Menü

Kutya a családban

Lakótelepen nőttem fel, sajnos soha nem volt háziállatom, így nem volt lehetőségem megtapasztalni, milyen érzés egy házi kedvenc a családban, ám költözésünk óta fontolgatom, hogy menhelyről hazaviszek egy kutyust.

Felelős állattartás

Az állatvédők, állatmenhelyek, állatszerető barátaim, felelős gazdik nagyon sokszor beszélnek és hangoztatják, osztják meg különféle posztokban és nem győzik hangsúlyozni, hogy az állattartás hatalmas döntés és óriási felelősség. Sajnos sok gazdi nem tartozik a felelős állattartók közé, nem gondoskodnak kedvenceikről megfelelően. Te felelős állattartó vagy?

A kutya hatása a gyerekekre

Gyermekkoromban lakótelepen éltünk, kevés négyzetméteren, s sajnos sosem tapasztaltam meg, milyen érzés, ha van háziállatunk. A gyerekeim többször is kérték, hogy legyen kutyánk, azonban mielőtt kutya mellett döntünk, mely véleményem szerint egy óriási felelősség, fontos körülnézni, hogy mely fajta kutyák jöhetnek kisgyerekek mellett szóba és milyen hatása van a gyerekekre.

Kutyameleg van – figyelj a négylábúdra

A meleg nem csak az emberek szervezetét terheli, hanem négylábú kedvenceinkét is, nem kell feltétlenül csak a kutyákra gondolni, hanem a macskákra, lovakra, hörcsögökre, tengerimalacokra és minden élőlényre, akik a földön járnak.

Beltéri projektek esős időre

A tavalyi tikkasztó nyár után talán senki nem gondolta, hogy az idei ennyire másképp indul, és az esős időszak hosszan uralkodik majd felettünk. Ilyen esetekben sokszor kreatívnak kell lennünk, mit is csinálhatunk bent a házban, akár egyedül, akár gyerekekkel, hogy a mindennapok ne legyenek unalmasak se.

Mi az az állatbarát munkahely?

Nagyon sokan szeretjük a háziállatokat, számos jótékony hatásuk van az életünkre, olyannyira, hogy manapság már léteznek állatbarát munkahelyek is. Mi az az állatbarát iroda és miért terjedtek el?

Megbetegíthetnek a házikedvenceink?

Pár hete vettünk egy törpehörcsögöt, mely a gyerekeim nagy kedvence lett, s egyrészt örülök, hogy megtanulnak gondoskodni egy kis állatkáról, felelősséget tanulnak, azonban másrészt aggasztónak tartom azokat a betegségeket, melyeket néhány házikedvencünk okozhat, többek között egy a kis maréknyi szőrgombóc, a hörcsögünk is. Nézzük mi az a 4 legsúlyosabb betegség, amit elkaphatunk a házikedvencektől.

Beteg kutyával az élet

Mindig nagy boldogság, ha egy új élőlénnyel bővül a család létszáma. Nagy készülődés előzi meg, hogy biztos a megfelelő környezet várja az otthonunkba. De belekalkuláljuk-e az életünkbe, ha esetleg beteg kutyát fogadunk örökbe, vagy ha csak később derül ki számunkra, hogy többször kell állatorvosi látogatást tennünk, mint általában kellene.

Erre figyelj tavasszal, ha kutyával élsz együtt

A tél egy nyugodtabb, lelassultabb időszak az állatok számára is, hiába visszük őket futtatóba, vagy sportolni magunkkal, azért mégis csak hidegebb, lakásban pihenősebb napokat élnek ők is át. Ám amikor jön a felmelegedés, több időt töltenek a szabadban, ami egész szervezetükre, egészségükre hatással lesz.

Kutyás szilveszter

Akinek háziállata van, nem csak szórakozásképpen kell, hogy gondoljon rá, hanem felelősséggel is tartozik iránta, vigyáznia kell rá, és ez fokozottan érvényes a szilveszter alkalmával.

