Menü

Emberéletbe kerülhet egy téves riasztás

Nemcsak jelentős anyagi kárt okoz, de akár emberéleteket is veszélybe sodorhat, ha valaki szándékosan jelent be valamilyen hamis esetet a 112-es segélyhívó számon. Mindez szabálysértésnek minősül, így a szándékos megtévesztés következményeket von maga után.

Trombózis – mikor kell mentőt hívni?

Mai témánknak egyik legfontosabb oka, hogy olyan betegségről beszélünk, mely akár rejtett is lehet és emiatt nehéz felismerni. A mélyvénás trombózis tünetek nélkül is jelentkezhet.

Vérzés terhesség alatt

A vérzés terhesség alatt minden kismamát nagyon megrémíthet! Gyakran egyszerű ok állhat a hátterében, de mindenképpen nagyon komolyan kell venni, mert életveszélyes állapotot is előidézhet!

Honnan tudható, hogy szív eredetű a mellkasi fájdalom?

Számos oka lehet a mellkasi fájdalomnak Sokan terheléskor tapasztalják a szorító mellkasi fájdalmat, majd mivel pihenésre elmúlik a kényelmetlenség, nem foglalkoznak vele tovább.

A leggyakoribb mérgező szobanövény

Sok szobanövény komoly veszélyforrás, hiszen mérgezést okozhatnak, ezért ezeket olyan helyre célszerű tenni, ahol a kisgyermek nem érheti el. Melyek a mérgező és a kisgyerekek szempontjából veszélyes növényeink?

Egy szelfi a holokausztemlékmű előtt?

Egy szelfi a holokausztemlékmű előtt? A katasztrófaturizmus a turizmusnak az a fajtája, amely olyan helyeket jelent, ahol valamilyen szerencsétlenség vagy katasztrófa történt.

ÉletMentő applikációt vezet be az OMSZ a Vodafone Alapítvánnyal együttműködésben

A Vodafone Magyarország Alapítvány és az Országos Mentőszolgálat egy új, ÉletMentő elnevezésű applikációt vezet be. A mobilalkalmazás gyorsabbá és egyszerűbbé teszi a mentőhívást. Az applikációba előre fel lehet vinni a legfontosabb egészségügyi tudnivalókat, így a mentésirányító a riasztással egyidejűleg azonnal látja például a bajbajutott korát, nemét, gyógyszerérzékenységeit és minden egyéb olyan adatát, melyet a felhasználó fontosnak tartott megadni. A kivételesen pontos helymeghatározás pedig a mentőautó kiérkezését segíti.

Anya, melegem van!

Beköszöntött az igazi kánikula. Nehéz sokszor elviselni a hőséget és a magas páratartalmat, de néhány tipp segítségével talán könnyebben átvészelhető ez az időszak!

Vigyázzunk rájuk!

Kitört a vakáció, a fáradhatatlan és energikus gyermekeink végre kiszabadultak az iskolából. Bicikliznek, gördeszkáznak, pancsolnak, ugrálnak, szaladgálnak, játszótereznek, hintáznak reggeltől estig. Rengeteg a veszélyforrás. Vigyázzunk rájuk!

Légy te is életmentő egy forradalmi mobilalkalmazással!

Eszedbe jutott már, hogy milyen jó lehet, ha nem csak cipekedni tudnál segíteni egy idősnek, de akár az életét is megmenthetnéd, ha szükséges? Milyen jó érzés egy kis jót is tenni, igaz? Milyen lehet az életmentés? Töltsd le az alkalmazást, és légy részese a több ezer utcai keringésmegállás okozta haláleset elhárításának!

Motorokon száguldanak életet menteni

A Magyar Mentőmotor Alapítvány munkatársai idén közel 500 kivonulást hajtottak végre sport túramotorokon és nagyrobogókon, amely során több mint 350 súlyos, vagy életveszélyes sérült életét mentették meg. Az esetek közel felében súlyos, életveszélyes sérülésekhez riasztják őket, gyakran a mentőautó által nehezen megközelíthető balesetek helyszínére, amikor a sérültek élete perceken múlik.

„Tartsd életben! – újraélesztés egyszerûen és gyorsan”

A hirtelen szívhalál vezetõ halálok, mire kiérnek a mentõk, legtöbbször már késõ, sokan azért halnak meg, mert a szájból szájba történõ, úgynevezett befúvásos lélegeztetést az emberek nagy többsége nem tudja, nem meri, vagy nem akarja alkalmazni. Pedig befúvásos lélegeztetés nélkül, kizárólag a mellkas nyomásával is lehet sikeresen újraéleszteni, csak nem tudunk róla. Az Országos Mentõszolgálat Alapítvány 2015. február 4-én országos kampányt indít, hogy ez a helyzet megváltozzon.