Menü

Kik azok a digitális nomádok?

A digitális nomád, mint életforma már a 2000-es évek elején megjelent, de a számuk a Covid–19-járvány idején kezdett igazán megnövekedni, amikor sok munkahely bezárta a kapuit.

Egészségügyi kockázatot jelenthet a sok túlóra

Az átlagos, 40 órás munkahét normálisnak, sőt egyeseknek akár túl könnyűnek is tűnhet, de egy amerikai orvosi lapban megjelent tanulmány szerint e fölé valóban nem tanácsos emelnünk a heti munkaidőnket, ugyanis a túlóra kifejezetten káros az egészségünkre

Új munkahelyi őrület – kik azok a digitális nomádok?

A digitális nomádkodás lesz az elkövetkezendő évtized legnépszerűbb életmódja. Ez azt jelenti, hogy a digitális nomádok távmunkából képesek munka mellett is világot látni, vagy máshogy beosztani az idejüket.

A távmunka legfontosabb szabályai

A munka törvénykönyvének meghatározása szerint távmunkavégzés a munkáltató telephelyétől elkülönült helyen rendszeresen folytatott olyan tevékenység, amelyet információtechnológiai vagy számítástechnikai eszközzel végeznek és eredményét elektronikusan továbbítják.

Távmunka előnyei

A távmunka sokak szemében még a mai napig egy elérhetetlen álom. Úgy képzelik el az irodai kötöttségek alól mentes embereket, mint akik egész nap a tengerparton koktélt szürcsölgetve nyomkodják a laptopjukat és hó végén hatalmas összegeket tesznek zsebre.

Anyák a munkaerőpiacon

Itt az ideje, hogy lassan itthon is tudatosuljon: a családbarát, illetve anyabarát munkahelyek megteremtése társadalmi érdek, ne csak hirdessük, hogy a gyerekvállalás érték, hanem értékeljük is.