Menü

Mit jelent a DINK életmód és miért népszerű?

Tanulmányok kimutatták, hogy a párkapcsolatban élők gyermekvállalásának ideje egyre inkább kitolódik, külföldön és belföldön egyaránt, sokan pedig le is mondanak a családalapításról. Vajon miért?

5 dolog, amin nem érdemes spórolni

: Számos dolog létezik az életben, amin lehet és érdemes is spórolni, de vannak olyanok, amelyeken nem éri meg, mert hosszú távon minőségi romlást idézhetnek elő az életvitelünkben, egészségünkben. Ebben a cikkben összegyűjtöttem néhányat, amelyek számomra fontosak, és amelyekkel kapcsolatban személy szerint – ha éppen megtehetem – nem számolgatom az aprót.

5 dolog, amin spórolhatsz

A civilizált világ az anyagiak köré épült fel, és a legtöbbünk számára most még inkább fontos, hogy mennyi marad a pénztárcánkban. Ezért nézzünk meg néhány lehetőséget, amelyek segítségével a hónap végén esetleg több marad a kasszában anélkül, hogy bármit is nélkülöznünk kellene.

5 dolog, amit már nem veszek meg a boltban

Az elmúlt időszak a szelektálás és a tárgybirtoklás értelmének jegyében telt. Van-e értelme, hogy ennyi mindennel vesszük körül magunkat? Sokszor úgy érzem, a rengeteg eszköz inkább csak hátráltat, semmint segítené a mindennapjainkat. Elgondolkodtam. Kicsit utánajárva a témának, jómagam – igaz, más megfontolásból – de már egy ideje a minimalizmus felé vezető útra léptem.

A vásárlásfüggőség tünetei

A vásárlásfüggőség a viselkedési függőségek csoportjába tartozó betegség, ami során a beteg túlzott vágyat érez az ismételt vásárlás iránt. A vásárlás jellemzően nem a valós szükségletek kielégítésére irányul, hanem öncélú és kontrollálhatatlan belső igényre válaszol, melynek hátterében lelki okok vannak. Fiziológiai és/vagy pszichológiai függőség jellemzi bizonyos termékektől és szolgáltatásoktól.

A világ legritkább és legfurcsább allergiái

Az, hogy valaki a parlagfűre allergiás, vagy a porra egy viszonylag mindennapos dolog, gyakori. Szenvedünk tőle, de nincs benne semmi meglepő, ahogy egy tejcukorallergia vagy egy gluténérzékenység sem ritkaság sajnos manapság. Az, hogy valaki a vízre, netán a testmozgásra, vagy a pénzre érzékeny, már egy egészen érdekes és különleges dolog. Nézzük a világ legritkább és legfurcsább allergiáit.

Hogyan tudunk spórolni az árammal?

Több családnak is gondot okoz a villanyszámla kifizetése, a többtagú családok akár komoly többletköltségektől is tarthatnak, kis odafigyeléssel azonban sokat spórolhatunk. Nagycsaládos anyukaként én személy szerint kíváncsi voltam, mit tehetek a költségeink csökkentése érdekében.

Út a papírmentes konyha felé

A gyerekvállalás időszaka talán sok újdonsült édesanyának válik egy olyan periódussá az életében, amikor a kevés szabadidejében inkább befelé fordul, vagy a környezete csinosításán kezd dolgozni. Hiszen úgy a legkényelmesebb egy kisbabával otthon, ha jól érezzük magunkat az otthonunkban. Mi sem lehetne jobb első lépés, mint egy papírmentes konyha. De hogyan lássunk neki?

8 dolog, amit saját kezűleg is elkészíthetsz

Évtizedekkel, századokkal ezelőtt teljesen természetes volt, hogy a mindennapi élethez szükséges „termékeket” otthon készítették el a családok tagjai. Ma már egyszerűen csak levesszük őket a boltok polcairól. De vajon melyek azok a dolgok, ahol „megéri” a bolti verziót lecserélni az otthonira?

