Menü

Megbetegíthetnek a házikedvenceink?

Pár hete vettünk egy törpehörcsögöt, mely a gyerekeim nagy kedvence lett, s egyrészt örülök, hogy megtanulnak gondoskodni egy kis állatkáról, felelősséget tanulnak, azonban másrészt aggasztónak tartom azokat a betegségeket, melyeket néhány házikedvencünk okozhat, többek között egy a kis maréknyi szőrgombóc, a hörcsögünk is. Nézzük mi az a 4 legsúlyosabb betegség, amit elkaphatunk a házikedvencektől.

Beteg kutyával az élet

Mindig nagy boldogság, ha egy új élőlénnyel bővül a család létszáma. Nagy készülődés előzi meg, hogy biztos a megfelelő környezet várja az otthonunkba. De belekalkuláljuk-e az életünkbe, ha esetleg beteg kutyát fogadunk örökbe, vagy ha csak később derül ki számunkra, hogy többször kell állatorvosi látogatást tennünk, mint általában kellene.

Jó-e, ha a kutya macskaeledelt (is) eszik?

Van valami a macskaeledelben, ami ellenállhatatlanul vonzóvá teszi a kutyák számára. A legtöbb kutya, ha éppen rendelkezésre áll egy kis cicaeledel, biztos, hogy kilő a helyéről, és behabzsolja a cicák eledelét.

Elsősegély trükkök kisállat tulajdonosoknak

Mindannyian fel vagyunk készülve olyan esetekre, ha egy családtagunk elvágja az ujját vagy megsérül. De tudjuk-e, mit tegyünk, ha kisállatunk fulladozik egy csonttól vagy rohama van? Nem árt tudni néhány alapvető elsősegély technikát, mert legtöbbször kedvencünk életét menthetjük meg vele.

Csokimérgezés kedvenceinknél

Egy tanulmány szerint a karácsonyi ünnepek alatt négyszer gyakoribb a családban élő kutyáknál a csokoládémérgezés, mint máskor. A kutyák ugyan szeretik a csokoládét, azonban hiába néznek könyörgő bociszemekkel a gazdira, a csoki kis mennyiségben is megbetegítheti őket, figyelmeztetnek a szakemberek.

Cica a lakásban II.

A cikksorozat első részében csak az alapvető, szinte mindenki által ismert teendőket szedtem össze a macskatartáshoz, most viszont inkább Snezi mindennapjait, személyiségét mutatnám be, hátha segítség lehet olyanoknak, akik ugyan abban a cipőben járna, mint mi.

Cicatartás felelősségteljesen

Sokat beszélünk a kutyásokról, de kevesebb szó esik róla, hogy miként lehet okosan és felelősségteljesen macskát tartani. Éppen ezért a cicák helyzete sokszor nehezebb lehet, mint a kutyáké. Amennyiben kisállatunk van, akkor vegyük komolyan ezt a döntést, és vegyük figyelembe a fontos szempontokat!

Egy kiskutya naplója – 5. rész: Okosodás napról napra

Hogyan nyílik ki egy kiskutya értelme egyik napról a másikra? Miként ért meg olyan dolgokat, amiket tegnap még nem tudott? Nagyon izgalmas ez a folyamat. Sőt az is érdekes, hogy mikor és miért rosszalkodik a kutya – mert hogy nem minden kutya rombol!

Egy kiskutya naplója – 3. rész: Kutyául készülünk

Hippie, a foltos apró eb örökbefogadásának története újabb fejezettel bővül. Hogyan készül a családunk a kiskutya érkezésére lelkileg és gyakorlatilag? Mit szükséges beszerezni az apró háziállatunk részére? Olvassátok el az újabb fejezetet!

Milyen a jó állatorvos?

Házi kedvencünknek nem is olyan egyszerű megfelelő állatorvost találni. Segíthet, ha tudjuk, hogy milyen szempontok alapján válogassunk. Összegyűjtöttük az állatdoktorok pozitívumait és negatívumait.

Keresztes Ildikó: „Lizával együtt létezem!”

Keresztes Ildikó és Varga Győző köztudottan rajonganak kutyájukért. Az énekesek hallottak már a hazánkban egyre terjedő szívférgességről, ezért Lizát és Bizsut elvitték szűrésre. Szerencsére kiderült, hogy kedvenceik makkegészségesek.

Itt a tavasz, védjük kedvenceinket a kullancsokkal és szúnyogokkal szemben!

Az állattartók vívódnak, hogy folyamatos, vagy szezonális kullancs- és más kártevőkkel szembeni védekezést alkalmazzanak-e. A legjobb a folyamatos védelem, ez azonban leterhelheti az állatok máját, így sokan úgy döntenek: csak tavasztól őszig használnak valamilyen cseppet, nyakörvet, vagy tablettát.

Tavasztól mindenképp védjük kedvenceinket a kullancsokkal és szúnyogokkal szemben!

Az állattartók vívódnak, hogy folyamatos, vagy szezonális kullancs- és más kártevőkkel szembeni védekezést alkalmazzanak-e. Utóbbi esetben is ideje ezek valamelyikét megvásárolni háziállataink számára.

A kutya nem malac, nem biztos, hogy mindent megehet!

Még él a klasszikus hiedelem, hogy mindenféle maradékot a kutyának lehet adni. Pedig a kutyának bizonyos esetekben problémája lehet a romlott ételektől, akadhat közöttük olyan, amit nem bír a gyomra, vagy nem tud együtt megenni, és gyomorrontást kaphat.

Az állatgyógyászatban is kedveltek az alternatív módszerek

Az alternatív módszerek elterjedése manapság már nem csak a humán gyógyászatban, hanem az állatgyógyászatban is elterjedni látszik. Esetükben is használnak például akupunktúrát, virágterápiát, mágnesterápiát és sok egyéb alternatív módszert. A szakemberek sikerei tanúsítják, hogy igenis van helye a speciális típusú gyógyításnak az állatok esetében is.

Házi kedvenceinknek is fontos az immunerősítés

Sokat olvasni télvíz idején az immunerősítés fontosságáról, arról azonban kevés szó esik, hogy nemcsak a gyerekeknek és a felnőtteknek hasznosak a vitaminok, hanem a háziállataiknak is. A hideg időjárás bizony az ő szervezetüket is megviseli, akkor is, ha házon kívül, és akkor is, ha lakáson belül laknak.

Mennyibe kerül kutyát tartani?

Még él a régi nézőpont, miszerint kutyát tartani nem kerül semmibe: megkaphatja a maradékot, és jó esetben elviszik az éves veszettség elleni oltásra. Valóban ennyire egyszerű lenne? – Természetesen így is lehet, ez azonban messze áll a felelős állattartástól.