Menü

A fényvédelem fontossága

Szerencsére manapság trendi a bőrápolás, de vajon elég figyelmet fordítunk a fényvédelemre is?

Egyszerű szokások, amelyek boldogabbá tesznek

A rohanó hétköznapok során gondolsz-e arra, milyen apróságok tesznek boldogabbá? A sok-sok megoldandó feladat mellett szakítasz rá időt, hogy átgondold, mi az, amiért hálás lehetsz, és esetleg apró szokásokat vezess be magad vagy a családod számára, amelyek nap mint nap boldogabbá tehetnek? Ebben a cikkünkben adunk néhány ötletet.

Miért jár a korral a koránkelés?

Irónikus, hogy amikor már ráérnénk aludni, a szervezetünk egyszerűen nem erre vágyik és korán felébredünk. De vajon miért kelünk egyre korábban, ahogy idősödünk?

Napvédelem májfoltok ellen!

Miért kell már az első napsugaraknál fényvédőt használni, mik azok a napfoltok és hogyan alakulnak ki?

A szem fénytörési hibái

A szem fénytörési hibái, mint a távollátás, a rövidlátás és az asztigmia gyakorinak számítanak, azonban könnyen kezelhetők is.

Miért alszunk el nehezen?

Több oka is lehet annak, ha nehezen alszunk el éjszaka, ráadásul ez egy öngerjesztő folyamat.

Egy ritka betegség: a porfíria

A porfíria nagyon ritka betegség, ezért felismerése sokszor nehézségekbe ütközik. Lényege a hemoglobin felépítésének a zavarában rejlik. Bár a betegségre való hajlam örökletes, megjelenését a stressz, az alkohol és bizonyos gyógyszerek idézhetik elő az arra hajlamos embereknél.

Stresszmentes otthon

Első gondolatom az volt, hogy azért fontos ez a téma, hogy a munkahelyi elvásárok, a zajos iroda, a lármás iskola és óvoda, a levegőtlen edzőterem, a zsúfolt parkolók, a hétköznapi rohanás után legalább az otthonunk a nyugalom szigete lehessen.

Mi a jin-jang szimbólum titka?

A jin-jang szimbólum sokaknak ismerős, de a titkát, jelentését, azt, amit szimbolizál, csak kevesen ismerik. A szimbólum közismert Nyugaton, ám sokaknak felszínes az ismeretük róla. Honnan ered a jin és jang szimbóluma és pontosan mit takar és hogyan kerül kapcsolatba a keleti orvoslással?

Mennyire káros a folyamatos képernyőnézés?

Görgeted a Facebookot, az Instát. Nézed a TV-t, a Netflixet. Olvasol a laptopodon. Nagy biztonsággal jelenthetjük ki, hogy rengeteg időt töltünk képernyők bámulásával, ami egyértelműen nem tesz jót szemünk egészségének. De miért is és mivel is érdemes tisztában lenni?

Milyen egy egészséges irodai környezet?

A koronavírus járvány megjelenése miatt felértékelődött az egészség, ez pedig a munkahelyeken is megmutatkozik.

Így teszi tönkre a mobilozás a szemünket

Folyamatosan kék fénynek vagyunk kitéve, és a szem szaruhártyája és lencséje nem képes blokkolni vagy visszatükrözni azt. A makula-degeneráció egy betegségcsoport, amely a sárgafoltot érinti. Az itt található, fényre érzékeny sejtek pusztulása komoly látásproblémákat eredményezhet. A makula-degenerációra jelenleg nincs gyógymód, igaz, megfelelő kezeléssel le lehet lassítani a betegséget.

Ha elér minket a téli depresszió, többet kell fényre menni!

Ismét elérkezett a téli depresszió tüneteinek megjelenési ideje. Vannak, akik pontosan tudják, hogy minden évben a tél közeledtével nehezebb hónapok elé néznek. Sajnos nem tehetjük meg, hogy hetekre elutazunk valami egzotikus vidékre, így kénytelenek vagyunk tudomásul venni: téli hónapok következnek.

Milyen hormon a melatonin és mire hat?

