Fontos baba- mama vitamin: a magnézium
- Dátum: 2013.10.28., 10:33
- baba- mama vitamin, görcsoldó, magnézium, nyugtatós szer, szoptatás, várandóság
A magnézium az egyik legfontosabb nyomelem, nélkülözhetetlen ásványi anyag, melyre a kismamáknak és a kisbabáknak kifejezetten szüksége van több szempontból is.
Sőt a szakemberek szerint a várandós és a szoptatós kismamáknak kétszer annyi magnéziumra lenne szüksége, mint egyébként. A magnézium ugyanis többek között hatással van az idegrendszer, a szív, az izmok, és a vérnyomás megfelelő működésére. Ezen kívül szerepet játszik a só-víz háztartás szabályozásában, valamint a csontok fejlődésében.
De lássuk, milyen konkrét hatással lehet egy kismama szervezetére! A magnéziumot természetes nyugtató szerként is számon tartják, hozzá segít a nyugodt alváshoz is. Görcsoldó hatása is közismert, a kismamákat kínzó vádli görcsre, alhasi feszülésekre, és korai méhösszehúzódásokra is megoldás lehet megfelelő mennyiségű magnézium bevitele.
A kisbaba egészséges fejlődéséhez is nélkülözhetetlen a magnézium. Többek között azért is, mert például a kálcium csak magnézium jelenlétében tud tökéletesen felszívódni és hasznosulni. A kálcium pedig szükséges a magzat fogcsíráinak, és csontjainak kialakulásához.
Érdemes odafigyelni arra, hogy magnézium és vas bevétele között teljen el körülbelül 2-3 óra, mivel egymás felszívódását gyengítik. A magnézium hatékonyabb felszívódása érdekében B6- vitamin bevitele ajánlatos, ami egyébként segíthet enyhíteni a reggeli émelygést is.
A piacon számos vitamin készítményhez juthatunk. A szakemberek egyébként a szokásos baba- mama vitaminokon felül is ajánlják a magnézium bevitelt. Ezt azonban természetes úton is megtehetjük. Magnéziumot tartalmaznak többek között a zöld zöldségek, olajos magvak, és teljes kiőrlésű gabonatermékek.
Fotó:
pixabay.com
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.
Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.
A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.
Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.
Sportol a gyerek. Mit egyen?

Sportszülőként gyakran felmerül bennem a gondolat (nagyjából naponta), hogy mivel etessem az amúgy is kamaszodó, hirtelen megnőtt, változatos táplálkozást igénylő sportoló tizenéves gyerekeimet?