Menü

A rágózás előnyei és hátrányai

Mentolos, nagyon mentolos, gyümölcsös, cukros, cukormentes. Van, aki minden nap rágja, van aki sohasem, és néhányan csak alkalmanként használjuk. Emellett a rágózás egyfajta kifejezőeszköz is lehet, amely hozzájárul egy adott ember személyiségéhez, megjelenéséhez. Az alábbi cikkben a rágózás főbb előnyeire és hátrányaira kaphatunk választ.

Mit tegyünk a túlevés ellen?

Mindig éhes lennél? De ennyire? Vagy érzelmi evésről van szó? Netán stresszevés áll az okok hátterében? Mindegyikben közös, hogy nem valódi éhségről van szó, hanem kényelemből eszünk. Valójában nem is voltunk éhesek.

Ne rágd a körmöd! - Avagy kézpanaszok

Rágod a körmöd? Bizony nem vagy egyedül. Ezzel a rossz szokással, többen is küzdenek. A körömrágásról nem csak azért fontos leszokni, mert csúnya szokás, hanem mert sokféle módon árthatunk vele magunknak. Körmünk sokat elárul rólunk, azonban ha nem is rágjuk a körmünket, akkor is érdemes megfigyelni az árulkodó jeleket.

Gyógyulj nyers gyömbérrel!

Az őszi-téli időszakban sok embert elér a torokfájás, és az ehhez kapcsolódó megbetegedések. Ennek megelőzéseképpen érdemes otthon tartanod gyömbért, hiszen nyersen való fogyasztásával megelőzheted és gyógyíthatod a betegségedet!

Egy kiskutya naplója – 4. rész: A nagy találkozás

Hippie, az örökbefogadott kutyuska történetének újabb fejezete következik! Elérkezett a nagy nap, amikor mehetek a kiskutyáért. A karomba foghatom az apró kis testét, majd elhozhatom, hogy a családunk része legyen. Csodálatos pillanatok ezek!

Használd a fogaidat!

A statisztikák azt mutatják, hogy a magyarok egészségügyi tendenciáján belül növekszik az elhízás mértéke, szaporodnak az emésztési problémák, és romlik a fogazat állapota az életkorhoz viszonyítva. Az egyik ok a háttérben: keveset rágunk, de sokat rágódunk.

Mit tegyünk, amikor fogzik a baba?

A tejfogak áttörési ideje nagyjából a baba életének hatodik és harmincadik hónapja közé tehető. Előfordul azonban az is, hogy például egy baba már 1-1 tejfoggal a szájában születik, és arra is van példa, hogy csak az első életév végére bújik ki a tejfogacska.