Menü

Edzés sminkben?

A tökéletes futós instaklisék talpig sminkben és egyetlen rakoncátlan tincs nélkül ábrázolják az edzés végén fotózkodó álomnőket. Izzadságfolt nélkül. Kipirult arc nélkül. Nem ám a csapvíz alá tartott vörös fejjel, mint én egy éve a nyári 38 fokos maraton után. Van némi kontraszt.

Hazánk hírességei teszik meg gyakran a hétköznapi nők önbizalmának adva egy pofont, hogy izzadságcseppek nélkül szelfiznek futás és kondi után a tükörben.

Én meg örülök, ha nem kap el az eső, nem leszek csatak vizes, vagy nyakig sáros, mire hazaérek futásból, esetleg csak szimplán izzadt és büdös, ami nélkül nem tudok elképzelni futást, hiszen azért az izzadt pólóért én küzdöttem meg. Talpig sminkben nem ért semmit az edzésem, hiszen nincs benne meló. A vörös arc mutatja meg, mennyit tettem bele, amikor kellett.

Nem attól lesz valaki sikeres sportoló, elismert sportember, ha tökéletes a toalettje az edzés, vagy a verseny végeztével, hiszen nem ez a lényeg.

Nyilván mindenki szeretné a rajtszalagot úgy átlépni, hogy közben még mutasson is valahogy a fotókon, de erre ott igazán nincs idő és nem is ez a fontos.

Másrészt nem vagyok biztos benne, hogy az alapozónak, púdernek és pirosítónak annyira örül az izzadó arcbőr a nagy melegben, sportolás vagy verseny közben, illetve a kozmetikumok is az első fél órában szétfolynak. Nincs az a szempillaspirál, ami egy maraton után ne ijesztő monokli formájában köszönne vissza ránk.

Az arcbőrnek nagy szüksége van a természetes szellőzésre, levegőzésre és arra, hogy szabadon maradjon.

Gyakran nézegetem az akadályfutó versenyeken - ami köztudottan vizes és sáros – talpig sminkben és műszempillában rajthoz álló hölgyeket. Mi marad ebből, ha felbukkan valaki a tó vize alól? Mert az akadályfutó verseny az olyan. Miért akarjuk sminkkel eltakarni pont azt, amire büszkék lehetnénk? A sáros izzadt fejre, a vörös arcra, a zilált hajunkra?

Abban van a meló, a verejték, a fáradtság, a könnyek.

Nyilván mi nők mindig szeretjük a maximumot kihozni a külsőnkből, még egy futóverseny, vagy szimpla edzés közben is, esetleg nem mindegy, hogyan festünk egy férfiakkal zsúfolásig megtelt konditeremben, de ezzel a szokással lehet ártunk a bőrünknek, mely nem tud lélegezni a vakolat alatt, s edzés közben a vastag smink akár nevetségessé is tehet bennünket.

Az edzéssel, helyes táplálkozással a testünket (sz)építjük, formáljuk olyanra, amilyenre szeretnénk, hogy ragyogjunk smink nélkül is, persze az ápoltság az edzőteremben is fontos, s sokan vannak, akik a sarki boltba sem hajlandóak elmenni smink nélkül, mert pont ez adja a magabiztosságukat, önbizalmukat. A lényeg azonban az, hogy edzés végén ne felejtsük el alaposan megtisztítani, hidratálni az arcunkat, s pihenni hagyni a bőrt.

Martinka Dia

Biztonságos nyár: mire figyeljünk strandolás és kirándulás közben?

A nyári szünet a felhőtlen kikapcsolódás, a családi programok és a szabadtéri kalandok időszaka. A strandolás, a kirándulások és a közös élmények azonban csak akkor maradnak igazán emlékezetesek, ha a biztonságra is kellő figyelmet fordítunk. A nagy meleg, az erős napsugárzás vagy egy kisebb figyelmetlenség könnyen kellemetlenséget okozhat.

Befőzésből magok – ki ne dobd

Aki szeret befőzni, az tudja, hogy némi hulladék keletkezik menet közben, többek között a magok, amiket érdemes megtartani.

Év végi ajándékötletek óvónőknek és tanítóknak

Az év vége mindig különleges időszak az óvodákban és az iskolákban. Ilyenkor nemcsak a bizonyítványok, a búcsúzások és a nyári tervek kerülnek előtérbe, hanem a hála kifejezése is. A szülők és a gyerekek gyakran szeretnék valamilyen kedves ajándékkal megköszönni az óvónők, tanítók és pedagógusok egész éves munkáját.

Tudatos gyermektelenség – Amikor egy pár nem vágyik gyermekre

A családalapítás és a gyermekvállalás sokak számára az élet természetes és kívánatos része. A társadalmi elvárások gyakran azt sugallják, hogy a párkapcsolat „következő lépcsőfoka” a gyermek érkezése. Egyre többen vannak azonban olyan párok, akik tudatos döntés alapján nem szeretnének gyermeket vállalni. Ezt a jelenséget nevezzük tudatos gyermektelenségnek.

Repülés terhesen: kockázatok, tippek és tanácsok kismamáknak a biztonságos utazáshoz

A terhesség alatti utazás sok kismama számára felmerülő kérdés, különösen akkor, ha repülővel történő közlekedésről van szó. Bár a modern légiközlekedés alapvetően biztonságos, a várandósság speciális élettani állapota miatt fontos a körültekintés, az orvosi ajánlások figyelembevétele és a megfelelő felkészülés.