Menü

Iskolakezdési őrület

Talán elmondhatom, hogy lassan a nyár végéhez közeledve kezdődik, vagy van, akinél már javában tart az iskolakezdési bevásárlás, netán némely család már mindennel készen is van. Az „iskolakezdési őrület” kifejezés számomra találó, egy ovit kezdő 3 évessel és két iskolással valóban egy őrület.

A nagyobb fiaim azért nyafognak, mert nem várják még az iskolakezdést, a kétévesem lelkesen készül az ovira, én pedig azon morfondírozom, hogy mindent megvettem, beszereztem-e, ami az iskola (és óvoda) kezdéséhez szükséges. Ja és tanár vagyok, én vagyok az a gyerek, aki a legtovább jár iskolába, szóval tanévkezdési őrület innen is – onnan is.

Nos a bevásárlás mindenkinek „fájdalmas”, itt-ott lehet spórolni, jó a tavalyi gyurma is és meg lehet találni az akciókat. Mindenki máshogy vásárol, én magam apránként, jó előre, nyár elejétől fokozatosan szerzem be a benti cipőket, az ovis zsákot, a füzeteket és a tolltartóba valót, figyelem az akciókat, keresem hol éri meg jobban vásárolni, játszom az idővel. Más nem ezt teszi, nincs ideje, mindent megvesz egy helyen, egyszerre, kerüljön bármennyibe.

A kapkodó, őrült vásárló az utolsó utáni percre hagyja és ha szerencséje van, mindent be tud szerezni, némelyek kényelmesen és gyorsan netről válogatnak, online vásárolnak.

A legnagyobb anyagi terhet kétségtelenül az első osztályosok beiskolázása jelenti a családoknak, a felsőoktatásba készülő fiatalok költségeiről nem is beszélve, ahol már utazást, kollégiumot, vagy albérletet is fizetni kell.

Mindenképp jó, ha a lista kéznél van, amikor a papír-írószert, csomagolóanyagot, technika-, és rajzfelszerelést, benti cipőt, tisztálkodási eszközöket, sportruházatot, füzeteket, tollakat, ceruzákat és egyebeket keresgélünk. Az iskolatáska és a cipő megdobja a költségeket, ezért is érdemes körülnézni, sokszor – és tényleg nagyon sokszor – remek állapotú holmit vehetünk a börzéken, használt ruha-táska oldalakon, vagy ismerős családoktól megkímélt állapotban.

Érdemes körülnézni, mert néhány tankönyveket, atlaszt és kötelező olvasmányt olcsóbban megtalálni az interneten vagy antikváriumokban.

Tapasztalatom szerint nagyon sok bevásárlóközpont készül akciókkal az őszre, néhány üzletben ilyenkor nagyon jó áron lehet ruházatot, kiegészítőket, cipőt venni. Az iskolatáskán azt gondolom nem szabad spórolni, hiszen a gerincünk, a törzsünk tengelye, testünk egyik alappillére. Fontos szerepe van a helyes testtartás kialakításában.

Most azonban visszacsöppennék az augusztus közepébe, ugyanis még tart a vakáció, a meleg nyári idő, a nyári szünet és belefér még egy-egy strandolás, kirándulás, kisebb nyaralás is. Élvezzük ki a jóidőt!

Ne hagyd az utolsó hétre! – Iskolakezdési teendők időben

Az iskolakezdés nemcsak a tanévkezdés időpontját jelzi, hanem egy egész sor előkészületet is, amelyek mindegyike fontos a zökkenőmentes visszatéréshez. Akár szülő, akár diák, akár pedagógus a kedves Olvasó, van néhány kulcsfontosságú feladat, amit érdemes időben elintézni. Összegyűjtöttük a legfontosabb teendőket!

Segít vagy árt a kalóriaszámlálás?

A kalóriaszámlálás sokak számára az első lépés a tudatos étkezés felé, hiszen segít átlátni, mennyi energiát viszünk be nap mint nap. Ugyanakkor a számolgatás nemcsak hasznos, hanem megterhelő is lehet: könnyen elvonja a figyelmet az ételek minőségéről, és akár pszichés nyomást is okozhat. Vajon valóban megéri a kalóriák bűvöletében élni?

Hogyan írjunk meggyőző motivációs levelet?

A kísérőlevél munkahelyekre történő jelentkezéskor az első benyomás eszköze az önéletrajz mellett. Nem pusztán kiegészítő dokumentum, hanem lehetőség arra, hogy megmutassuk, miért pont mi illünk az adott pozícióhoz és miért lenne velünk teljesebb a csapat. Egy jó bemutatkozó írás lényegre törő, személyes és közvetlenül kapcsolódik a hirdetett álláshoz.

Az e-rollerek árnyoldalai – Kényelmes közlekedés vagy rejtett veszélyforrás?

Az elektromos rollerek az utóbbi években szinte berobbantak a városi közlekedésbe. Gyorsak, környezetbarátok, nem igényelnek parkolóhelyet, és rövid távokon gyakran gyorsabbak, mint az autó vagy a tömegközlekedés. Ugyanakkor a kényelmi előnyök mögött komoly biztonsági kockázatok is rejlenek, amelyekről kevesebb szó esik.

Kettősségben az élet szépsége – Ünnepeljük az Ikrek Világnapját

Az élet egyik legnagyobb ajándéka a testvér, de ha ikerről van szó, ez a kötelék még különlegesebb és elválaszthatatlanabb. Az Ikrek Világnapja nem csupán egy jeles nap a naptárban, hanem egy ünnep, amelyben a szeretet, az összetartozás és az öröm jelenik meg a maga legszebb formájában.