Utazási tippek, melyekkel megkönnyítjük az előkészületeket

Sokaknak jöhet jól a nyaralásuk, utazásuk megtervezésekor, vagy indulás előtt némi segítség, például egy jól összerakott utazási lista, mely segít abban, hogy semmi haszontalant ne cipeljünk, azonban a lényeges dolgok ne maradjanak otthon. Nézzük!

Tengerpart a fürdőszobában

Most nem arra gondolok, mikor a gyerekem hazaér a homokozóból, bár kétségtelen, hogy azzal már a tengerpart homokja már kipipálva a tengerparti nyaralás „fílingből” az a rész megvan, azonban most inkább a tenger bőrszépítő, kényeztető, feszesítő hatóanyagairól lesz szó, melyek nemcsak a tengerparton élvezhetőek, hanem a saját fürdőszobánkban is.

Újévi hagyományok, babonák, népszokások

Hamarosan búcsúztatjuk a 2021-es esztendőt és beköszönt az új év. Mielőtt koccintunk az óévre és köszöntjük az új esztendőt, nézzünk néhány ehhez ez ünnepkörhöz tartozó népszokást, babonát és hiedelmet.

A párkapcsolat ellensége a munkamánia

A munkaalkoholizmus egy olyan szenvedélybetegség, amelynek társadalmi megítélése pozitív, hiszen kezdeti szakaszában az egyén rendkívül jól teljesít, halad előre a karrierépítésben és a jövedelemszerzésben.

Tippek túlköltekezés ellen I.

Ki ne járt volna már úgy, hogy elugrik két dologért a boltba, aztán alig bírja cipelni a sok akciós holmit, mert hát ugye ez most milyen jó árban volt…Hazaviszünk egy halom felesleges holmit, mikor a hűtőből az előző se fogyott el, aztán csodálkozunk, hogy kifolyik a kezünkből a pénz. Figyeljünk néhány bolti trükkre, amivel vásárlásra csábítanak bennünket.

Számít-e a pénz, avagy mi az elég és mi a sok?

Az anyagi helyzetünk elég sokszor kerül a középpontba, de vajon álszentség-e érdektelenséget mutatni vele kapcsolatban, és valóban egészségtelen-e hajszolni a javakat?

Hirtelen a magad lábára állni

Krízishelyzetek mindig adódnak. Ezekkel vagy megbirkózunk egyedül, vagy magunk előtt tornyosítunk egy jó adag problémát, amiben aztán rendszeresen megakadunk. Az egyik nehézséget az okozza, amikor az ember hirtelen egyedül lesz, vagy anyagi vagy érzelmi szempontból a maga útját kell járnia, noha addig ez nem fordult elő. Ezzel megbirkózni nem egyszerű

Tippek megtakarításhoz

Bármit hoz az élet egy kis megtakarítás soha nem jön rosszul, ezért érdemes félretenni amikor több jön be, mint folyik ki.

Ajándéklista rokonoknak

Az ajándékozás mögött természetesen mindig jó szándék van: elsősorban a meglepetés öröme, amit a gyerekeken látunk, amikor valami újat kapnak. Ahogy csillogó szemekkel bontják ki az ajándékot.

Ezeket tudnod kell mielőtt vállalkozásba kezdesz

Vállalkozás indítása esetén sok mindent kell mérlegelni, mielőtt belevágunk. Nem elég azt tudni, hogy MIT szeretnénk csinálni, azzal is tisztában kell lennünk, HOGYAN fogjuk megvalósítani. Vállalkozás indítása nem azzal kezdődik, hogy elmegyünk egy könyvelőhöz vagy egy ügyvédhez, hogy indítsa el a vállalkozásunkat, ez már csak egy technikai lépés, előtte még nagyon sok dolgunk van.

