenük, és van, hogy nem is teszünk. Ráadásul gyakran már nem is nevezzük őket válságnak, mert szinte a mindennapjaink részévé váltak és olyannyira összefüggnek egymással, hogy külön-külön nem is lehet róluk beszélni. Ezek pedig történhetnek mind egyéni, mind társadalmi szinten.

Számít-e a pénz, avagy mi az elég és mi a sok?

Az anyagi helyzetünk elég sokszor kerül a középpontba, de vajon álszentség-e érdektelenséget mutatni vele kapcsolatban, és valóban egészségtelen-e hajszolni a javakat?

Korai vagy kései gyerekvállalás?

Manapság igencsak kitolódott a gyerekvállalás időpontja, és örök vitatéma, hogy fiatalon, vagy később érdemes a "gyerekprojektbe fogni". Mivel testvérem és közöttem 15 év korkülönbség van, így a családon belül mindegyiket kipróbáltuk. Nézzük a saját tapasztalatokat!

A felnőtté válás rögös útja

A boldogság, az önálló, teljes élet elengedhetetlen feltétele a szülőkről való leválás. Hiába költöztünk el a szülői házból, ha még mindig döntően befolyásol minket a szülőktől jövő kritika, vagy pont ellenkezőleg, állandó szembenállást tanúsítunk, konfrontálódunk, hisz ez azt jelenti, hogy még nem estünk át a felnőtté válás pszichés folyamatán.

A jó élet titka

Vajon mi határozza meg, hogy jó életünk legyen, vagyis azt, hogy testileg-lelkileg minél tovább egészségesek legyünk? Mennyiben determinálja sorsunkat genetikai örökségünk, családi hátterünk? A jó élet pusztán szerencse kérdése, vagy leginkább egyéni fejlődés eredménye?