A melatonin egy hormon, ami megtalálható az emberekben, állatokban és egyes növényekben is. Az emberben az agyban található, borsónyi méretű tobozmirigyben termelődik, s ez a hormon felelős a szervezet 24 órás ritmusáért, az úgynevezett cirkadián ritmusért.

Tippek a jobb alvásért kánikulában

Az utóbbi időben a kánikula nem csak nap közben okozott nehézségeket, de éjszaka is sokan küzdöttek alvászavarral miatta. Nézzük mi segíthet, ha a nagy melegben nehezen megy az elalvás.

Szundi kisokos – avagy a minőségi alvás titka

Sokunk egyik kedvenc hobbija lehet az alvás, ugyanis ebből sosem elég. Azonban a mai világ megpróbáltatásai az alvási szokásainkat is felülírják. Sokszor érezzük magunkat nagyon fáradtnak, ezért liter számra isszuk a kávét. Mi a helyes és pihentető alvás titka?

Szobanövények, amik mindent túlélnek

Bizonyított tény, hogy a zöld szín megnyugtat és serkenti a kreativitást, illetve egy kis életet hoz a térbe, tehát nem árt néhány növényke otthonunkban, de vajon melyek azok a növények, amelyek csodaszépek és mégse igényelnek különleges bánásmódot.

Fényből minél többet

A téli hónapok fényhiánya után már mindenki örömmel fogadja a napsütéses tavaszi napokat! Nem véletlenül!

Hideg-betegség: van összefüggés?

Hányszor hallani: „öltözz fel, megfázol!”- azonban vajon hogyan függ össze a hideg idő és a betegség? Tényleg a hidegben leszünk náthásak?

Hogy a növények télen is jól érezzék magukat…

A növényeknek sem a fagy, sem a száraz, fűtött szoba nem tesz jót. Télen az ápolásuk több szaktudást igényel. Vajon jó nekik az ablakban? Nem bántja őket a fűtés? Ki lehet nyitni rájuk az ablakot?

Napszemüveg kisokos

Itt a jó idő és a napsütés, hamarosan jön a nyár, aminek az egyik legkedveltebb kiegészítője a napszemüveg. Általában szín és forma alapján választjuk ki a nekünk legmegfelelőbbet, illetve, hogy jól álljon és menjen a szerelésünkhöz, viszont cseppet sem törődünk a védelmi funkciójával. Nézzük, mire figyeljünk a napszemüveg kiválasztásakor!

Látásromlás és a monitor kapcsolata… Mit tehetünk a megelőzésért?

Ahogy fejlődik a technika és új kütyük jelennek meg a piacon, arányosan nő a látásproblémával küszködők száma is. Megelőzhető egyáltalán? Vagy legalább, lassítható?

Hogyan szűnik meg az időérzékünk vásárláskor?

Itt a karácsonyi láz és ezzel együtt rohamosan nő a bevásárlóközpontok tömeges forgalma. Milyen marketing trükköket, taktikákat vetnek be az üzletek, hogy minél több időt töltsünk bent vásárlással?

Az olvasólámpád - pihentető alvásod egyik záloga

Az alvási ciklusunk megzavarására és az alvás minőségének rontására nem csak a képernyők, hanem az annyira szerethető esti olvasás is alkalmas. Fényforrásaink helyes megválasztásával azonban nem zavarjuk meg napi alvási ciklusunkat, és pihentetően alhatunk.

Mi az a fényterápia?

A fényterápia elsősorban a téli időszakban kerül előtérbe, s a fény szervezetre gyakorolt pozitív hatásán alapul. Nemcsak fizikai, hanem lelki gyógyításra is használják.

Őrizze meg a szeme fényét! Mit tehet a jó látásért?

Az életkor előrehaladtával a látásunk romlik. Ezt a folyamatot presbiópiának nevezik, amely a szemlencse rugalmasságának romlását jelenti. Sokat tehetünk azért, hogy megőrizzük a „szemünk fényét”, azaz szemeink egészségét. Ez viszont már fiatalkortól odafigyelést igényel!