Lencséből készült ételek újév napjára

A lencse ereje, szerencsehozó képessége abban rejlik, hogy rengeteg apró szemből áll. A babona szerint mindegy egyes szem pénzt szimbolizál, azaz minél többet fogyaszt valaki, annál szerencsésebb lesz.

Fogadalmak, amit fogadjunk, hogy nem tartunk be

A legtöbb fogadalmat, ígéretet pezsgőspohárral a kezünkben a szilveszteri koccintásnál tesszük meg. Mire beköszönt a tavasz, már nem is emlékszünk a fogadalmainkra.

Az egyedül lakás rejtett oldalai

Az önálló élet sok felelősséggel jár, emellett rengeteg választási lehetőség között kell döntenünk – olykor jól, néha pedig rosszul. Ezekből sokat tanulunk, és idővel egyre könnyebben megy majd minden – ezt azonban türelemmel ki kell várnunk. Akár rólunk van szó, akár a gyermekünket engedjük ki a családi fészekből, érdemes felkészülni az egyedül élésre.

Az ágybérlő - könyvajánló

„Tiffy és Leon egy lakásban laknak. Tiffy és Leon ugyanabban az ágyban alszanak. Tiffy és Leon még sosem találkoztak…” Beth O'Leary: „Az ágybérlő” című könyvének figyelemfelkeltő három sora hűen tükrözi a ránk váró történet izgalmát.

Munkamánia - amikor a főnök mondja, hogy elég

Mindannyian szeretnénk biztos egzisztenciát, viszonylagosan jó fizetést, amiből finanszírozhatjuk nemcsak a kötelező költségeket, de az azon kívül eső, számunkra szükséges dolgokat. Ehhez azonban sok-sok munkán keresztül vezet az út. De mikor jön el az a pont, amikor a munka már nem a pénzkereseti lehetőséget, hanem az életet jelenti számunkra? És hogyan lehet kikeveredni ebből a helyzetből?

„Anya, van pénzed?”

A gyermeknevelés egyik célja, hogy életrevaló felnőtteket neveljünk, ehhez pedig nélkülözhetetlen, hogy megtanítsuk a gyermekeinknek a pénzzel való megfelelő bánásmódot is.

Diákmunka iskolaidőben

Nyáron egyre több fiatal vállal munkát, hogy egy nyaralásra, fesztiválra gyűjteni tudjon. De egyre többeknek egészen más célokra kell ez a pénz: a kollégium, albérlet, és úgy összességében az életük fenntartásához. De mik a lehetőségek, és van-e határ, amelyen túlhaladva ez már nem egészséges?

Az egyetemről "kezdőknek"

Alig egy héttel a ponthatárok kihirdetése után az első örömöt felváltja az első pánik. Sok teendője van annak, aki most kezdi el tanulmányait a felsőoktatásban. Hogy ne legyen olyan nehéz, megosztunk néhány tippet.

Gyerekcsősz vagy bölcsőde?

Fiatal szülők egyik legsarkalatosabb kérdése az elmúlt időkben, hogy érdemes-e bébiszittert fogadniuk, vagy inkább maradjanak a bölcsöde-megoldásnál. Most összegyűjtöttük mindkettő előnyeit és hátrányait is, hogy könnyebb legyen a mérlegelés

Mikor kell nemet mondani?

„Igen, főnök, majd én túlórázok. Persze, nem gond, ha nyolc napig egyhuzamban. Ráérek hétvégén. Majd a többit is megcsinálom a szabadidőmben.” Ha számodra ismerősen cseng az idézett dolgozó hozzáállása, akkor valószínűleg neked is meg kellene tanulnod következetesen és határozottan nemet mondani.

Az adakozás lelki háttere

Mind jól ismerjük azt a közhellyé vált mondatot, hogy jobb adni, mint kapni. És ennek megfelelően próbálunk meg az életünk során a tőlünk telhető legtöbb alkalommal adni valakinek valami olyat, ami neki nincs. Ez nemcsak a pénzre vonatkozik. De vajon kin segít valójában egy-egy adomány?

