Tegye változatosabbá étrendjét!
- Dátum: 2016.06.08., 16:33
- étkezés, étrend, főzés, gasztronómia, megújulás, paleo, táplálkozás, változatosság, vegán
A táplálkozásunk csak akkor lehet egészséges, ha változatosan étkezünk. Így garantálhatjuk, hogy a megfelelő vitaminok és ásványi anyagok bekerüljenek a szervezetünkbe. Ennek ellenére a kutatások szerint az emberekre nem jellemző a széles körű táplálkozás, legtöbbjük ugyanazt a 10-20 ételt eszi rendszeresen.
Mivel az ízlés meghatározott, sokan nem tudják, hogyan színesíthetnék az étrendjüket. Így látszólag nehéz megvalósítani a mindennapokban a változatos étkezést, de egy aprócska trükkel ez is lehetséges. Főleg akkor van könnyű dolgunk, ha nem követünk egy meghatározott étrendet, mert ez esetben mindegyiktől "lophatunk" egy kicsit. Miért ne lehetne egyik napunk a klasszikus magyar konyha, a másik nap paleo, a következőn pedig vegán a főztünk? Kiváló ötlet abban az esetben, ha egyiknek sem vagyunk elkötelezett hívei.

Érdemes vásárolni ezen irányzatok szakácskönyveiből, vagy nézegetni a receptjeiket, és meghatározott napokat szentelni a különböző étrendeknek, ezzel garantálhatjuk, hogy étkezésünk nem fog ellaposodni. Igaz, így többféle alapanyagot kell tartanunk otthon, de az egészségünk érdekében természetesen megéri!
Meglátjuk, hogy a kreativitásunkat, főzési és étkezési kedvünket is növelni fogja a változatosság, és az ételeink megújulnak. Azzal is érdemes kísérletezni, hogy egy-egy klasszikus ebédet, vagy vacsorát alternatív módon és alapanyagokból készítsünk el. Attól, hogy nem vagyunk vegánok, még szerethetjük a gabonatejfölt, és attól, hogy nem paleo étkezést követünk, még isteni finom a kókuszlisztből készült torta. Érdemes kipróbálni ezeket az ételeket, amik csak első hallásra különlegesek, megismerkedve velük viszont finomak és nem is bonyolultak.
Homoktövis – a természet egyik leggazdagabb vitaminforrása
A homoktövis (Hippophae rhamnoides) az egyik legismertebb gyógynövény, amelyet évszázadok óta alkalmaznak egészségmegőrző célokra. Élénk narancssárga bogyói rendkívül gazdagok vitaminokban, antioxidánsokban és bioaktív vegyületekben, ezért sokan „szuperélelmiszerként” emlegetik.
Zónás takarítás, egy trükk, amivel könnyebb rendben tartani az otthonunkat
Mennyien küzdünk azzal, hogy próbáljuk életterünket rendezetten és tisztán tartani, de nem mindig sikerül? Íme, egy tipp, hogy könnyebb legyen.
Feng shui a hálószobában – így alakíthatunk ki nyugodt és harmonikus pihenőteret
Megannyi elv szerint rendezhetjük be hálószobánkat, hogy a pihenés és kikapcsolódás helye legyen, nézzük, mit mond a feng shui erről.
Miért gondoljuk túl az életünket? Így állítható meg a végtelen agyalás
Egy félreérthető üzenet, egy fontos állásinterjú vagy egy összetett szituáció is elég ahhoz, hogy akár napokon át ugyanazokon a kérdéseken rágódjunk. Az állandó túlgondolás azonban ritkán visz közelebb a megfelelő lépéshez. Miért vagyunk hajlamosak erre, és mit tehetünk azért, hogy ne ragadjunk bele a folyamatos agyalásba?
Balaton-átúszás 2026: így készülj fel!
A nyár egyik legjobban várt szabadidős sporteseménye minden évben a Balaton-átúszás. Idén is sok ezren várják izgatottan, hogy végre nekivághassanak a Révfülöp és Balatonboglár közötti 5,2 kilométeres távnak.