Menü

Kávézacc felhasználási ötletek!

A legtöbben hulladékként tekintenek a kávézaccra, és rendszerint a kukában végzi. Pedig sok olyan anyagot tartalmaz, ami segítségünkre lehet a kertben vagy a háztartásban, de akár a szépségiparban is. Összegyűjtve igen hasznos lehet az otthonunkban, újrahasznosításával védjük a környezetet, na meg persze a pénztárcánkat. Na de mire is tudjuk felhasználni a reggeli kávénk melléktermékét?

„Munch” avagy tegyünk a pazarlás ellen!

Te mit teszel a pazarlás ellen? Vagy a fenntarthatóbb környezetért? Mi történik azzal az étellel, amit senki sem eszik meg?

Ami nekünk szemét, másnak kincs lehet

Amikor erőt veszünk magunkon, hogy lomtalanítást végezzünk a háztartásban, akkor sokszor olyan gondba ütközünk, hogy az összeszedett holmival mit is kezdjünk. Egy-egy tárgyat nincs szívünk a kukába dobni, emellett pedig sokszor érezzük, hogy talán más, még hasznát veheti. Milyen lehetőségünk van a holmik elpasszolására és hova menjünk, ha kincskeresők vagyunk?

Komposztálás kezdőknek

Amikor a komposztálásról beszélgetünk, akkor sokan tudják, hogy miről van szó, viszont a kivitelezésnél elbizonytalanodnak és elakadnak az emberek. Ma már a települések is támogatják ezt a megmozdulást, hiszen gyakran osztogatnak ősz közeledtével komposztáló edényeket a lakosoknak. De mi is a komposztálás pontosan, és mit, hogyan, miért kell csinálni?

Hol vásárolhatunk a legolcsóbban?

Jelenleg még Magyarországon nem elterjedt, de a nyugati országokban már régóta népszerűek az adományboltok. Habár országunkban is egyre több városban nyílik már e féle bolt, még mindig sokan ódzkodnak a használt dolgok vásárlásától. Pedig több szempontból is jót tehetnénk a környezetünkkel, ha egyszer-egyszer ide térnénk be vásárolni.

Az újrahasznosítás alapjai

Mi is pontosan az újrahasznosítás? Milyen tevékenységet takar, miért fontos, hogyan zajlik, ennek ismérveit gyűjtjük össze mai írásunkban!

Plogging avagy a szemétszedős futás

A plogging elnevezés egy szemétszedő futást takar, mely egy új, modern szemléletű, környezettudatos sporttevékenyég. Futás vagy kocogás közben a sportolók szemétszedő kesztyűben hulladékot gyűjtenek zacskókba, mellyel megtisztítják környezetüket. A plogging ötlete Svédországból származik. Magyarországon 2018 elején vált ismertté.

Amit az élelmiszerpazarlás ellen tehetünk…

A világ számos országában éheznek az emberek, másutt meg hatalmas mennyiségű élelmiszer végzi a kukában. Nagyon nagy mértékű probléma az élelmiszerpazarlás manapság. Mit tehetünk ellene?

Erre figyelj a lakásodban, ha elutazol!

Nagyon kellemetlen arra hazaérni egy nyaralásból, utazásból, hogy például égve hagytuk egy hete a villanyt, vagy nem vittük ki a szemetet, esetleg, hogy nem gondoltunk a virágok locsolására. Néhány kellemetlenséget megelőzhetünk, ha észben tartunk néhány apróságot, amire figyelni kell.

Hogyan komposztáljunk kis lakásban

Nem csak a kertes házban élők kiváltsága lehet a komposztálás, ráadásul a háztartásunk hulladék mennyiségét is csökkenthetjük vele.

Környezetvédelmi világnap

Június 5-én ünnepeljük a környezetvédelmi világnapot. Ha azt mondom környezetvédelmi világnap, valószínűleg sokan gondolunk az ezzel a tág fogalommal kapcsolatosan a környezetvédelemre, de vajon pontosan mit jelent ez, mi tartozik ehhez és melyek a céljai ennek a kezdeményezésnek?

Maradéktalanul

Magyarországon közel 2 millió tonna ételt dobunk szemétbe évente, otthonainkban ennyi végzi a kukában. Hatalmas pazarlás ez, mely ellen civil szervezetek is tiltakoznak.

Kényszeres gyűjtögetés?

„Ez még jó lesz valamire”- ismerős mondat? Bárkivel előfordulhat, hogy bizonyos dolgokat sajnál kidobni, mert „felveszi majd egyszer”, vagy „jó lesz az még egyszer”, azonban van egy pont, ami után már kényszeres gyűjtögetésről beszélünk.

Egyetem környezettudatosabban

Egyetemistának lenni önmagában is egy kihívás. Az önállósodás köztes állapota, rengeteg nehézséggel. Sokan ilyenkor egyáltalán nem figyelnek az életvitelükre, pedig sokat tehetnek a maguk és környezetük egészségéért. A környezetünk védelméért pedig nem is kell olyan gyökeresen megváltoznunk.