Spórolás kicsi ráfordítással

Az embert a betegségeken és a kötöttségeken túl a legjobban az anyagi helyzete aggasztja. Az elsődleges szempont minden munkavállalásnál, hogy megfelel-e az anyagi stabilitásra való törekvésünk céljára. És ez sokszor nem egy egyszeri kérdés, hanem minden nap feltesszük. Ezért is fontos, hogy az általunk nehéz munkával megszerzett pénzt tudatosan adjuk ki a kezünkből. Ennek a kiadásnak a számontartására és megfékezésére pedig számos módszer van.

10 dolog, ami jobbá teszi az életedet

Átvergődni az életen egy művészeti forma, és amit legtöbbször kreálni próbálunk, nem publikus. De számos módja van annak, hogy javítsunk a léten. Lentebb néhány segítő tippet olvashattok.

Költözés egészségesen

Az új otthon keresése, esetleg felépítése és berendezése mindig rengeteg energiát vesz ki az emberből. Jóformán egy hétvégi költöztetés után sokan egy hétig táppénzre kényszerülnek, mert testileg és lelkileg is megviseli őket ez az intenzív munka. Sajnos a pakolásra váró dobozokon nem lehet csökkenteni, de a stresszen igen. Ez pedig sokat segíthet az egészségünk megőrzésével kapcsolatban.

Van, amin nem érdemes spórolni

Az emberek egyik leggyakoribb kifogása, hogy miért nem élnek egészségesen (a „nekem erre nincs időm” mellett), hogy tudatosan táplálkozni és sportolni drága, nem engedhetik meg maguknak anyagilag. Valóban így van?

Újévi fogadalom – hogyan tartsuk be?

Szinte törvényszerűnek mondható, hogy ha az újév szóba kerül, hallhatunk negatív példákat a fogadalommal kapcsolatban. Ha esetleg szóba hozod, hogy te szeretnél valamit megfogadni ez alkalomból, mindig csoportosan jönnek azok a válaszok, amelyek le akarnak beszélni róla, mondván, hogy úgysem tartod be. De hogyan tegyél fogadalmat úgy, hogy ne vallj vele kudarcot?

Vásárlás-mánia

Az üzletek folyamatosan változó-bővülő kínálata mindenkire nagy hatást gyakorol. Vágyakozunk, hogy megvehessük azokat a ruhadarabokat, konyhai eszközöket, játékokat, műszaki cikkeket, amiket a szemünk meglát a boltok polcai között sétálva. De vannak, akik nem csupán eljátszanak a gondolattal, hogy milyen jó lenne megvenni, hanem a tettek mezejére is lépnek. És akik ezt folyton, kényszeresen megteszik, azokra bizony már mondhatjuk, hogy vásárlás-mániások.

Rokonok távol egymástól – hogyan kezelhetjük?

Szinte minden családban van egy rokon, aki a többitől távol él. Országon belül vagy országon kívül, Budapesten vagy Angliában, mindenképpen nehéz távol lenni. Nehéz összeegyeztetni az ünnepeket, a találkozókat, a családi nyaralásokat, mert mindig bele kell kalkulálni az utazást. És még így is előfordul, hogy belefáradunk a folyamatos tervezésbe és utazásba. Hogyan könnyíthetnénk a terheinken?

A kilépés művészete

Veled is előfordult már, hogy halogattad a nagy lépést? Hogy úgy érezted, a félelmeid megbénítanak? Hogy valamiért benne rekedtél egy helyzetben, és úgy érezted, nem tudsz belőle kilépni? Olvass tovább, hogy lásd, a történetnek nem feltétlenül kell így véget érnie.

Vigyük-e el vásárolni magunkkal gyermekünket?

