Menü

Kell-e a babákat minden nap fürdetni?

Amikor megszületik egy gyermek, az anyukában számtalan kérdés fogalmazódik meg a baba ápolásával, ellátásával kapcsolatban. A korházban, vagy kap ezekre választ vagy nem. Ilyen tanácstalanságot okoz, az a kérdés is, hogy kell-e a csecsemőket naponta fürdetni, hiszen már a korházak, szaklapok is eltérően nyilatkoznak.

Strandbetegségek – mire ügyeljünk?

Bizony léteznek tipikusan strandbetegségek, melyek megkeseríthetik a nyári vakációt, a nyaralást és a kikapcsolódást, ezért ezeket jó elkerülni.

Hogyan fektessük le a gyereket?

A gyerekek lefekvés előtt kialakított szokásai a későbbiek szempontjából is meghatározóak. Szakemberek szerint már csecsemőkortól szoktatni kell a piciket a lefekvési rituáléra, hogy el tudjanak csendesedni és álomra hajthassák a fejüket. Melyek ezek a szokások és hogyan kezdjünk hozzá?

Szappan kisokos – I. rész

Mindannyiunk kezében megfordult már az a kis tégla alakú illatos, csúszós dolog, amivel tisztává varázsoltuk magunkat, ez pedig a szappan. Ám nem mindegy, hogy különböző tevékenységeinkhez milyen szappant használunk, ehhez adunk egy kis segítséget a következő sorokban.

Hogyan ápold újszülötted bőrét?

Az újszülöttek bőre messze van a tökéletestől, de ez nem jelenti azt, hogy valami nincs rendben velük. A ráncok, a pirosság, a szárazság és a pelyhek teljesen normálisak.

Hidegzuhany – talán mégsem olyan rossz?

Ahány ember, annyi szokás. Van, aki egyébként is szeret hideg zuhannyal kelni, van, aki szinte gőzfürdőt csinál, viszont talán többen vannak, akik reggelente inkább kihagyják a sokkoló hideg zuhanyt. Vagy mégis érdemes lenne kipróbálni?

Strandolási kisokos

A nyári időszak kedvenc tevékenysége a strandolás. Amikor eljön a nyár és a kánikula, hogy hűtsük magunkat, fürdőbe, illetve strandra menekülünk. Viszont számtalan veszély leselkedhet ránk, ha nem tartjuk be a szabályokat és nem figyelünk egymásra. Most nézzük meg, mire kell gondot fordítanunk, ha vízpartra indulunk szórakozni.

Esti kifogások - A te gyereked mit talál ki?

Aki próbált már gyereket altatni, biztos több tucat történetet tudna mesélni arról, hogy miért is nem akar aludni menni gyermek. Hogy mi a teendő? Nehéz kérdés! A legfontosabb mégis az, hogy megtanulja a szokásrendszert, s képes legyen alkalmazkodni a szabályokhoz.

Bőrünk és a napi zuhany

Világlátott emberek mesélik, hogy mi magyarok rengeteget fürdünk az európai átlaghoz képest. Mi pedig úgy tartjuk egyes, köztudottan alacsonyabb vízigényű népekről, hogy büdösek. Mi fürdünk sokat, vagy ők keveset?

Milyen gyakran tisztálkodjon a gyermek?

Sok szülőt gyakran nehéz feladat elé állít a gyermeke, amikor tusolásról, fürdésről van szó. Most boldogok lehetünk, hiszen az Amerikai Bőrgyógyászati Akadémia szerint a mindennapi fürdő talán nem is szükségszerű. Milyen tényezők befolyásolják a tisztálkodási gyakoriságot?

Értékes kincs az esővíz, használjuk fel!

Köztudott tény, hogy az európai ember rengeteg ivóvizet használ, és sokszor feleslegesen. Ez nem csak arról szól, hogy fogmosás közben folyatjuk a vizet, hanem arról is, hogy olyan célra is ivóvizet használunk, amire másmilyen is alkalmas lenne. Az esővíz például egy kihasználatlan kincs, pedig családi házban élők könnyedén hasznosíthatnák.

Kutya a vízben

Nyáron nem csak az embernek, hanem a kutyáknak is jól esik a hűsölés a vízben. Már annak a kutyának, aki szeret úszni. De vajon mitől függ, hogy a kutya vízkedvelővé válik-e, vagy sem? Elsősorban attól, hogy mihez szoktatjuk hozzá, vagy milyen élményeket szerez a fürdőzéssel kapcsolatosan. Sok esetben nem is tudunk róla, hogy az állatnak jó élményei kapcsolódnak-e a pancsoláshoz, főleg ha örökbefogadott ebről van szó. Sajnos sok kutya számunkra érthetetlen okból nem szeret úszni, de ezeknek is megvan a maga háttere, pl. ha kiskorában ráerőltették, vízbe dobták, vagy a kádban való fürdetésnél szerzett rossz élményeket a vízzel.