Továbbra is óriási veszély a légszennyezettség
- Dátum: 2016.10.11., 12:35
- Föld, környezet, légszennyezettség, Levegő, WHO
RÖVID HÍREK
A WHO legújabb jelentése szerint az emberiség jelentős többsége egészségre veszélyes légszennyezettségi körülmények között él.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által megadott szám egészen pontosan 92 százalék, azaz a Föld majdnem teljes lakosságát veszélyezteti a probléma. A jelentés azt is mutatja, hogy sok helyen ugyan rengeteget tesznek a levegő szennyezettségének csökkentése érdekében (akad város/terület, ahol komolyabb sikerrel is járnak), összességében ez még mindig nagyon kevés.

Évente mintegy hét millió haláleset köthető a légszennyezettséghez, a leginkább érintett térségek az alacsonyan és a közepesen fejlett országok.
A bonsai művészete
A bonsai különleges világa egyre több embert vonz, hiszen egyszerre kínál esztétikai élményt, kreatív kikapcsolódást és lelki feltöltődést. A miniatűr fák gondozása türelemre tanít, miközben segíthet lelassulni és közelebb kerülni a természethez.
A rozmaringolaj titkai – természetes támogatás testnek és léleknek
A rozmaringot évszázadok óta a frissesség, az élénk gondolkodás és a vitalitás növényeként tartják számon. A mediterrán térségből származó illatos fűszernövény nemcsak a konyhában népszerű, hanem az egyik legismertebb gyógynövény-alapanyag is.
A kertészkedés új hulláma, a magaságyás
A magaságyás ma már nem csupán kertészeti trend, hanem az egészségtudatos és fenntartható életmód egyik népszerű eleme is. A saját termesztésű növények, a könnyed mozgás és a természetközeli időtöltés egyszerre támogathatják a testi és lelki jóllétet. Egy egyszerű kerti megoldásból így akár hosszú távú, egészséget támogató hobbi is születhet.
Otthoni illatosítók, és ami bennük van
Mindenki szereti, ha kellemes illat van a lakásában, megannyi illatosítószert találunk a boltok polcain, de vajon jót tesznek ezek az egészségünknek?
Katicabogár, a gyerekek kedvence, de nem mindegy, hogy melyik
Nem csak a kertek, hanem a gyerekdalok kis alakja is a katicabogár, de nem mindegy, hogy melyik fajtájáról beszélünk.