Kisgyermekes családok mindennapos problémája, hogy a vásárlást hogyan oldják meg. Lehet-e úgy bevásárolni, hogy közben folyton ezt halljuk: „Anya, ez mi? Ilyet veszünk? Csokit kérek! Nem, csokit kérek! Apa, ez milyen játék? Megvesszük?”

Leánybúcsú, ahogyan a menyasszony kívánja

A lánybúcsúkra általában ugyanaz jellemző, mint az esküvőkre: ha a menyasszony boldog, mindenki boldog, de ha a menyasszony ideges, fuss, amerre látsz! Ha pedig abban a helyzetben vagy, hogy te szervezed a lánybúcsút, van pár teendő, amire először nem is gondolsz, hogy a te feladatod. Hogy ne érjen minden teljesen váratlanul, pár ötletet összeszedtünk neked.

Tíz gyors tipp, amellyel máris életmódot váltottál

Nagyon gyakran a pénz és az idő a legelső két kifogás, ha életmódváltásról beszélünk. Engedd meg, hogy megpróbáljalak meggyőzni az ellenkezőjéről, ígérem mindössze tíz változtatás és máris rengeteget tettél az egészségesebb élethez vezető úton, sem drága nem lesz, sem időigényes. Ne lapozz tovább, olvasd el a tíz tanácsom.

Miért jó magunknak főzni?

A főzés tevékenysége általában a családos, vagy párkapcsolatban élő személyek mindennapjaira korlátozódik. Ugyan, ki akar időt pazarolni főzésre egy hosszú munkanap után, ha abból csak egymaga fog enni? Most mutatok pár ötletet, hogy elfelejtsük a (gyors) éttermeket és a konzerveket, és kedvünk legyen az általunk főzött ételeket enni.

Bőrszépítő ételek

Az örök fiatalságot ígérő, borsos árú fiatalító krémek helyett nem ártana olyan ételeket, zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztani, amik támogatják külsőnk felé irányuló fáradhatatlan törekvéseinket. Életmódunk nemcsak formánkra és immunrendszerünkre hat, hanem bőrünk állapotát is nagymértékben befolyásolja. Fogyasszunk bőrszépítő ételeket!

"Én aztán nem fogok futni!", avagy 10 ok, amiért mégis!

A futás szó hallatán sokan azonnal hárítanak, pedig állíthatom, hogy igenis megfertőződhet vele az ember. Sokat fejlődhetünk tőle, egyre komolyabb szintekre léphetünk, egyre jobban bírhatjuk az iramot és főleg: rengeteget kaphatunk a futástól. Néhány ok következik, hogy - amennyiben egészségi állapotunk engedi -, megpróbáljuk ezt a sportot.

Kifogás vagy motiváció? Melyiket választod?

Aggasztó adat: egyre kevesebb magyar sportol! Egy friss uniós felmérés szerint a magyarok több mint fele semmilyen sporttevékenységet sem folytat. A kutatás kitér arra is, hogy nemcsak Magyarországon, az unióban is kevesen mozognak: átlagosan 46 százalék a nem sportolók aránya. Vajon mi az oka ennek?

Csak pozitívan!

A pozitív gondolkodás a boldogság mágnese. Ha valamire gondolsz, azt vonzani kezded. Számtalan idézet, könyv, tanulmány igazolja ezt, hiszen te is hallottál már ezekről, miért ne próbálnád ki? Mit veszíthetsz? Csak egy csomó kudarcot és negatívumot.
A pozitív gondolkodásnak hatalmas ereje van. Beszélgessünk erről egy kicsit!

A divatipar nem olyan csillogó, mint amilyennek szeretne tűnni!

Ha csak annyi a problémánk, hogy a saját kabátunk másik három emberen jön szembe az utcán, akkor messze nem látjuk a fast fashion üzletek létezésének valódi gondját. Márpedig a „baj” lista igen hosszú, szövevényes és tartalmas. Nézzük miért…

2018-Megtakarítás okosan. Mi az a lakástakarék?

