Menü

Így tárold helyesen a gyógyszereket

Sokan nem olvassák el, vagy nem veszik komolyan a figyelmeztetést, hogy a gyógyszereket, étrendkiegészítőket hogyan kell tárolni.

Téli bőrápolás, avagy hogyan óvjuk bőrünket a hideg időben?

Miért nem mindegy, hogy mivel zuhanyozunk vagy fürdünk? Ugyanis a tusfürdőben lévő hatóanyagok nemcsak a felszínén fejtik ki a hatásukat, hanem a mélyebb rétegekbe jutva is teszik a dolgukat. Ideális esetben tiszta, puha és hidratált a bőrünk, de a gyakorlat és a mindennapi élet egészen mást hozhat különösen a hideg időjárásban. Emiatt télen még inkább fontossá válik bőrünk védelme.

Milyen gyakran ajánlott hajat mosni?

Milyen gyakran kell hajat mosni? Fiatal lányként többször elkövettem azt a hibát, hogy állandóan hajat mostam, szinte kétnaponta, miközben a dédim arról beszélt, hogy ők bizony annak idején heti egyszer mosták meg a hajukat és soha semmi gond nem volt sűrű és dús hajkoronáikkal. Mi a helyes, milyen gyakran szabad hajat mosni?

Fermentáljunk, de hogyan?

Mi is az a fermentálás? Tulajdonképpen egy ősrégi módszer az élelmiszerek tartósítására, mesterséges tartósítószerek nélkül. A fermentált élelmiszerek jótékony hatásúak a szervezetre! Ha szeretné a tartósításnak ezt a módját kipróbálni, akkor érdemes elolvasnia cikkünket.

Mitől lesz száraz, töredezett a hajunk?

Általában vagy normál, vagy zsíros, vagy száraz hajat különböztetünk meg egymástól. Számít a genetika, az életmód, befolyásolóak a hajápolási szokások, az étrend és egyes betegségek is. Mi okozhatja, ha hajuk száraz, töredezett és mit tehetünk ellene?

Mit tehetünk a hajunkért?

Életünk során, nagyon sok külső hatás éri a hajunkat, ami következtében roncsolódhat. Emellett pedig mi magunk is teszünk azért, hogy kevésbé egészséges frizuránk legyen. Azon felül, hogy kiválasztjuk a megfelelő ápoló szereket a hajunkra, figyelnünk kell a berögződött rossz szokásaink elhagyására is.

A pikkelysömör tünetei és lefolyása

Bár egyelőre a pikkelysömör nem gyógyítható, azonban jól kezelhető, illetve az sem mindegy, mi a kiváltó ok.

A kézápolás fontossága

Az arcápolás fontossága mára szinte mindenki számára egyértelmű, azonban hajlamosak vagyunk elfeledkezni a kezünkről.

Tavaszi bőrápolás

Régóta vártuk már a tél végét, most végre újra itt a tavasz. Hagyományosan ez az ideje a külső-belső megújulásnak. A hideg, szeles időjárás megviselte bőrünket, de különböző krémekkel, arcpakolásokkal és hidratáló krémek segítségével újra széppé varázsolhatjuk arcunkat, nyakunkat, kézfejünket és egész testünk igényelheti a gondos ápolást.

Az aszalt gyümölcsök valóban egészségesek?

A kérdés megválaszolásához érdemes összegyűjtenünk e különleges finomságok legfőbb tulajdonságait, amelyek alapján nem lesz nehéz döntést hoznunk.

A szaunázás áldásos hatásai

A szaunázás bár ma kifejezetten közkedvelt, már évezredek óta előszeretettel használják pozitív egészségügyi hatásai miatt. Mutatjuk mik ezek.

Miből látni, hogy valaki dehidratált?

A vízfogyasztás az év minden hónapjában fontos, de nyáron különösen lényeges. Ha bizonyos tünetek jelentkeznek, akkor nem ittunk eleget és már dehidratáltak vagyunk.

Így maradnak tovább frissek az élelmiszereink

A mostani vírushelyzetben még fontosabb az elegendő zöldség- és gyümölcsfogyasztás, azonban nem mindegy, hogyan tároljuk őket. Egyszerű praktikákról van szó, mégis tovább frissek maradnak az élelmiszerek és nem mennek kárba.

Amit jó, ha tudsz a fényvédelemről

Mindenki szereti a napfényt, csupa pozitívumot ad, jó kedvre derít, D vitamin nyerünk belőle, jobb lesz a hangulatunk, szebb a bőrünk, kellemesebb a közérzetünk. A napfény jó tulajdonságait nem is kell bemutatni, azonban a napozásnak vannak veszélyei is.

A bor egészségügyi hatásai

Évtizedek óta kutatják a bor élettani hatásait, és bizonyítottan hatásos elixír. Íme, néhány érdekesség arról, hogyan tud a bor hozzájárulni egészségünkhöz.

Fakó arcbőr, sápadt arcszín, napfényszegény környezet

A saját bőrünkön egy idő után látjuk az otthoni lét következményeit, s most nem arra gondolok, hogy „mindmeghalunk”, mert zárva a szépségszalon, meg nincs körmös, csupán arra gondolok, hogy a friss levegő, a napfény, a D vitamin hiánya bizony meglátszik az arcbőrön. Két hét után fura a tükörkép.

Hogy a növények télen is jól érezzék magukat…

A növényeknek sem a fagy, sem a száraz, fűtött szoba nem tesz jót. Télen az ápolásuk több szaktudást igényel. Vajon jó nekik az ablakban? Nem bántja őket a fűtés? Ki lehet nyitni rájuk az ablakot?

Amit a vízről érdemes tudni

Naponta szajkózzuk, hogy eleget kell inni, napi 2-2,5 litert, de az igazi okát nem tudjuk. Csupán annyit, hogy ez így egészséges. Most többet is megtudhatunk a folyadékbevitel fontosságáról.

Bőrszépítő ételek

Az örök fiatalságot ígérő, borsos árú fiatalító krémek helyett nem ártana olyan ételeket, zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztani, amik támogatják külsőnk felé irányuló fáradhatatlan törekvéseinket. Életmódunk nemcsak formánkra és immunrendszerünkre hat, hanem bőrünk állapotát is nagymértékben befolyásolja. Fogyasszunk bőrszépítő ételeket!

Étrendünk változtatása az ősi kínai bölcsességek szerint

Itt vannak a hosszú nyári napok - a tradicionális kínai orvoslás szerint a nyár az év leginkább yang-nak tekinthető időszaka. Mit jelent ez, s hogyan áll összefüggésben az étrendünkkel?

Előzzük meg az atlétaláb kialakulását!

Javában tombol a nyár, meleg, fülledt az idő, ilyenkor bizonyos fertőzések is könnyebben elérhetnek minket. Az elnevezés ellenére az atlétaláb, a lábakat érintő bőrbetegség bárkinél kialakulhat.

Mihez, mit igyunk karácsonykor

Közelednek a karácsonyi ünnepek, és a következő napokban nemcsak különleges ételekkel, hanem rengeteg féle itallal is tele lesznek az asztalok. Már csak össze kell párosítanunk őket.