Karácsonyi állatstop!

Idén is állatstopot kérnek az állatvédők! Nem javasolják élő állatok ajándékozását, ugyanis sokan egyáltalán nincsenek tisztában a felelős állattartással.

Kutya karácsony

Sokunknál a kutya családtag, nem nálunk, hanem velünk él, teljes értékű része a családi csapatnak és ez így van az ünnepek alatt is, mint például karácsonykor.

Jó-e, ha a kutya macskaeledelt (is) eszik?

Van valami a macskaeledelben, ami ellenállhatatlanul vonzóvá teszi a kutyák számára. A legtöbb kutya, ha éppen rendelkezésre áll egy kis cicaeledel, biztos, hogy kilő a helyéről, és behabzsolja a cicák eledelét.

Örökbefogadott kutya a családban

Egy kutya örökbefogadása egy életet meghatározó döntés, mellyel gazdagabbá, boldogabbá tehetjük a családunk és egy négylábú életét is. A nehézségek ellenére minden szempontból pozitív hatással lesz életünkre.

Elsősegély trükkök kisállat tulajdonosoknak

Mindannyian fel vagyunk készülve olyan esetekre, ha egy családtagunk elvágja az ujját vagy megsérül. De tudjuk-e, mit tegyünk, ha kisállatunk fulladozik egy csonttól vagy rohama van? Nem árt tudni néhány alapvető elsősegély technikát, mert legtöbbször kedvencünk életét menthetjük meg vele.

Póráz nélküli kutyasétáltatás?

Vidéken fel sem merül a kutyasétáltatás gondolata, a városokban lakásban tartott kutyusoknak viszont kötelező napi háromszor. Az azonban, hogy mennyi szabadságot adunk kedvenceinknek a szabadban, sokszor egyéni döntés kérdése. Számos vélemény terjed ebben a témában, de vajon mi a helyes? Van-e egyáltalán helyesnek mondható magatartás?

Csokimérgezés kedvenceinknél

Egy tanulmány szerint a karácsonyi ünnepek alatt négyszer gyakoribb a családban élő kutyáknál a csokoládémérgezés, mint máskor. A kutyák ugyan szeretik a csokoládét, azonban hiába néznek könyörgő bociszemekkel a gazdira, a csoki kis mennyiségben is megbetegítheti őket, figyelmeztetnek a szakemberek.

Hogyan reagál a kutya gazdája hangjára?

Amióta a kutyatartás új irányt vett, és kis kedvenceinkre már családtagként tekintünk, tudjuk, hogy egész életük során fokozott figyelmet igényelnek tőlünk, hiszen olyan, mintha 15-20 éven keresztül egy néhány éves gyermeket nevelnénk.

Jó vagy rossz ötlet-e a kutyatartás panellakásban?

Ha valaki szeretne kutyát, de panellakásban lakik akkor sokszor érezheti azt, hogy jó lenne a kutya, de panelban nem az igazi. A végén még ő lesz a rossz, mert szeretne egy kisállatot maga mellé a panellakásba. Azonban a panelos kutyatartás jóval árnyaltabb.

Miért a kutya az ember legjobb barátja?

A kutya az ember legjobb barátja. Mára ez már nemcsak népi bölcsesség, hanem rengeteg tudományos adat is igazolja. Azt a mindennapokból is tudjuk, hogy a jó kutya–gazdi kapcsolatok a teljes szimbiózishoz közelítenek, igényeljük a társaságot, a kötődést, a másik fél egyetlen pillantása is boldogsággal és szeretettel tölt el minket. Ez a barátság megkérdőjelezhetetlen

Nem csak a csirkecsont árthat, avagy tilos ételek kutyáknak

Aki nem ért hozzá, könnyen árthat házi kedvencének, van ugyanis néhány étel, amely egyáltalán nem ajánlott a kutyáknak, mert sajnos nem tudják megemészteni, vagy számukra káros anyagokat tartalmaz, esetleg fulladást, hasmenést okozhatnak. Melyek a tiltólistás élelmiszerek a kutyusoknak?