Idén a pénzügyeidet is szeretnéd jobban menedzselni, de nem tudod, hogy kezdj neki? A lakástakarékkal pedig már szemeztél korábban is? Lássuk, mit tud ez a konstrukció!

Takarékra! – A legjobb applikációk a spórolás elősegítésére

Telefonálunk, netezünk, fényképezünk, dokumentumot hozunk létre… lassan már nincs olyan, amit az okostelefonunkkal ne tudnánk megoldani! Néhány applikációval pedig már költségvetést is tervezhetünk.

Hogyan válasszunk (jól) ajándékot?

Bár a karácsony kétségtelenül a szeretet egyik legszebb ünnepe, s helyes értékrendben nem az ajándékozásról szól, azért nem árt időben felkészülni gondolatban, ötletekben, tervezésben s persze anyagiakban a közelgő év végi meghitt napokra. Ha kifogytunk már az ötletekből, akkor érdemes elolvasni a cikket, néhány tippet csokorba gyűjtöttünk.

Edzőterem, szeretlek, hiányzol!

Öt hónap. Ennyi elég volt, hogy a sportot nem kedvelő emberként mégis megszokjam: edzeni járok a terembe, és erről szól a hétfő, a szerda és a péntek. Mivel most nincs lehetőségem kondizni, igazán érzem, hogy mennyire hiányzik. Nem gondoltam volna...

Nyelviskola vagy magántanár?

„Tanulni nehéz” – gondolják sokan. De vajon tényleg az? És mi a helyzet a nyelvekkel? Hogyan érdemes nekiállni a nyelvtanulásnak?

A boldog emberek 8 közös tulajdonsága

Mindenki boldog szeretne lenni, ezért az elmúlt évek során a tudományos kutatások is nagyobb hangsúlyt fektettek erre a témára. De vajon mi teszi boldoggá a legtöbb embert?

Diplomával takarítani?

Nem kell bemutatnunk a jelenséget, hogy az emberek tömegesen hagyják el az országot, költöznek máshová egy új, könnyebb és jobb élet reményében. A legtöbben a miérteket is ismerik. Ehhez szeretnék most egy kis személyes ízelítőt adni.

Vállalkozni vagy alkalmazottnak lenni?

Egy-egy zűrös hétfői nap után mindannyiunk fejében megfordul, hogy milyen jó is lenne a saját főnökünknek lenni. Senki nem befolyásol, magunk osztjuk be az időnket, azt csinálhatjuk és úgy, ahogy nekünk tetszik. A sok előny mellett azonban feltűnhet az árnyoldal is, ilyenkor mérlegelnünk kell.

Mi a boldogság?

A boldogságot gyakran irreális, materialista eredményekkel kapcsolják össze, gondoljunk csak az ikonikus sztárok hollywoodi életére. A pozitív pszichológia szerint azonban az ősi boldogsághoz két egymást kiegészítő út vezet.

Mitől leszünk boldog emberek?

Egész életünkön keresztül a boldogságot, a békét és a megelégedést keressük. Az összes tevékenységünk a teljesség és a megelégedés belső érzését tűzi ki célpontnak. De ha megnézzük a saját tapasztalatainkat, azt vesszük észre, hogy minden ezzel kapcsolatos érzésünk, amit elérünk, csak ideiglenes...

Ebből nem lehet megélni? De igen!

A kiteljesedett élethez fontos, hogy olyan munkánk legyen, ami nem csak napi robot. Sokaknak azonban fogalma sincs, mi az a tevékenység, amit szívesen végeznének. Pedig mindenkinek van hivatása – csak nem mindenki találja meg. A legnagyobb gát ez a mondat lehet: ebből nem lehet megélni!

Hogyan bánjunk a pénzzel?

Egy felmérés szerint alacsony a magyarok pénzügyi kultúrája. Mi az, amit nem jól csinálunk és amit tanulhatunk? Íme néhány hasznos ötlet és fontos szempont, hogy jobban gazdálkodjunk anyagi javainkkal!

