Túlzásba vitt gyógyszerek
- Dátum: 2014.04.14., 11:13
- betegség, Gyógyszer, gyógyszerszedés, orvos, túlfogyasztás
A különböző gyógyszerek nagyon fontos részei életünknek, azonban a legtöbb esetben túlzott a fogyasztásuk, és ami még rosszabb: sokszor helytelen.
Nagyon sok országban a gyógyszerfogyasztás jóval túllép a normális szinten. Egy új kutatásból kiderült, egyes országok között jelentős különbségek lehetnek, és sajnos sokszor helytelenül használjuk a különböző készítményeket.
A túlfogyasztásnak számos oka lehet. Az egyik tanulmány az antibiotikumokat állította célkeresztbe, amelyek túlzott fogyasztása komoly problémákat, például rezisztenciát okozhat. Megállapították, az orvosi felírási magatartás és a hozzáférés mindenképpen átgondolásra szorul, mert itt van a túlfogyasztás egyik fő forrása.

A másik dolog a tudáshiány, az alulinformáltság sajnos sok helyen általános, ami táptalaja a helytelen használatnak. A gyógyszeripar által „futtatott”, népszerű készítmények nyilvánvalóan kelendőbbek, míg más (elképzelhető, hogy az adott esetben hatásosabb szerek) nem ismertek szélesebb körben.
Persze számos helyen nem férnek hozzá a megfelelő gyógyszerekhez a megfelelő mértékben, ami torzítja a statisztikákat. Egy biztos, a legtöbb országban meg kell reformálni a rendszert, mert a betegségek ellen csak úgy lehet hatékonyan védekezni, ha az arra alkalmas gyógyszereket a kellő mennyiségben és módon használjuk.
Fotó:
pixabay.com
Az okostelefon hatása a gyerekekre – áldás vagy átok a digitális korszakban?
Az okostelefon mára a mindennapi élet elengedhetetlen részévé vált – nemcsak a felnőttek, hanem egyre inkább a gyerekek körében is. A digitális világ nyújtotta lehetőségek kétségtelenül hatalmasak, ugyanakkor a korlátlan hozzáférés komoly kihívásokat is jelent. De vajon hogyan hat az okostelefon a gyerekek testi, lelki és szociális fejlődésére?
Elfek a polcon, csínyek a lakásban
Sokan ismerik a kis csínytevő manókat, melyek decemberben forgatják fal a lakásunkat, mindennapos jókedvet hozva.
Digitális detox: amikor a csend lesz a legnagyobb luxus
Egyre többen kapcsolnak ki – szó szerint – hogy újra önmagukra találjanak. Reggel az első mozdulat: a telefon után nyúlunk. Ellenőrizzük az értesítéseket, görgetjük a híreket, belenézünk a közösségi médiába, és máris mások életében kalandozunk, mielőtt a sajátunkat egyáltalán elkezdtük volna.
Miért érdemes már ma lefoglalni a jövő évi nyaralást? Avagy mit jelent a „first minute”
Amikor az utazás gondolata megszületik, sokan hajlamosak az utolsó pillanatban dönteni. Azonban egyre többen tartják ésszerű stratégiának, hogy már jóval előre, akár a következő évre is lefoglalják álomnyaralásukat — ez a „first minute” megközelítés számos előnyt kínál.
Lehet még szünetet tartani az online világtól?
Képzeld el, hogy egy nap felébredsz, és minden digitális nyomodat eltünteted. Nincs többé Facebook, Instagram, Gmail, YouTube-előzmény vagy keresési múlt. Egyetlen kattintás, és mintha soha nem is léteztél volna az internetes térben. Elsőre talán felszabadítónak hangzik, de a legtöbbünk már a gondolattól is feszültté válik, hiszen minden virtuális kényelmünk kámforrá válna.