Egy jó séta?

Nemcsak a gyönyörű, napsütéses ősz miatt, hanem bármely évszakban, télen-nyáron, tavasszal-ősszel, mindig kikapcsolja az embert. Kiszellőzteti a fejünket, átmozgatja a testünket. Akár egyedül, ha épp úgy a legjobb, akár hű társunkkal egy kutyussal, akár a családdal, barátokkal, akár testedzés gyanánt. Egy kis táska kell hozzá maximum. Mehetünk?

Kóbor állatok a koronavírus idején

Állatvédő szervezetek egyöntetűen állítják, hogyan járványhelyzet következtében igen nagy probléma lesz, elsősorban a macskák, de a kutyák esetében is, a kóbor szaporulat megnövekedése. Hiszen sokkal kevesebb pénz jut etetésre és a különböző ivartalanító programokra is. Ráadásul a gazdák körében is felütötte a fejét a félelem.

Mennyi kosz kell a gyereknek?

Kutatások tucatjait említhetném, amelyek bizonyítják, hogy a már-már sterilre takarított, szuper higiénikus környezet ártalmas lehet a gyerekeknek. Ezek szerint akkor mégis csak igaz a mondás, hogy évi egy kiló koszt meg kell ennie a gyereknek?

Bundás családtag érkezik

Legyen-e egy bundás kis társunk otthon? Egy szőrös családtag érkezésével kapcsolatban mindig van mit megbeszélni. Megbeszéljük, és eldöntjük, hogy lesz. Át kell gondolnunk, hogy ez bizony felelősséggel jár. Mégpedig nem kevés felelősséggel, hiszen egy másik élőlény sorsa és élete függ tőlünk.

Tanfolyamok, amelyekkel lefoglalhatod magad

Hiába tűnik úgy, hogy rohan a világ és vele együtt mi is, mégis rengetegen élnek körülöttünk, a környezetünkben, akik olykor nem tudnak mit kezdeni a felhalmozódott szabadidejükkel. Számukra ajánlunk most néhány szórakoztató tanfolyamot.

Magányosan vagy állattal lakásban?

Talán emberek tízezrei viaskodnak a kérdéssel, hogy maradjanak-e egyedül egy tiszta lakásban, vagy inkább fogadjanak maguk mellé egy társat, aki után viszont bizony gyakran kell takarítani, és a higiéniára is ügyelni kell. Hogyan döntsünk?

Ivartalanítsuk-e házi kedvenceinket?

Már-már úgy tűnt, elfogadottá válik az ivartalanítás ténye és előnyei is elismertek lesznek, nemrégiben mégis egyre több ócsároló cikkel találkozhatunk az interneten. Miért válasszuk mégis az ivartalanítást? Miként biztosíthatunk jobb életet kedvenceinknek?

Kutyát tartani? Miért ne?

Kutyát tartani felelősség - hangzik minden szülő szájából. Általában ezzel rekesztik be az "akarok kutyát - nem kaphatsz kutyát" vitákat. De legközelebb, ha a gyerek kutyát kér, mondjuk rá ezt: miért is ne?

Lukács Miki: „48 nm-en éltünk két kutyával és két macskával”

Lukács Miki és Peller Anna felelős gazdiként tudják, hogy nem csak saját és gyermekük egészségére kell odafigyelniük, kedvenceiket is számos betegség fenyegeti. Az egyik legalattomosabb ezek közül a szívférgesség, amelyet egyetlen szúnyogcsípéssel elkaphat a kutya, és akár az életébe is kerülhet.

Nyári Dia és Nagy Alexandra tavaszi tündérek lettek

Folytatódik a JOY magazin jótékonysági programja, a JOY-Tündér, amelynek keretében minden megvásárolt májusi lapszámmal a NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesületet is támogatják az olvasók. A JOY-Tündér nagyköveteiként Nyári Dia és Nagy Alexandra is szeretnék, hogy minél többen megismerjék az egyesület működését.