Pénzügyi helyzet idős korban

Az idősekkel foglalkozó cikksorozatunk újabb részében ezúttal az idős korosztály pénzügyi helyzetéről lesz szó. Nem könnyű témakör, ugyanis a helyzet cseppet sem vidító kis hazánkban. Hogy is állunk tulajdonképpen? Vajon mik a gátló tényezők, hogy jobban élhessen ez a generáció?

A szeretet a legfontosabb a magyar apák szerint

A korábban meghatározó szigorúságot a a szeretetközpontúság váltotta fel - derül ki egy magyar apák körében készült felmérésből. A válaszadók azt a tendenciát is megerősítették, hogy egyre több családban a férfiak maradnak otthon a gyerekekkel.

Szerencsejáték: szórakozás, nem életcél

Ha körülnézünk, azt látjuk, hogy rengeteg ember játszik szerencsejátékot. Ezzel nem lenne baj addig, ha - mint az a nevében is szerepel - ezt játéknak fognák fel. Csakhogy sokan valóban ettől várják sorsuk fordulópontját, valódi lépéseket azonban nem tesznek a változásért. A másik szomorú tény, hogy jócskán erőn felüli összeget költenek szerencsejátékra. Hol a határ?

A takarékoskodás ésszerű, a fukarkodás viszont hátráltatja a gyarapodást

Takarékoskodunk, vagy fukar módon spórolunk? Nem mindegy. Az egyik ugyanis azt jelenti, hogy ésszerűen gazdálkodunk a meglévő javainkkal, a másikkal viszont olyan energiákat közvetítünk, amely elzárja a gyarapodás lehetőségét.

Vegyük komolyan a játékszenvedélyt!

Mivel hazánkban már csak korlátozott helyszínen lehet hozzáférni a játékgépekhez, a játékszenvedélyről azóta kevesebb szó esik. Pedig a probléma még mindig fennáll, hiszen a szerencsejátékok, valamint az internetes kaszinók virágkorukat élik. Ez a függőség pedig ugyanolyan komoly következményekkel jár, mint például az alkoholizmus.

Személyes és családi költségvetés okostelefonon

Ön is szereti precízen vezetni a bevételeket és kiadásokat, bevételi forrásokat, valamint hogy mire költött az adott hónapban? Ma már szerencsére kiváló okostelefon-alkalmazások érhetőek el erre a célra. Ez mindig kéznél van, így biztosított, hogy ne maradjon el egy-egy tétel felvezetése.

Falu a városban Program – Cseréljen szívességeket!

Lehet-e városban falusiasan, barátságosan élni? Teljesen elvesztek az egymást segítő, emberi értékeink? A Kör-Te Egyesület gondozásában Szegeden valósul meg a „hiteles emberi kapcsolatokra épülő, egymást segítő közösség”.

Mire figyeljünk oda a kapcsolat elején?

Nehéz nyitott szemmel járni akkor, amikor egy párkapcsolat elkezdődik. Az emberek általában szerelembe esnek, és ezzel akarva-akaratlanul felhúzzák a rózsaszín szemüveget, amely jó ideig eltakarja a kapcsolat problémás pontjait.

A tudatosság ára

Cikksorozatunk első részében azzal foglalkoztunk, hogy a tudatos gondolkodás önmagunkról, a lelkünkről egyre inkább elterjedni látszik. Mindez szép és jó – de vajon mennyibe kerül, ha valaki el akar indulni a „lelki úton”? Megteheti-e ingyen, vagy egyáltalán megéri-e fizetni érte?

Mennyibe kerül kutyát tartani?

Még él a régi nézőpont, miszerint kutyát tartani nem kerül semmibe: megkaphatja a maradékot, és jó esetben elviszik az éves veszettség elleni oltásra. Valóban ennyire egyszerű lenne? – Természetesen így is lehet, ez azonban messze áll a felelős állattartástól.