Menü

Spórolás másként! Vonjuk be a gyerekeket is

Lekapcsolom a villanyt, ha kimegyek a szobából (a családtagjaim után is), fürdés helyett zuhanyozunk, nem indítok el mosógépet, ha nincs tele és energiatakarékos izzókat használunk, ezek alapdolgok, ha az ember spórolni akar, vajon milyen tippeket lehet még elsajátítani? Nézzük!

Mikortól adjunk a gyerekeknek zsebpénzt?

Ez egy örök dilemma. Valójában újkeletű dolog, hiszen az elmúlt évtizedekben ez talán nem is volt szokás, nem volt divat a zsebpénz. A mai világban már egész más a helyzet, a gyerekek korán megismerkednek a pénzzel, a szülők pedig tanácstalanok, hogy adjanak-e vagy sem. Vajon mi a helyes hozzáállás? Mikor teszünk jót?

Ajándéklista rokonoknak

Az ajándékozás mögött természetesen mindig jó szándék van: elsősorban a meglepetés öröme, amit a gyerekeken látunk, amikor valami újat kapnak. Ahogy csillogó szemekkel bontják ki az ajándékot.

„Anya, van pénzed?”

A gyermeknevelés egyik célja, hogy életrevaló felnőtteket neveljünk, ehhez pedig nélkülözhetetlen, hogy megtanítsuk a gyermekeinknek a pénzzel való megfelelő bánásmódot is.

Büféreform, avagy viszlát lekváros táska!

A legfrissebb kimutatások szerint minden ötödik kisfiú és negyedik kislány túlsúllyal küzd. Egy új szabályozás szerint az iskolai büféknek folyamatosan át kell állniuk arra, hogy egészséges ételeket áruljanak. A jogszabályokat mindenkinek be kell tartania, a túlcukrozott, mesterséges adalékanyagokkal ellátott termékek nem árusíthatóak.

Motivációs jutalmazó rendszer a gyakorlatban

Bizonyára sok szülő számára okoz fejtörést, hogy miként tudja motiválni a gyermekeit egy olyan világban, ahol bármi elérhető. A szakértők azt javasolják, hogy büntetés helyett pozitív jutalmazással próbáljuk ezt elérni csemetéinknél. Az úgyevezett smiley-s rendszerrel sikerült mindezt megvalósítanunk – íme a hosszú távú tapasztalatok!