3 dolog, amit nagyra tartok az olaszokban

A Dél-Olaszországban eltöltött 10 hónap alatt rájöttem, miért édesebb, nyugodtabb, jobb itt élni, mint Magyarországon, ami köszönhető az olaszok viselkedésformáinak is.

3 dolog, ami érthetetlen az olaszokban

A Dél-Olaszországban töltött elmúlt 10 hónap sokszor egyáltalán nem volt "dolce vita". A 3 legtöbb bosszúságot okozó olasz furcsaságot szedtem sorra. Lehet, hogy vannak dolgok, melyek sokkal élhetőbbek Magyarországon, mint "nyugaton"...?

Kutya a családban

A gyerekek egy háziállat mellett felelősséget tanulnak, hiszen az állatot minden nap gondozni kell, emellett szociális készségeket is elsajátíthatnak, s türelmességet gyakorolhatnak. Mindezek érdekében pedig a tiltakozó szülők (vagy nagyszülők) szíve is meglágyul néha...

Ilyen a lakásban tartott kutyák élete

„Szó sem lehet arról, hogy kutyát tartsunk, hiszen társasházban élünk! Majd ha kertes házba költözünk…”- halljuk gyakran az elsőre logikusnak hangzó kijelentést. Vajon a kutya számára tényleg ez a jó döntés?

Egy kiskutya naplója - A lányság elveszítése

Aggódva figyeltem, ahogy egyre inkább közeledik az ivartalanítás dátuma. Nem csak féltem, hanem lelkiismeret-furdalásom is volt. De tudtam, hogy meg kell tennünk ezt a lépést - nem csak a kedvencem hosszú távú érdekében, hanem a kutyás társadalom miatt is ez a felelősségteljes döntés.

A Hard Dog Race nemzetközi porondra lép

Szeptember 23-án Lengyelországban rendezik meg az első külföldi HDR futamot. A Hard Dog Race kutyás akadályfutás, melynek Base szintje most Lengyelországban is bemutatkozik. A pálya 6 kilométer hosszú 16 akadályt tartalmaz - ez jelenti a belépő szintet a kutyás akadályfutások világába.

A legkeményebb kutyás futókat várják a szeptemberi Hard Dog Race-re

Szeptember 2-án rendezik meg Piliscséven az első Hard Dog Race Wild-ot, amely 12 kilométeres, és 22 akadályt kell leküzdeniük a versenyzőknek. „Churchillel szólva, nem ígérhetünk mást, mint erőfeszítést, verítéket és könnyeket.” Ebben bizonyára az örömkönnyek is benne vannak, amit a komoly kihívást teljesítő gazdik ejtenek majd az izgalmas verseny utáni célbaéréskor.

A kutya-macska együttélés megoldásai

Egyes tévhitek szerint a kutyák és a macskák nem képesek az egészséges együttélésre. Azonban ahogy minden probléma, ez is megoldható, ha lassan és bölcsen dolgozunk a megoldásán.

Kutyák és macskák – a pozitív és negatív energia képviselői?

Tanulmányok mutatták ki, hogy az emberek és az állatok között láthatatlan érzelmi kötelék alakul ki, és a macskák a gazdáik segítségére sietnek betegség idején.

Hard Dog Race: ez a futás nem csak kutyagolás volt

Szombaton rendezték meg újra a nemzetközi viszonylatban is egyedülálló kutyás akadályfutást, ahol a nyári forróságban kutyák és gazdik 6 kilométer hosszú, 16 nem is akármilyen akadályból álló pályát teljesítettek. Volt itt sárban úszás és cipekedés, hegymenet és lejtő... na meg feledhetetlen élmények, érmek és öröm a célban.

