Házi praktikák - Így moshatod tisztára a mosógépedet
- Dátum: 2014.05.17., 22:09
- mosógép tisztán tartása, mosógép tisztítása, mosógép vízkőtelenítése
Hazánk nagy részén bizony meglehetősen kemény a víz. Emiatt a mosógép, mosogatógép, vízforraló, kávéfőző és egyéb konyhai eszközök eldugulhatnak, elromolhatnak, vagy a működésük emiatt nem tökéletes. Most eláruljuk, hogyan tartsuk tisztán a mosógépünket.
A mosógép minden háztartásban az egyik legtöbbet használt eszköz. Épp ezért igen gyorsan eldugulhat, vagy csökkenhet a mosási hatékonysága, esetleg a megszokottnál jóval több energiát fogyaszt. Ennek az egyik oka az, ha vízkövessé, penészessé válik. Érdemes tehát félévente, de legalább évente egyszer kitisztítani a mosógépünket.
Erre az egyik legnagyszerűbb és leginkább költséghatékony módszer egy, vagy két liter ecet. Öntsünk négy-öt deciliternyit a mosószer adagolóba, a többit pedig a dobba. Ezután indítsuk el 90 fokon a gépet, üres programon. Miután lejárt, hagyjuk néhány órát száradni a szerkezetet, a legjobb egy éjszakát, s csak ezután vegyük újra használatba.
Aki nem szereti az ecetet, az használhat helyette mosószódát, vagy szódabikarbónát is, esetleg citromsavat, vagy trisót. Utóbbi garantáltan felszed minden lerakódást, felold minden dugulást és szennyeződést, még a penészt is.
Az állandó nedvesség miatt ugyanis az is előfordulhat, hogy a gép penészes lesz és emiatt nem lesznek megfelelően tiszták a ruhák, sőt az illatuk sem lesz a megszokott, kellemes. Ha így áll a helyzet, akkor inkább trisóval próbálkozzunk, amely tényleg az egyik legtökéletesebb tisztítószer.
A mosószer adagolót úgy moshatjuk tisztára, ha néhány órára beáztatjuk ecetes, vagy mosószódás, szódabikarbónás vízbe, majd jól átdörzsöljü
Fotó:
pixabay.com
A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.
A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.