Ideje kidobni!

Újévi fogadalmak, új szokások, új tervek, új teendők, új feladatok, új célok. Mindenki másképp kezdi a 2020-as évet. Én egy kiadós szelektálással. Annyi kacatot kidobtam!

De miért?

Itt egy ásványvizes flakon, ott két sörösdoboz, meg amott is egy. A kólásüveg az út szélén, a csipszes zacskó a bokorban. Egyesek azt gondolják, hogy „ez az egy nem számít” Plogging. Mozgás és környezetvédelem 2 in 1.

Tippek, hogy csökkentsd a műanyag hulladékok mennyiségét

Sokat beszélünk róla, mi is gyakran felkaroljuk a témát. Íme egy konkrét lista azoknak akik motiváltak a műanyag hulladék lábnyomuk csökkentésében. Minden adott a nemes küldetéshez. Lássuk a konkrét, megfogadható tanácsokat.

10 tanács, hogy közeledjünk a zéro szemetelés felé

Manapság az újrahasznosítás, a felhalmozott szeméthalmunk csökkentése egyre inkább téma. Lássunk most hát pár tippet, hogy közelebb kerüljünk a zero szemeteléshez. Ne feledjük akár 380 kilogramm szemetet is termelünk Magyarországon fejenként évente és ez csökkenthető.

„Az intelligens ember nem szemetel, a többieknek pedig tilos!”

„Az intelligens ember nem szemetel, a többieknek pedig tilos!” Az idézet mindent elmond. Hogyan vegyük rá a fiatalokat a környezettudatosságra? Szemétszedési akcióban vettünk részt.

Termelj kevesebb szemetet!

Feltűnt már, hányszor kell le- vagy kivinni a szemetet egy héten? A tíz évvel ezelőtti állapothoz képest mennyivel többször kell csomót kötnöd a zacskóra? Ha Te is unod, hogy ennyi hulladékkal kell együtt élned, tegyél a változásért!

Hulladékmentes élet

Ha nyaralni indulunk, és egy kellemeset fürdőznénk vagy kirándulnánk, bizony elronthatja a jókedvet a szemét. Úgy gondolom, senki nem mártózna meg abban a tengerben vagy óceánban ahol, egy hatalmas szemétkupac úszkál. De a hegyen túrázáskor készült fotón se mutatna jól a háttérben egy halom szemétkupac. De mit tehetünk, hogy megóvjuk a környezetünket, és ezáltal az egészségünket?

3 dolog, ami érthetetlen az olaszokban

A Dél-Olaszországban töltött elmúlt 10 hónap sokszor egyáltalán nem volt "dolce vita". A 3 legtöbb bosszúságot okozó olasz furcsaságot szedtem sorra. Lehet, hogy vannak dolgok, melyek sokkal élhetőbbek Magyarországon, mint "nyugaton"...?

Legyél te is otthoni környezetvédő!

Közismert tény, hogy Földünk bajban van, és ha szeretnénk, hogy "gyermekeink, unokáink is lássák", ahhoz szükséges lépéseket tennünk. Rajtunk is múlik, mindannyiunkon - de legtöbben nem tudjuk, mivel is segíthetnénk. Íme néhány kivitelezhető ötlet!

Hétköznapi szokásaink, melyekkel ártunk a környezetünknek

Kis odafigyeléssel bizony sokat tehetnénk a környezetvédelemért a hétköznapjainkban is - már ha egyáltalán tudatában vagyunk annak, hogy milyen rossz szokásainkon változtathatunk. Ehhez nem kell sok idő és pénz, csak egy kis odafigyelés...

Környezetvédő ajándékozás

A piacot tekintve a karácsony nem csupán a szeretet ünnepe, hanem a fogyasztói társadalom és a kapitalizmus csúcsidőszaka minden évben. Ez pedig jelentős környezetterheléssel jár. Tegyük meg, amit lehet, és próbáljunk figyelembe venni néhány környezetmegóvó szempontot, ami az ajándékozást illeti!

Energiahordozó műanyag flakonból

Az óceánok tele vannak szeméttel. A természetes világgal kapcsolatos egyik legelszomorítóbb tény a csendes-óceáni szemétsziget, mely műanyagból és más tengeri hulladékból áll. De mi is a műanyag és hogyan használhatnánk újra?

A PET-palack mértéktelen méreteket ölt

Azt hisszük, hogy az újrahasznosítás megoldást jelent, pedig az csak egy apró jóságcsepp az ártalom tengerében. A pillepalackok használata döbbenetes környezetszennyezés, amit az újrahasznosítás folyamata sem tud hatékonyan csökkenteni.

Hihetetlen mennyiségű szemetet termelünk! 1. - Mit kezdünk a szemetünkkel?

A tudatos vásárlás nemcsak anyagi okokból fontos, hanem jelentős színtere lehet a környezetvédelemnek is. A vásárlási szokások ugyanis nagymértékben meghatározzák a hulladéktermelést, vagyis a környezetterhelés mértékét is.