Ismét támadnak a szúnyogok, terjed a szívférgesség

A kutyákat halálos veszéllyel fenyegető megbetegedés, a szívférgesség fertőzés kórokozója szúnyogok által terjed, így tavasszal és nyáron kiemelten oda kell figyelni a megelőzésre. Mivel egyre elterjedtebb, ezért a május 10-ei szívférgesség napja erre a betegségre kívánja felhívni a figyelmet, amellyel még a gazdik is megfertőződhetnek.

Júniusban ismét itt a Hard Dog Race, a kutyás akadályfutás!

Nemzetközi viszonylatban is egyedülálló a kutyás akadálypályás futóverseny, a Hard Dog Race. Bár a program nem egy könnyed teadélután, de speciális képzettséget nem igényel sem kutyától, sem embertől. A verseny inkább a kutya és gazdája együttműködésének élményét nyújtja. Ráadás az egész napos családi program, „kutyás ünnep”!

Legyen kedvünk mozogni!

Milyen edzésformát válasszunk? Tényleg nem érdemes elkezdeni futni, ha nem tudunk legalább 20 percet egyhuzamban lefutni? Hogyan határozzuk meg az ideális mozgásformát? Itt vannak a válaszok.

Keveset sétáltatják az udvaron tartott kutyákat

Sajnos nagyon sok a tévhit az állattartással kapcsolatosan, az egyik legfontosabb ezek közül az, hogy az udvaron tartott kutyáknak nincs szükségük a sétára. "Kirohangálják magukat az udvaron" - hallhatjuk a legismertebb, egyébként helytelen érvet. Eláruljuk, miért van szüksége minden kutyának a kimozdulásra.

A kiskutya, aki lenyelt egy 20 cm hosszú kést

Kis házi kedvenceinket ma már teljes mértékben családtagként kezeljük. Többek között ezért is megrázó számunkra, ha történik velük valami... A történetben szereplő kis kedvenc családjának is volt most miért aggódnia!

Kutya és gyerek - mennyire kompatibilisek?

Mennyire fér meg egymás mellett a kutya és a gyermek, s milyen hatással van csemetéink egészségére, ha egy szőrös állattal élnek egy fedél alatt? Nos, úgy tűnik, már az egészségügy is elismeri, hogy erősítik a gyerekek immunrendszerét a háziállatok, sőt a lelkiállapotukra nézve is kedvező pozitívumai vannak.

Egy kiskutya naplója – 6. rész: Kezdődik a kutyaovi

Kutyaiskola – úri hóbort, vagy megéri? Inkább az utóbbi. Ha zökkenőmentes együttélést szeretnénk házi kedvencünkkel, akkor bizony a kutyust is érdemes szakember segítségével tanítani. Minél előbb, annál jobb! Így hát elkezdtük a „kis foltossal” a kutyaovit.

Egy kiskutya naplója – 5. rész: Okosodás napról napra

Hogyan nyílik ki egy kiskutya értelme egyik napról a másikra? Miként ért meg olyan dolgokat, amiket tegnap még nem tudott? Nagyon izgalmas ez a folyamat. Sőt az is érdekes, hogy mikor és miért rosszalkodik a kutya – mert hogy nem minden kutya rombol!

Egy kiskutya naplója – 4. rész: A nagy találkozás

Hippie, az örökbefogadott kutyuska történetének újabb fejezete következik! Elérkezett a nagy nap, amikor mehetek a kiskutyáért. A karomba foghatom az apró kis testét, majd elhozhatom, hogy a családunk része legyen. Csodálatos pillanatok ezek!

Egy kiskutya naplója – 3. rész: Kutyául készülünk

Hippie, a foltos apró eb örökbefogadásának története újabb fejezettel bővül. Hogyan készül a családunk a kiskutya érkezésére lelkileg és gyakorlatilag? Mit szükséges beszerezni az apró háziállatunk részére? Olvassátok el az újabb fejezetet!

