Menü

Tervezed a nyaralást? Ezeket a látnivalókat érdemes elkerülni!

A világ nagy, számtalan látnivalót és kincset rejthet, szinte minden település országon belül és kívül egyaránt. Viszont az sem véletlen, hogy a június és az augusztus a főszezon a pihenni vágyók és nyaralók körében, egyes városok viszont túlzsúfoltak és turistaparadicsommá válnak.

A HuffPost megkérdezett néhány utazási szakértőt arról, hogy hova nem érdemes nyáron ellátogatni, ebből válogattam néhány hozzánk is közelebbi úti célt.

Párizs

Talán senkinek nem meglepő, hogy a szerelem városa a lista élén áll. „A nyár a főszezon a francia fővárosban, a hotelek drágák, rengeteg turista, és végtelenül hosszú sorok a múzeumok, látnivalók előtt. Március és október jóval kedvezőbb időpontok, még ha az időjárás kissé hűvösebb is, de a várakozó sorok biztosan rövidebbek.” – árulta el Jessica van Dop, utazási média szakember és a The Dining Traveler bloggere.

Velence és lényegében egész Olaszország

Velence nagyon-nagyon forgalmas. Szeptember után sokkal kevesebb a tömeg és nyugodtabban lehet felfedezni a kanálisokat.” – árulta el egy blogger. Olaszország többi része sem a legideálisabb nyáron. Ferragosto az olasz ünnep minden év augusztus 15-én, mely általában az olaszok nyaralásaival is összefügg. Ilyenkor a legtöbben a hegyekbe mennek, vagy tengerpartra, számos üzlet zárva tart még Rómában is. Ráadásul a mediterrán meleggel is érdemes számolni. „Augusztus óriási hőséggel jár egész Olaszországot tekintve. Aki érzékenyebb az ilyen időjárásra, annak nem a legideálisabb ilyenkor jönni. Május illetve október sokkal optimálisabb, mely vidám tavaszi és őszi fesztiválokkal, kellemesebb időjárással és kevesebb turistával jár. December és január a hidegebb időt és a karácsonyi várásokat kedvelőknek kedvez, a február pedig a karneváloké.” – mondta el Lisa Vogele, utazási tanácsadó, író és blogger.

Skót- felföld

Érdekes, hogy az ember talán pont nyáron látogatná meg a nagyszerű tájat, hiszen az időjárás ilyekor tűnik optimálisnak a Brit- sziget északi oldalán, ezzel szemben Sally Akins utazó- és gasztroblogger fontos érvet hoz ellene, melyre elsőre biztos nem gondolnánk. „Skóciában a szúnyog-szezon július és augusztus során tetőzik, így legyünk biztosak abban, megfelelően felkészültünk rovarirtóval és hosszú ruházattal védjük a bőrünket. Szeptember és október sokkal ideálisabb, amikor a fák levelei színt váltanak és a szúnyogok sem olyan harciasak.”

További elkerülendő helyek listája a következő cikkben olvasható angol nyelven.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.

Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.