Menü

7 természetes illóolaj az ADHD tünetei ellen

Függetlenül attól, hogy milyen típusú ADHD-ban van egy ember, a tünetek súlyossága és az az arány, amelyben az életét megzavarja, nagyon eltérő.

ADHD felnőttkorban

Sokan nem tudnak róla, de az ADHD azaz a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar nemcsak gyermekkorban létezik, hanem felnőttkorban is előfordulhat. A felnőttkori ADHD legtipikusabb tünetei a hiperaktív jegyek (belső nyugtalanság, állandó mozgékonyság) és az lobbanékonyság, türelmetlenség.

A poszttraumás stressz szindróma nyomában

A poszttraumás stressz szindróma (PTSD) akkor alakul ki, ha valakit olyan váratlan és súlyos megrázkódtatás ér, ami jóval túlhaladja a mindennapok élményeit, és képtelenné válik feldolgozni azt.

Milyen hatással van az alkoholfogyasztás a mentális egészségre?

Ez számos összetett tényezőtől függ, például attól, hogy ki mennyit iszik és milyen természetes lelkiállapotban van, továbbá bizonyos rövid és hosszú távú hatásokat is figyelembe kell venni.

Túlélő ötletek a szuperérzékenység kezelésére

A szuperérzékenyek gyorsan ráhangolódnak a művészi szépségre, a kifinomult zenére, finom ízekre. Zajos, zűrös nap után csöndes, magányos elvonulásra vágynak.

Lehetséges megoldások kóros álmatlanság ellen

Sokaknak ismerős lehet az az éjszakai állapot, amikor alvás helyett csak forgolódik és bámulja a plafont. Az alvászavar egyik leggyakrabban előforduló fajtája az inszomnia, vagy más néven álmatlanság. Ez az elégtelen alvás a felnőtt lakosság egynegyed részét érintette már alkalmanként, 10 százalékánál pedig folyamatos, súlyos inszomnia áll fenn, mely kezelést igényel.

A Coca Cola hatása szervezetünkre

Az egyik legközkedveltebb szénsavas üdítőital hatásait vizsgáltuk a szervezetre, mutatjuk mi történik testünkben, ha ezt fogyasztjuk.

Természetes stresszoldó a golgotavirág

A golgotavirág nyugtalanság, ideggyengeség, alvási zavarok és szorongásos állapotok oldására javasolt gyógynövény. Biztonsággal fogyasztható, mellékhatások és függőség kialakulása nélkül, mutatja ezt az a tény is, hogy gyermekek számára is bátran adható.

Mit tehetünk a téli depresszió ellen?

A magyar lakosság több, mint 10 %-át érinti a téli depresszió, mára már szinte természetesnek számít, de lehet ellene tenni.

Tanácsok kiégés megelőzésére

A kiégési szindróma (angol kifejezés, a burnout syndrome-ból) azt a tünetegyüttest jelöli, amely hosszú távú fokozott érzelmi megterhelés, kedvezőtlen stresszhatások következtében jön létre. Fizikai-érzelmi-mentális kimerüléssel jár, és elsősorban azokat sújtja, akik munkájuk során társadalmi segítő funkciót látnak el, humán területen dolgoznak, vagy akiknek munkájukhoz az átlagosnál sokkal nagyobb mértékű empátiára vagy azonosulásra van szükségük.

Nyugtalan csecsemők - a szülő lelkében a kulcs

Minden kisbabás szülőt foglalkoztat a kérdés, hogy miért sír a csecsemője. Különösen akkor, ha a kisgyermek jellemzően nyugtalan alkat, keveset és nehezen alszik, valamint sokat sír. Érdemes mélyre ásni, ha az okokat keressük.