Egy kiskutya naplója – 2. rész: Szeretnélek

Hippie, a foltos kiskutya örökbefogadásának története folytatódik. Az első részben bemutattam, honnan származik ez az édes kis Jack Russell keverék, és miként mentették meg, most pedig elmesélem, hogyan találtunk egymásra.

Egy kiskutya naplója - megmentett életek (1. rész)

Sokszor írtam már a felelős állattartásról. Igen ám, de hogy zajlik ez a hétköznapokban? Tartsatok velem a kutyás sorozatomban, ahol Hippie, a mentett kis Jack Russell terrier kutyuskám történetét mutatom be. Valós időben, valós eseményekkel. Azt nem ígérhetem, hogy "mintagazdi" leszek, de nem is ez a célom. Hanem valami egészen más...

Élet a segítőkutyákkal

Kevesen tudják, hogy nem csak vakvezető kutyák léteznek, hanem az ebek más hátránnyal küzdő emberek életét is segíteni tudják. Ezen túl hallás- és mozgássérült-segítő, autistasegítő- és terápiás kutyák tehetik könnyebbé a mindennapokat. Hogy még jobban megismerjük őket, interjút készítettünk Mányik Richárddal, a NEO Magyar Segítőkutya Egyesület elnökével, aki vezető kutyakiképző is, valamint Pálfy Anna gyógypedagógus, terápiás kutyafelvezetővel.

Fiatalkorban kell elkezdeni az érzékenyítést

Újra kiadták a mesekönyvet, amely közelebb visz a segítőkutyák világához. Bors vakvezető-, Cooper és Joya mozgássérült segítő-, Risza autistasegítő-, Amper terápiás- és Kuku hangjelző kutya; ők és gazdáik a főszereplői annak a mesekönyvnek, amelynek célja a gyermekek fogyatékosság és másság iránti érzékenységének korai fejlesztése.

Miért veszélyes a kutyától kapott puszi?

Ahogy minden kutyaimádó tudja, bármikor kaphatunk kedvenc szőrös barátunktól egy nyálas puszit az arcunkra. Az orvosok és virológusok szerint azonban ez talán nem a legjobb ötlet.

Tragédia utáni felépülés kutyákkal – miért jó?

Számos tanulmány jelent már meg arról, hogy a kutyák különleges képességgel megáldott lények, mellyel hatást gyakorolnak az emberi érzelmekre, hangulatra és a stresszre. Miért és mivel képesek erre?

A hírességek kutyás futással figyelmeztettek a szívférgességre

Sarka Kata, Szabó Zsófi, Katus Attila, Nyári Dia, Nagy Alexa és Tornóczky Anita közös futást szerveztek egymással és kutyusaikkal a Városmajorban, hogy így figyelmeztessék az ebtartókat a szívférgességre - a szúnyogok terjesztette betegség ugyanis halálos veszéllyel fenyegeti a házi kedvenceket. A betegség terjedését a megfelelő eszközökkel meg lehet állítani!

Több mozgásra van szüksége a kutyájának, mint gondolná

Sok gazdi azt hiszi, hogy a kertben tartott, vagy családi házban élő kutyáknak bőven elegendő a mozgástere, hiszen ott van nekik az udvar, ahol rohangálhatnak. Ez elég nagy tévhit, ami miatt ezek a kutyák sokszor veszélyeztetettebbek a "panelebeknél".

Keresztes Ildikó: „Lizával együtt létezem!”

Keresztes Ildikó és Varga Győző köztudottan rajonganak kutyájukért. Az énekesek hallottak már a hazánkban egyre terjedő szívférgességről, ezért Lizát és Bizsut elvitték szűrésre. Szerencsére kiderült, hogy kedvenceik makkegészségesek.

Természetes illóolajjal a kullancsok ellen

A kirándulók többségének jellegzetessége, hogy amint kilépnek a természetbe, szúnyog- és kullancs elleni szerekkel fújják magukat. Sajnos ezek legtöbbje vegyi anyagokat tartalmaz. Szerencsére azonban létezik természetes megoldás is!

