Könyvajánló: Emma-trilógia
- Dátum: 2014.07.13., 21:53
- ’56-os forradalom, Balaton, Emma, Emma fiai, Emma lánya, Emma szerelme, Emma-trilógia, északi part, könyv, könyvajánló, kötet, magyar történelem, olvasás, olvasnivaló, regény, szocializmus, szórakoztató irodalom, történelem, világháború
Könyvajánlónkban ezúttal is egy háromkötetes regénysorozatot mutatunk be azzal a céllal, hogy a nyári szabadság idejére senki se maradjon olvasnivaló nélkül. Az Emma-trilógia három éve jelent meg, de népszerűsége miatt azóta is folyamatosan megtalálhatjuk a könyvesboltok polcain és a webáruházakban. Fiatalabb korosztálynak is ajánljuk, ugyanis sokat segíthet a magyar történelem utóbbi 100 évének megtanulásában és megértésében.
A családregény az 1900-as évektől nagyjából a rendszerváltásig tart, így a cselekmény mellett nem csak a történelmi tényeket ismerhetjük meg, hanem a szereplőkön keresztül láthatjuk, hogy milyen hatással voltak a családokra a világháborúk, hogyan élték meg az ’56-os forradalmat, a szocializmust a különböző jellemek. A könyvek elolvasása után úgy érezhetjük, hogy többet tudunk meg belőle, mint a tankönyvekből, hiszen ott megtanuljuk a száraz tényeket, de emellett nehéz igazán belegondolni azok hatásaira a kor emberére. Ettől függetlenül az Emma szerelme, Emma fiai és Emma lánya című kötetek könnyen olvashatóak, cselekményesek
. Hozzák a jó könyveknek megfelelő alaptulajdonságot, miszerint ha egyszer belekezdünk, akkor nehéz letenni, és esetleg még az alvásidőnket is csökkentjük a kedvéért. Az embert hajtja a kíváncsiság, hogy melyik szereplővel mi történik ebben az egyre népesebb családban, kinek hogyan alakul az élete.

A történet központi helyszíne egy kitalált balatoni település az északi parton. Ettől függetlenül nagyon jól bemutatja a „magyar tenger” szépségeit, hangulatát, tehát már csak ezért is ajánlott nyári olvasmány. Nem ez az egyetlen kitalált helyszín a könyvben, ez azonban nem válik a hátrányára. A szereplők jelleme jól megformált, külsejük azonban eléggé ideologizált. Ahogy a legtöbb regényben, itt is inkább szép külsejű emberek kerülnek a középpontba, de ráadásul az Emmában a leszármazottak még „megszólalásig” hajlamosak is hasonlítani egymásra. Ezt azonban megbocsájtjuk az író Fábián Jankának, tekintve, hogy a történelmi környezet és az élet egyéb nehézségei nyújtanak éppen elég galibát és küzdelmet a szereplőknek, emellett pedig túlzó lenne még több realitást belesűríteni a történetbe. Vagy legalábbis akkor nem a szórakoztató irodalom kategóriába sorolnánk a köteteket.
Így viszont megszeretjük a szereplőket, és az írónő arról is gondoskodik, hogy megfelelően megértsük az indíttatásaikat.
Fotó:
pixabay.com
Otthonról dolgozni nem mindig álommunka - a négy fal között – az otthoni munkavégzés hátrányai
Az elmúlt években az otthoni munkavégzés, más néven home office, a modern munkaerőpiac egyik legmeghatározóbb jelenségévé vált. Bár ezek az előnyök valóban vonzóak, az otthoni munka számos olyan hátránnyal is jár, amelyek hosszabb távon negatívan befolyásolhatják a munkavállalók teljesítményét, egészségét és életminőségét.
Így válassz tábort a gyereknek nyárra: ezt a 4 dolgot mindenképp nézd meg
A nyári tábor a legtöbb gyerek számára az év egyik legizgalmasabb élménye lehet: új barátok, kalandok, játékok és rengeteg élmény vár rájuk. A szülők számára azonban a táborválasztás sokszor komoly fejtörést jelent. Bentlakásos vagy napközis legyen? Sport-, kézműves vagy éppen kalandtábor?
Ez történik, ha éhgyomorra iszol kávét: 4 reggelizési hiba, amit rengetegen elkövetnek
Az egyik leggyakoribb hiba az éhgyomorra elfogyasztott kávé, de messze nem ez az egyetlen rossz beidegződés. Mutatjuk azt a négy reggeli bakit, amelyet rengetegen elkövetnek nap mint nap.
Egyensúly a rohanó világban – a tudatos életmód új alapjai
A modern élet tempója folyamatosan gyorsul, miközben egyre többen érzik úgy, hogy éppen a lényeg vész el a mindennapok sűrűjében. Az életmódmagazinok egyik visszatérő kérdése ma már nem az, hogy hogyan legyünk „tökéletesek”, hanem az, hogy miként találhatunk vissza egy fenntartható, testi-lelki egyensúlyt biztosító ritmushoz.
A jó önéletrajz titka – így tűnj ki a jelentkezők közül
Az önéletrajz az első benyomás, amit egy munkáltató kap rólunk. Sok esetben mindössze néhány másodperc áll rendelkezésre arra, hogy felkeltsük a HR-es vagy a cégvezető figyelmét.