Kutya-szempontból alul-kulturált ország vagyunk

Az állattartás módján is jól lemérhető egy ország kultúrája. A kutyákhoz való hozzáállásban is megmutatkozik: jócskán van még hová fejlődnünk.

A „modern” háziállat előnyei

Mire jó a kisállat mai világunkban? Sok mindenkinek ajánlott házi kedvenc tartása, de néhány szempontot mindenképpen érdemes mérlegelni azelőtt, mielőtt befogadók leszünk.

Itt a tavasz, védjük kedvenceinket a kullancsokkal és szúnyogokkal szemben!

Az állattartók vívódnak, hogy folyamatos, vagy szezonális kullancs- és más kártevőkkel szembeni védekezést alkalmazzanak-e. A legjobb a folyamatos védelem, ez azonban leterhelheti az állatok máját, így sokan úgy döntenek: csak tavasztól őszig használnak valamilyen cseppet, nyakörvet, vagy tablettát.

Tavasztól mindenképp védjük kedvenceinket a kullancsokkal és szúnyogokkal szemben!

Az állattartók vívódnak, hogy folyamatos, vagy szezonális kullancs- és más kártevőkkel szembeni védekezést alkalmazzanak-e. Utóbbi esetben is ideje ezek valamelyikét megvásárolni háziállataink számára.

Nem érdemes elmulasztani az ebösszeírást

Az ebösszeírás határideje a legtöbb településen már lejárt. Ha lemaradtunk a kijelölt határidőről, akkor is érdemes lehet cselekedni, mert a kiszabható büntetés mértéke igen magas.

A kutya nem malac, nem biztos, hogy mindent megehet!

Még él a klasszikus hiedelem, hogy mindenféle maradékot a kutyának lehet adni. Pedig a kutyának bizonyos esetekben problémája lehet a romlott ételektől, akadhat közöttük olyan, amit nem bír a gyomra, vagy nem tud együtt megenni, és gyomorrontást kaphat.

Mit egyenek házi kedvenceink?

Biztos, hogy a reklámban hirdetett állateledelek egyben a legjobbak is? Lehetséges, hogy az adott cég többet fordít reklámra, mint alapanyagra, vagy fejlesztésre? Laikusként viszont elég nehéz kiigazodni abban, hogy mivel is etessük a kutyát, macskát és egyéb szeretett házi kedvencünket.

Nem kell feltétlenül félni a kutya morgásától

Nagyon sokan félnek a kutyáktól, sokakat már az is elrettent, ha a kutya játékosan mordul egyet. Pedig nem kellene tőle feltétlenül megijedni, mivel létezik többféle, például játékos morgás, és élelemvédő morgásuk is, és nem mindegyik jelent veszélyt.

Házi kedvenceinknek is fontos az immunerősítés

Sokat olvasni télvíz idején az immunerősítés fontosságáról, arról azonban kevés szó esik, hogy nemcsak a gyerekeknek és a felnőtteknek hasznosak a vitaminok, hanem a háziállataiknak is. A hideg időjárás bizony az ő szervezetüket is megviseli, akkor is, ha házon kívül, és akkor is, ha lakáson belül laknak.

Mit keres a kutya a suliban, vagy a múzeumban?

Az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő kutyabarát.hu weboldal meghirdette az Év Kutyabarát Helyei versenyt. Budapesti és vidéki helyeket külön lehetett jelölni az alábbi kategóriákban: étterem, kávézó, szálloda, munkahely, romkocsma. Igen, a díjazottakat elnézve ért minket meglepetés. Pontosabban, kellemes csalódás.

Asztrafóbia: rettegés a vihartól

Ha valaki fél a viharban, akkor az utóbbi időszakban sok rossz napja lehetett. A nyár elmúltával is rengeteg vihar tarkítja napjainkat. Vannak, akik ezt szépnek látják, és egyenesen vadásszák azokat, hogy lefotózhassanak egy lenyűgöző villámlást, vagy testközelből élhessék át a vihar erejét.

A nagyképű állatok blogot és könyvet írnak

A blogok elterjedése óta népszerűek a szórakoztató, állatokról, vagy gyerekekről szóló internetes naplók.

Nem minden kutya ehet csontot

Ismerjük a klasszikus nézőpontot: nincs is jobb egy „nyeles húsnál”, a felhasználás pedig 100%-os, mert a csontot majd megeszi a kutya.

Mennyibe kerül kutyát tartani?

Még él a régi nézőpont, miszerint kutyát tartani nem kerül semmibe: megkaphatja a maradékot, és jó esetben elviszik az éves veszettség elleni oltásra. Valóban ennyire egyszerű lenne? – Természetesen így is lehet, ez azonban messze áll a felelős állattartástól.

Kempingezz Palóznakon!

A szabad nyaralást kedvelőknek ajánljuk szeretettel a Balaton északi partján, Palóznak és Alsóörs határában lévő Európa Kempinget. A név nem véletlen, valóban európai színvonalú élményben lehet részünk! Ezt bizonyítja, hogy a világ minden tájáról érkeznek ide az üdülni vágyók: nemcsak a német vendégek a mindennaposak, július végén a dán nyaralók voltak többségben.

Sétáltass kutyát!

Kutyát tartani nagy felelősség, de a kapott szeretet a többszöröse. Sokan nem élhetik át, mert esetleg anyagi helyzetük vagy a főbérlő esetleg más, külső tényező nem engedi. Nekik ajánlunk egy megoldást.

Hőség és a kutyák

A hőség nem csak az embereket, de négylábú kedvenceinket is ugyanúgy megviseli, oda kell rájuk is figyelni.

Kutya a vízben

Nyáron nem csak az embernek, hanem a kutyáknak is jól esik a hűsölés a vízben. Már annak a kutyának, aki szeret úszni. De vajon mitől függ, hogy a kutya vízkedvelővé válik-e, vagy sem? Elsősorban attól, hogy mihez szoktatjuk hozzá, vagy milyen élményeket szerez a fürdőzéssel kapcsolatosan. Sok esetben nem is tudunk róla, hogy az állatnak jó élményei kapcsolódnak-e a pancsoláshoz, főleg ha örökbefogadott ebről van szó. Sajnos sok kutya számunkra érthetetlen okból nem szeret úszni, de ezeknek is megvan a maga háttere, pl. ha kiskorában ráerőltették, vízbe dobták, vagy a kádban való fürdetésnél szerzett rossz élményeket a vízzel.

Ha egészséges kutyát szeretnénk, kerüljük a szaporítókat!

Kutyavásárláskor a legtöbb ember nincs tudatában, kitől is vesz igazából kutyát: igazi tenyésztőtől, vagy szaporítótól? Aki pénzt kér a kiskutyákért, és esetleg még a kötelező oltásokat is beadatja neki, az már tenyésztőnek vallja magát. A vásárló pedig, ha nem jár megfelelően utána, hogy honnan szerzi be a család új kedvencét, akkor könnyen bérletet válthat az állatorvoshoz a következő években.

Tablettával védjük kedvencünket a kullancsok ellen

Megjelent egy forradalmian új tabletta, amely teljesen más dimenzióba helyezi a kullancsok és bolhák elleni védekezést a kutyák esetén.

A kutya helye a világunkban

Egyre több családban tapasztalható, hogy a kutya olyan szerepet tölt be, mint egy gyerek. Nem véletlen, hiszen a legújabb kutatások szerint a kutyák rendkívül érzékenyek a szociális viszonyokra, így könnyedén „gyerekpótló” szerepbe kerülhetnek a mai társadalomban.

Már nem a disznó túrja ki

A szarvasgomba az egyik legmenőbb, legdivatosabb és legdrágább ételalapanyag. Kevesen tudják, hogy Magyarország fogyasztásában kevésbé, de termesztésében igazi nagyhatalom.